Do startu gotowi... HSIL- CIN 3 / CIS

12 lat temu
dzien dobry !!! z okazji dnia kobiet odebrałam wynik czerwony cytologii ''stwierdza się nieprawidłowe komórki nabłonkowe. komórki nabłonka HSIL - Zmiany śródnabłonkowe stopnia wysokiego cin 3/ cis''... i tyle...kolposkopia będzie za kilka dni, podczas tego badania pobiorą też wycinki do histopatu... 11 miesięcy temu cytologia była idealna- zero infekcji...będę miała zabieg chyba, a co pozniej - nie wiem...mam dwuletnie dziecko, 29 lat...czy histopatologia może dać taki wynik, że nie będzie nawet zabiegu ? czy jeśli cytologia ujawniła HSIL to już ''pozamiatane''? pomóżcie kobietki...
10919 odpowiedzi:
  • Dzięki 🙂 mam jeszcze dwa tygodnie do wizyty ale już się stresuję. 

    Dają jakieś zwolnienie po pobraniu wycinków czy można normalnie iść do pracy następnego dnia? Bo ja pracuje na produkcji, fizycznie.. 

    Decyzja o konizacji jest dopiero po dostaniu wyników z wycinków czy może gdy lekarz zobaczy duże zmiany podczas kolposkopia już może o tym decydowac? 

  • Mam nadzieję, że szybko miną te dwa tygodnie! Rozumiem ten stres.

    Po pobraniu wycinków zawsze mialam tydzien L4 (mialam i same wycinki pobierane i wycinki plus lyzeczkowanie). Troche po tym krwawilam (bardziej po opcji z lyzeczkowaniem). 

    Mysle ze skoro pracujesz fizycznie to tym bardziej chyba dadza. Jakby nie patrzec to "dziubanie" w dosc wrazliwym miejscu sklonnym do krwawien.

    Mi powiedziano ze jak wynik sie potwierdzi to powinnam nastawiac sie na konizacje jednak dopiero wyniki sa rozstrzygajace

  • Visena85 napisał:

    Mam nadzieję, że szybko miną te dwa tygodnie! Rozumiem ten stres.

    Po pobraniu wycinków zawsze mialam tydzien L4 (mialam i same wycinki pobierane i wycinki plus lyzeczkowanie). Troche po tym krwawilam (bardziej po opcji z lyzeczkowaniem). 

    Mysle ze skoro pracujesz fizycznie to tym bardziej chyba dadza. Jakby nie patrzec to "dziubanie" w dosc wrazliwym miejscu sklonnym do krwawien.

    Mi powiedziano ze jak wynik sie potwierdzi to powinnam nastawiac sie na konizacje jednak dopiero wyniki sa rozstrzygajace


    A lekarz sam daje to l4 czy trzeba prosić? Jak wiadomo różni są lekarze 😂

  • 😂 kurcze z tego co kojarze to pytali czy pracuje i czy L4 trza. Ale mamy fajny szpital ktory sam ogarnia. Na wszelki wypadek lepiej zadbac tez samemu i zaznaczyc ze pracujesz fizycznie chyba🙄 bardzo mocno trzymam kciuki za Twoja historie! Sama jestem ciekawa co Ci tam powiedza

  • No ja też jestem ciekawa. Może cytologia jednak błędnie wyszla i okaże się że konizacja nie bedzie potrzebna..

    Bo jeszcze nikomu nie powiedziałam.. Nie chcę martwić rodzinki.. Ale jeśli będzie źle to już musze  powiedzieć.. i wyslac na jakiś czas córkę do byłego, żeby mieć odpoczynek i spokój po zabiegu 

  • Bardzo mi przykro🙁

    Ja sie przyznam ze tez mialam taka nadzieje. Dokopywalam sie do jakis artykulow naukowych o mozliwych bledach w cytologii...wrecz obsesyjnie😳

    Corcia ile ma lat?  

  • 11 więc już duża i pyskata hehe 

  • To jak twój przypadek się skończył? Konizacja i po wszystkim juz?

  • hej dziewczyny ja 18 maja idę na cytologię ale ta na nfz na pewno stres wróci. Ja nie dostałam żadnych zaleceń ani szczepionki ani zakazu seksu. Mam tylko zakaz zachodzenia w ciążę ale to ze względu na cesarkę. 

  • dziewczyny może coś mi doradzicie?jestem po konizacji 2 miesiące, wydawało mi się, że jużsie wszystko wygoiło a tu dzisiaj przy podcieraniu zauważyłam jakby brazowe kawałki blony i coś jakby resztki strupa(?).Wprawdzie okres mam dostać za kilka dni ale zastanawiam się czy tak może się jeszcze być po zabiegu.pozdrawiam.



Zaloguj się lub Zarejestruj, żeby odpowiedzieć lub dodać nowy temat