Do startu gotowi... HSIL- CIN 3 / CIS

12 lat temu
dzien dobry !!! z okazji dnia kobiet odebrałam wynik czerwony cytologii ''stwierdza się nieprawidłowe komórki nabłonkowe. komórki nabłonka HSIL - Zmiany śródnabłonkowe stopnia wysokiego cin 3/ cis''... i tyle...kolposkopia będzie za kilka dni, podczas tego badania pobiorą też wycinki do histopatu... 11 miesięcy temu cytologia była idealna- zero infekcji...będę miała zabieg chyba, a co pozniej - nie wiem...mam dwuletnie dziecko, 29 lat...czy histopatologia może dać taki wynik, że nie będzie nawet zabiegu ? czy jeśli cytologia ujawniła HSIL to już ''pozamiatane''? pomóżcie kobietki...
10920 odpowiedzi:
  • Kardamonka-gratulacje😊

  • Kardamonka napisał:

    Haj, tak się leczyłam, że po konizacji mimo zabezpieczeń zaciążyłam (dlatego wcześniej pytałam o bezpieczny odstęp od konizacji do ciąży  ) robiłam usg i wyszło, że zostawili mi 33 mm szyjki i jest ok. Cytologia płynna wyszła dobrze, podczas wizyty gin pobrał też dodatkowo zwykłą na NFZ, na te wyniki czekam i mam nadzieję, że poczekają sobie na moją następną wizytę i nie będą dzwonić, że coś jest nie tak...dostałam tylko zalecenie, by pod koniec 2 trymestru zrobić cytologię płynną i drugi raz genotypowanie. Także dziewczynki dziś oficjalnie rozpoczynam 12 tydzień z dzidziolem pod serduchem :-) pozdrawiam 

    PS witam nowe koleżanki - nie stresujcie się, nie warto! Trzeba być dobrej myśli, pisanie w myślach czarnych scenariuszy tylko pogarsza samopoczucie a wiadomo, że pozytywne nastawienie to połowa sukcesu! Życzę Wam Kochane dużo siły! Dacie radę pokonać to cholerstwo! Zdrówka!


    Moje gratulacje :) super wiadomość:) 

  • Dziękuję kochane :-* mam nadzieję, że wszystko będzie dobrze :-) czekam z niecierpliwością na badania prenatalne...

  • Dziewczyny po konizacji , 3.tydzien się zaczął.a krwawienia dalej sie pojawiają,  nie są bardzo obfite ale są... jak u Was bylo, kontorle mam miec ok 4 tygodnia przy wynikach, umawiac sie wczesniej ?

  • Hej:) co za wieści! Ciąże :))) Kardamonka nie lubi sie nudzić:)) . U mnie tak, podsumowanie, bo glupia jestem już. Wrzesien- cytologia plynna-lsil. Październik- cintec dodatni. Styczeń - kolpo-wynik - lsil. Koniec stycznia- genotypowanie- hpv ( nie wiem jaki, ale nie 16 i 18 nie 45) i cintec- ujemny?!! 20 kwietnia ide na konizację, potem szczepienie. Ten cintec mnie zdziwił. Najpierw info, ze hpv wbudowany w genom teraz, ze nie... Ogolnie moj gin mowi, ze zaleca sie obserwacje, ale on chce się tego pozbyc i uciac kawalek z tarczy, czyli konizacja. Mowil tez, zeby nie panikowac, ale laryngolog nie zaszkodzi. Info dla Was, mi za kolpo i wycinki wyplacili 1200 zl z ubezpieczenia ( mam grupowkę z pracy). Konizacja na lajcie tez do wypłacenia. Jak macie karte leczenia to zglaszajcie do ubezpieczyciela.

  • Krewetka napisał:

    Hej:) co za wieści! Ciąże :))) Kardamonka nie lubi sie nudzić:)) . U mnie tak, podsumowanie, bo glupia jestem już. Wrzesien- cytologia plynna-lsil. Październik- cintec dodatni. Styczeń - kolpo-wynik - lsil. Koniec stycznia- genotypowanie- hpv ( nie wiem jaki, ale nie 16 i 18 nie 45) i cintec- ujemny?!! 20 kwietnia ide na konizację, potem szczepienie. Ten cintec mnie zdziwił. Najpierw info, ze hpv wbudowany w genom teraz, ze nie... Ogolnie moj gin mowi, ze zaleca sie obserwacje, ale on chce się tego pozbyc i uciac kawalek z tarczy, czyli konizacja. Mowil tez, zeby nie panikowac, ale laryngolog nie zaszkodzi. Info dla Was, mi za kolpo i wycinki wyplacili 1200 zl z ubezpieczenia ( mam grupowkę z pracy). Konizacja na lajcie tez do wypłacenia. Jak macie karte leczenia to zglaszajcie do ubezpieczyciela.

    Myślisz, że wypis że szpitala i wyniki kolposkopii wystarczą czy trzeba że szpitala pozyskać historie choroby?


  • 1 rok temu

    dziewczyny a ja mam pytanie czy polecicie jakaś panią doktor w Warszawie ze specjalizacja ginekologii onkologicznej, która może przejąć leczenie - teraz muszę się zapisać na wycinki i kolposkopie. Dziś byłam u poleconej osoby i niestety wizyta była koszmarna, mimo ze ja podchodzę do tematu bardzo poważnie. Potrzeby lekarz kompetentny ale tez miły. Macie kogoś?:)

  • aga233 napisał:

    dziewczyny a ja mam pytanie czy polecicie jakaś panią doktor w Warszawie ze specjalizacja ginekologii onkologicznej, która może przejąć leczenie - teraz muszę się zapisać na wycinki i kolposkopie. Dziś byłam u poleconej osoby i niestety wizyta była koszmarna, mimo ze ja podchodzę do tematu bardzo poważnie. Potrzeby lekarz kompetentny ale tez miły. Macie kogoś?:)

    Kobiety nie polecę, ale dr Michał Namirski ze szpitala MSWiA jest specem od kolposkopii. Polecam :-)


  • Ja mialam karte leczenia i chcieli wynik histopatu. Konizacja to juz wogole jest podstawą do roszczenia. 

  • 1 rok temu
    Czy biopsja płynna jest na NFZ?


Zaloguj się lub Zarejestruj, żeby odpowiedzieć lub dodać nowy temat