Do startu gotowi... HSIL- CIN 3 / CIS

12 lat temu
dzien dobry !!! z okazji dnia kobiet odebrałam wynik czerwony cytologii ''stwierdza się nieprawidłowe komórki nabłonkowe. komórki nabłonka HSIL - Zmiany śródnabłonkowe stopnia wysokiego cin 3/ cis''... i tyle...kolposkopia będzie za kilka dni, podczas tego badania pobiorą też wycinki do histopatu... 11 miesięcy temu cytologia była idealna- zero infekcji...będę miała zabieg chyba, a co pozniej - nie wiem...mam dwuletnie dziecko, 29 lat...czy histopatologia może dać taki wynik, że nie będzie nawet zabiegu ? czy jeśli cytologia ujawniła HSIL to już ''pozamiatane''? pomóżcie kobietki...
10920 odpowiedzi:
  • My Name Season 2 nexttvseries.com Premiere Date on Netflix: Renewed and Cancelled?
  • 2 lata temu
    Visena85 napisał:

    Wyniki to cin3Hsil😁 w poniedzialek na konizacje i mam nadzieje ze przygoda zakonczona😁



  • 2 lata temu
    Visena85 napisał:

    Wyniki to cin3Hsil😁 w poniedzialek na konizacje i mam nadzieje ze przygoda zakonczona😁

    ja po konizacji miałam niestety jedno mikroognisko raka  plaskonablonkowego, jestem już po usunieciu szyjki i trzonu i histpat czysty ! Jesten najczesliwsza na świecie 



  • 2 lata temu
    Sabi846 napisał:

    Visena85 napisał:

    Wyniki to cin3Hsil😁 w poniedzialek na konizacje i mam nadzieje ze przygoda zakonczona😁

    ja po konizacji miałam niestety jedno mikroognisko raka  plaskonablonkowego, jestem już po usunieciu szyjki i trzonu i histpat czysty ! Jesten najczesliwsza na świecie 

    A u ciebie jak?masz już histpat po konizacji?





  • 2 lata temu

    Czekam na wyniki. Mysle ze jesli bedzie cos nie tak to zadzwonia w tym tyg, a jesli nie pidejde za tydzien. U mnie w hist pat wyszedl cin3 i wysoka dysplazja w kanale (nieliczne komorki). Jesli wynik sie potwierdzi to beda mnie docinac. Poki co pani ordynator uznala ze sprawdza bo mozliwe ze ta dysplazja wyszla poniewaz "zahaczyli" o szyjke przy wyskrobinach. Nie chca za bardzo okaleczac. Bardzo sie ciesze, ze u Ciebie czysto! Ulga musi byc niesamowita. Jak sobie radzilas w tych stresowych momentach?

  • 2 lata temu

    Nieprecyzyjnie sie wyrazilam z tym docinaniem - chca wyciac macice jesli sie potwierdz. Jednak mysle ze wynik bedzie ok🙂

  • 2 lata temu

    Niestety rak in situ. Zmiana nie wycieta doszczetnie

  • Jakie dalsze postępowanie proponuje onkolog? 

  • Miałaś dużo szczęścia, że zmiana została wykryta w porę podczas cytologii. 

  • 2 lata temu

    Pomyslalam o tym samym. Ze mam kupe szczescia. W poniedzialek rejestruje sie w poradni onkologiczne. Najpierw chca dokladniej mnie zbadac, jaki poziom zlosliwosci itp. Wstepnie onkolog sugerowal wyciac wszystko - jestem za bo nie chce tego gada. Potem ewentualnie chemie lub radio na wszelki wypadek



Zaloguj się lub Zarejestruj, żeby odpowiedzieć lub dodać nowy temat