Do startu gotowi... HSIL- CIN 3 / CIS

12 lat temu
dzien dobry !!! z okazji dnia kobiet odebrałam wynik czerwony cytologii ''stwierdza się nieprawidłowe komórki nabłonkowe. komórki nabłonka HSIL - Zmiany śródnabłonkowe stopnia wysokiego cin 3/ cis''... i tyle...kolposkopia będzie za kilka dni, podczas tego badania pobiorą też wycinki do histopatu... 11 miesięcy temu cytologia była idealna- zero infekcji...będę miała zabieg chyba, a co pozniej - nie wiem...mam dwuletnie dziecko, 29 lat...czy histopatologia może dać taki wynik, że nie będzie nawet zabiegu ? czy jeśli cytologia ujawniła HSIL to już ''pozamiatane''? pomóżcie kobietki...
10919 odpowiedzi:
  • Hej, ja w tym tyg dostane ponownie wynik cytologii i genetypowania. Dowiem się jakie wirusy mam. Mam sie rownież zaszczepić, a potem rozważyć konizacje. Takie są zalecenia Pet przy cin 1.

  • Hej,

    Ja jestem prawie miesiąc po wycinkach.

    W zeszłym tygodniu odebrałam wyniki.

    W środę jestem umówiona do swojej ginekolog z wynikami,aż się boje co z tego wyniknie.

  • Bądz dobrej mysli : *

  • CZy któraś z Was miała takie wyniki i zaleceniem była amputacja części szyjki macicy jako zabieg operacyjny?

    Dzisiaj byłam u swojej ginekolog, jako ,że już rodziłam stwierdziła,że te wyniki kwalifikują mnie do zabiegu operacyjnego amputacji szyjki macicy(części), że konizacja nie wchodzi w grę.

  • Mialam podobny wynik, ale jednak nie taki sam. Tylko mi z wycinków nie zrobili barwienia p 16....miałam CINTEC PLUS dodatni z cytologii. Zaufaj lekarce albo jeśli masz wątpliwości to skonsultuj jeszcze z innym lekarzem. Choć lekarze potrafią namieszać i różne zalecenia dawać odnośnie leczenia. 

  • U mnie wykonano konizację szyjki macicy. 

  • Joannna napisał:

    Mialam podobny wynik, ale jednak nie taki sam. Tylko mi z wycinków nie zrobili barwienia p 16....miałam CINTEC PLUS dodatni z cytologii. Zaufaj lekarce albo jeśli masz wątpliwości to skonsultuj jeszcze z innym lekarzem. Choć lekarze potrafią namieszać i różne zalecenia dawać odnośnie leczenia. 


    Dziękuję za odpowiedź 

  • Krewetka napisał:

    Hej, ja w tym tyg dostane ponownie wynik cytologii i genetypowania. Dowiem się jakie wirusy mam. Mam sie rownież zaszczepić, a potem rozważyć konizacje. Takie są zalecenia Pet przy cin 1.


    Masz już wynik? 

  • Hej:) na cyto czekam, bedzie w tym tygodniu. W zeszly wtorek odebralam test na hpv i wyszedl:/ nie ten 16 i 18, ale jakiś  inny onkogenny, nie wiem jednak jaki. Mam dzwonic po wyniki cyto w tym tyg i umawiamy sie na konizacje. O szczepieniu nic nie powiedzial tym razem tylko, ze tniemy ten lsil. Dam znac jak wyszla cyto. Kolposkopia ze stycznia potwierdzila lsil. Dziekuje za myśli o mnie:) jak u Was?

  • Krewetka napisał:

    Hej:) na cyto czekam, bedzie w tym tygodniu. W zeszly wtorek odebralam test na hpv i wyszedl:/ nie ten 16 i 18, ale jakiś  inny onkogenny, nie wiem jednak jaki. Mam dzwonic po wyniki cyto w tym tyg i umawiamy sie na konizacje. O szczepieniu nic nie powiedzial tym razem tylko, ze tniemy ten lsil. Dam znac jak wyszla cyto. Kolposkopia ze stycznia potwierdzila lsil. Dziekuje za myśli o mnie:) jak u Was?


    I jak cyto ? :)



Zaloguj się lub Zarejestruj, żeby odpowiedzieć lub dodać nowy temat