Do startu gotowi... HSIL- CIN 3 / CIS

12 lat temu
dzien dobry !!! z okazji dnia kobiet odebrałam wynik czerwony cytologii ''stwierdza się nieprawidłowe komórki nabłonkowe. komórki nabłonka HSIL - Zmiany śródnabłonkowe stopnia wysokiego cin 3/ cis''... i tyle...kolposkopia będzie za kilka dni, podczas tego badania pobiorą też wycinki do histopatu... 11 miesięcy temu cytologia była idealna- zero infekcji...będę miała zabieg chyba, a co pozniej - nie wiem...mam dwuletnie dziecko, 29 lat...czy histopatologia może dać taki wynik, że nie będzie nawet zabiegu ? czy jeśli cytologia ujawniła HSIL to już ''pozamiatane''? pomóżcie kobietki...
10919 odpowiedzi:
  • Justynabnzk napisał:

    dziewczyny może coś mi doradzicie?jestem po konizacji 2 miesiące, wydawało mi się, że jużsie wszystko wygoiło a tu dzisiaj przy podcieraniu zauważyłam jakby brazowe kawałki blony i coś jakby resztki strupa(?).Wprawdzie okres mam dostać za kilka dni ale zastanawiam się czy tak może się jeszcze być po zabiegu.pozdrawiam.



  • Justynabnzk napisał:

    dziewczyny może coś mi doradzicie?jestem po konizacji 2 miesiące, wydawało mi się, że jużsie wszystko wygoiło a tu dzisiaj przy podcieraniu zauważyłam jakby brazowe kawałki blony i coś jakby resztki strupa(?).Wprawdzie okres mam dostać za kilka dni ale zastanawiam się czy tak może się jeszcze być po zabiegu.pozdrawiam.

    Hej, po 2 miesiącach to raczej nieeee...może okres wcześniej?


  • Kardamonka napisał:

    Justynabnzk napisał:

    dziewczyny może coś mi doradzicie?jestem po konizacji 2 miesiące, wydawało mi się, że jużsie wszystko wygoiło a tu dzisiaj przy podcieraniu zauważyłam jakby brazowe kawałki blony i coś jakby resztki strupa(?).Wprawdzie okres mam dostać za kilka dni ale zastanawiam się czy tak może się jeszcze być po zabiegu.pozdrawiam.

    Hej, po 2 miesiącach to raczej nieeee...może okres wcześniej?




  • dostałam mieisaczke po 5 dniach takiego plamienia,zauważyłam że lekko krwawie z pochwy po wyproznieniu,w tamtym miesiącu miałam identyczna sytuacje i tez dokładnie 5 dni przed okresem.Przed konizacja nigdy nie miałam takiego problemu.

  • Ja przyznam ok 2 miesiace po konizacji chirurgicznej mialam cos podobnego. Wyszly jakies "kawalki". Kiedy zapytalam o to przy okazji lekarke powiedziala ze to od konizacjimoze kazdy organizm inny i generalnie moze byc roznie?

  • Visena85 napisał:
    Dzięki za odp,ja ewidentnie podczas parcia (przy oddaniu stolca)plamie żywa krwią,na kilka dni przed miesiaczka.

    Ja przyznam ok 2 miesiace po konizacji chirurgicznej mialam cos podobnego. Wyszly jakies "kawalki". Kiedy zapytalam o to przy okazji lekarke powiedziala ze to od konizacjimoze kazdy organizm inny i generalnie moze byc roznie?



  • Hejka hejka. Melduję się ze szpitala. Jutro konizacja w zwązku z cin 1. Jakos mam wrażenie, ze mogłam to przeczekać w sensie badac sie regularnie i sprawdzać czy nie postępuje. Lubię ćwiczyć i zastanawiam się ile bede musiała czekac na powrót do aktywności. I jakie powiklania mogą mnie czekać w trakcie i po zabiegu. Będzie bolalo po ? 

  • hej,no to trzymam kciuki.Ja do pracy wróciłam po tygodniu, nie dźwigałam(chociaż różnie to wychodzilo)2,3 tyg.W trakcie zabiegu czułam lekki bol,ale mniejszy niż przy pobieraniu wycinkow.

  • Hejka, jak ból? To bez znieczulenia?

  • 1 rok temu
    krewetka konizacja zawsze w znieczuleniu, zabieg trwa do godziny, po wybudzeniu leżysz i odpoczywasz, ważne żeby nie krwawić a żeby nie było potem komplikacji to po prostu trzeba o siebie dbać, nie dżwigać, nie przemęczać się, ja do biegania wróciłam stopniowo po jakimś miesiącu i z początku na spokojnie/sama to ocenisz ale najważniejsze w tym wszystkim to to, żeby wyniki na które się czeka były dobre, u mnie konizacja niestety nie przyniosła spodziewanego rezultatu co mnie dość mocno sprowadziło na ziemię ale zazwyczaj konizacja odnosi spodziewane efekty i tego życzę bardzo Tobie, pozdrawiam ps.po konizacji mnie akurat nie bolało nic, pod prysznicem wypadł mi strupek co najpierw mnie przeraziło ale potem się wczytałam co to może być, pytaj więc albo tu nas albo lekarza bo będziesz się czuła o niebo lepiej jeśli będziesz wiedziała co może czekać na każdym etapie, trzymaj się


Zaloguj się lub Zarejestruj, żeby odpowiedzieć lub dodać nowy temat