Do startu gotowi... HSIL- CIN 3 / CIS

12 lat temu
dzien dobry !!! z okazji dnia kobiet odebrałam wynik czerwony cytologii ''stwierdza się nieprawidłowe komórki nabłonkowe. komórki nabłonka HSIL - Zmiany śródnabłonkowe stopnia wysokiego cin 3/ cis''... i tyle...kolposkopia będzie za kilka dni, podczas tego badania pobiorą też wycinki do histopatu... 11 miesięcy temu cytologia była idealna- zero infekcji...będę miała zabieg chyba, a co pozniej - nie wiem...mam dwuletnie dziecko, 29 lat...czy histopatologia może dać taki wynik, że nie będzie nawet zabiegu ? czy jeśli cytologia ujawniła HSIL to już ''pozamiatane''? pomóżcie kobietki...
10919 odpowiedzi:
  • Dzięki dziewczyny:) dam znać co jeszcze powie we wtorek. Wiecie cintec dodatni... Jestem ciekawa genotypowania. Co to wyjdzie. 

  • Krewetka napisał:

    Hej dziewczyny. Mam wynik kolpo którego nie widziałam jeszcze, ale kuzyn lekarz skonsultowal mnie z młodą lekarką. Wyszła ddyzplazja małego stopnia. Rekomendacje to szczepienie a potem ewentualnie za 3 Mc konizacja.... Jeszcze mam zrobić genetypowanie. We wtorek idę do gina, bo dziwi mnie takie postępowanie. Chyba będę nalegac na konizację. Niemniej cieszę się. 


    Ale super. Mega dobra wiadomość. Powodzenia Krewetko

  • hej dziewczyny, u mnie tez dzisiaj były wyniki kolposkopii wyszedł lsil i kanał czysty :) teraz czekam na wizytę u lekarza 

  • Agulka super! Jest dobrze :) 

  • Agula92 napisał:

    hej dziewczyny, u mnie tez dzisiaj były wyniki kolposkopii wyszedł lsil i kanał czysty :) teraz czekam na wizytę u lekarza 


    Nowy rok przynosi same dobre wiadomości,  super

  • 1 rok temu
    Oby jak najwięcej takich informacji.
  • Dziewczynki czy orientujecie się jaki jest bezpieczny czas na zajście w ciążę po konizacji?

  • Kardamonka napisał:

    Dziewczynki czy orientujecie się jaki jest bezpieczny czas na zajście w ciążę po konizacji?


    Niestety nie pomogę, bo ja już nie mam w planach potomstwa, więc nawet nie pytałam. 

    Co słychać dziewczyny? Zamilkłyście. 

  • Kardamonka napisał:

    Dziewczynki czy orientujecie się jaki jest bezpieczny czas na zajście w ciążę po konizacji?


    Też nie pytam lekarza , chyba nie w głowie mi ciąża, więc też nie pomogę: * 

    Ja 8.02 konizacja szyjki , czuje się dobrze ale czekanie znowu na ten wynik  mnie przytłacza,  chociaż p. Doktor uspokaja że wszystko wycięte zgodnie z planem , zaleca szczepienie na hpv gardasilem i pół roczny zakaz wspozycia, inny lekarz twierdzi żeby się nie szczepić bo to nie ma sensu, co robić,  eh... ; )  

    Zdrówka kobietki , piszcie jak u Was  ;)) 

  • Czyli zalecenia masz dokładnie takie jak ja dostałam. Ja za kilka miesiący ostatnia dawka Gardasil 9.

    Dobrze, że po konizacji wszystko ok. Teraz trzeba czekać na wynik i to jest najgorsze. 



Zaloguj się lub Zarejestruj, żeby odpowiedzieć lub dodać nowy temat