Do startu gotowi... HSIL- CIN 3 / CIS

12 lat temu
dzien dobry !!! z okazji dnia kobiet odebrałam wynik czerwony cytologii ''stwierdza się nieprawidłowe komórki nabłonkowe. komórki nabłonka HSIL - Zmiany śródnabłonkowe stopnia wysokiego cin 3/ cis''... i tyle...kolposkopia będzie za kilka dni, podczas tego badania pobiorą też wycinki do histopatu... 11 miesięcy temu cytologia była idealna- zero infekcji...będę miała zabieg chyba, a co pozniej - nie wiem...mam dwuletnie dziecko, 29 lat...czy histopatologia może dać taki wynik, że nie będzie nawet zabiegu ? czy jeśli cytologia ujawniła HSIL to już ''pozamiatane''? pomóżcie kobietki...
10920 odpowiedzi:
  • 2 lata temu
    Po co robią w Polsce badania kliniczne jak w innych krajach je zrobiono i lek jest dopuszczony do stosowania? W Polsce są inne nowotwory?
  • Witajcie dziewczyny, trochę się nie odzywałam ale cały czas śledzę Wasze wpisy. Jestem 11 miesięcy po konizacji. Wczoraj odebrałam wyniki cytologii płynnej.. i znowu czuje ten ciężar na plecach - cin1 😢 Nie konsultowałam się jeszcze z lekarzem, nie wiem co robic, na wyniku napisane za 6 miesięcy do kontroli, ale kto by tyle czekał.. Planuję ciążę w najbliższym czasie i nie wiem co dalej, dziewczyny czy Wam po konizacji wrocil Cin1 i jakimś cudem się cofnął? 

  • 2 lata temu

    Ja juz po konsylium. W poniedzialek na wyciecie macicy. Dopiera wtedy ustala czy laparoskopowo czy inaczej. Pytali rzecz jasna czy sie zgadzam. Nawet sie nie zastanawialam. Mam 3letniego synka ktory potrzebuje zdrowej mamy. Nie wspominali o ewentualnej radio (za pierwszym razem onkolog napomknal). Z tego co kojarze to kwestia indywidualna ale mam przeczucie ze mnie to ominie. Rak in situ, tomograf i rezonans czysty. Tylko jajnik powiekszony + torbiel endometrialna. Przy okazji pozbede sie i tego..

  • 2 lata temu
    A cytologia płynna jest standardem?
  • 2 lata temu
    elza napisał:

    Po co robią w Polsce badania kliniczne jak w innych krajach je zrobiono i lek jest dopuszczony do stosowania? W Polsce są inne nowotwory?

    Też bym chciała znać na to odpowiedź...



  • 2 lata temu
    Visena85 napisał:

    Ja juz po konsylium. W poniedzialek na wyciecie macicy. Dopiera wtedy ustala czy laparoskopowo czy inaczej. Pytali rzecz jasna czy sie zgadzam. Nawet sie nie zastanawialam. Mam 3letniego synka ktory potrzebuje zdrowej mamy. Nie wspominali o ewentualnej radio (za pierwszym razem onkolog napomknal). Z tego co kojarze to kwestia indywidualna ale mam przeczucie ze mnie to ominie. Rak in situ, tomograf i rezonans czysty. Tylko jajnik powiekszony + torbiel endometrialna. Przy okazji pozbede sie i tego..

    Potem tylko czekanie na histpat a bedzie wszystko dobrze ! Iświętowanie TEGO CI Z CAŁEGO SERCA ŻYCZĘ. Ja w lipcu na pierwszą cytologie pochwy mam nadzieję że wyjdzie ok..


  • 2 lata temu

    Operacje mam jutro. Wyciecie macicy i jajowodow, torbieli endometrialnej, opcjonalnie jajnik jak bedzie podejrzany, zbadaja wezly i jak cos tez usuna. Za jednym razem ale z glowa bez zbednego scinania. Zmiane nie mialam wycietej doszczetnie wiec sa ostrozni. Ja jestem spokojna

  • 2 lata temu

    Operacje mam jutro. Wyciecie macicy i jajowodow, torbieli endometrialnej, opcjonalnie jajnik jak bedzie podejrzany, zbadaja wezly i jak cos tez usuna. Za jednym razem ale z glowa bez zbednego scinania. Zmiane nie mialam wycietej doszczetnie wiec sa ostrozni. Ja jestem spokojna

  • suzy napisał:

    A cytologia płynna jest standardem?

    Chyba nie. Zwykłą cytologię miałam wykonywaną w styczniu i teoretycznie wyszła ok. Mój lekarz nawet nie wiedział że wykonuje się płynną cytologię, skonsultował to z panią w laboratorium po czym ta oznajmiła że płynna cytologia ma taką samą wartość jak ta zwykła, ze to wymysł i naciąganie na pieniądze. Jak się możecie domyślać, nie wykonał mi jej. Nie wykonał mi jej mój lekarz ani żaden inny w moim mieście, każdy twierdził to samo. Podejrzewam, że innym mówiła to samo. W związku z tym, że dużo dziewczyn tu na forum pisało, ze cytologia plynna według ich lekarzy jest dokładniejsza, wykonałam ją w innym mieście. Wynik LSIL - za 6 miesięcy do kontroli. Jestem podłamana ale muszę działać. Waham się teraz między kolposkopią prywatnie (mój lekarz na pewno mnie nie skieruje na NFZ, powiedział ze niepotrzebnie to zrobiłam i tylko namieszałam sobie w głowie) a szybkim (jeśli sie uda) zajściem w ciąże. Ostatecznie pewnie zrobię kolposkopię.. 

  • 2 lata temu

    czekoladowa, 

    Cytologia płynna nie tyle jest dokładniejsza, co daje więcej materiału do badań niż zwykła na szkiełku, bo do badania wysyła się całą szczoteczkę utrwaloną w płynie.. Ale wartość diagnostyczna jest ta sama.. Zarówno zwykła jak i płynna mogą zostać źle zinterpretowane przez cytologa.. Bo na końcu jest zawsze cytolog, który bada próbki i to on określa co widzi. Prawdopodobieństwo pomyłki w obydwóch cytologiach jest praktycznie takie samo. Dlatego lekarze twierdzą, że cytologia płynna to zwykłe naciąganie na kasę.



Zaloguj się lub Zarejestruj, żeby odpowiedzieć lub dodać nowy temat