Do startu gotowi... HSIL- CIN 3 / CIS

12 lat temu
dzien dobry !!! z okazji dnia kobiet odebrałam wynik czerwony cytologii ''stwierdza się nieprawidłowe komórki nabłonkowe. komórki nabłonka HSIL - Zmiany śródnabłonkowe stopnia wysokiego cin 3/ cis''... i tyle...kolposkopia będzie za kilka dni, podczas tego badania pobiorą też wycinki do histopatu... 11 miesięcy temu cytologia była idealna- zero infekcji...będę miała zabieg chyba, a co pozniej - nie wiem...mam dwuletnie dziecko, 29 lat...czy histopatologia może dać taki wynik, że nie będzie nawet zabiegu ? czy jeśli cytologia ujawniła HSIL to już ''pozamiatane''? pomóżcie kobietki...
10920 odpowiedzi:
  • hej Anna! Nie martw się na zapas, parcie na pęcherz ja też miałam (na długo przed wykryciem całego szajsu) i wyszukałam w necie, że to może być efekt stanu zapalnego (cervicitis), które może być wywołane wirusem HPV - które też zresztą mi wyszło na kolpo. Potem miałam robiony tomograf i rezonans i absolutnie nie było przerzutów, wszystko czyste. Zaawansowany rak daje też wiele innych objawów - krwawienie poza miesiączką, po stosunku, ból etc. Parcie na pęcherz może też być po prostu infekcją dróg mocznych. A ból pleców… mnie nawalają jak zaniedbam sport i zalegnę na kanapie albo się źle wyśpię, także nie panikuj. Będzie dobrze! 🙂 trzymam kciuki za dobre wyniki!

  • 2 lata temu

    Mi na kolposkopia wyszło zbielenie wtórne płaskie z punkcikowaniem po kwasie po płynie Lugola obszar ten jodojasny ostro odcięty. Przed kolpo miałam pobrany wymaz na HPV wysokoonkogenne i nie mam. Czy niskogenne mogą tak naszkodzić?

  • 2 lata temu

    na godz 5 i 7 to zbielenie. Zauważyłam że po okresie mam parcie na pęcherz i ból pleców od 2 miesięcy przez parę dni i mija. Ciekawa jestem co wyjdzie po wycinkach😢

  • 2 lata temu

    Zaczęłam przyjmować po 1 kolposkopia witaminy C, A+E, D, Kwas foliowy, probiotyk Vivomax, i żel papilocare. Nie wiem czy to coś pomoże.

  • 2 lata temu

    Witam...tak w skrócie. W lipcu mialam cytologie IIIgr/ LSIL. W pazdzierniku powtorka - IV gr/HSIL. Niestety wynik dotarl dopiero w lutym. Półtora tygodnia temu mialam abrazje i pobrane wycinki. Czekam na wynik...wiem, że nie ma sensu uprawiać czarnowidztwa itp. Po prostu czasami mam wrazenie ze czekanie mnie dobije. Nie wiem czego się spodziewać😐

  • 2 lata temu

    BEDZIE DOBRZE ..MUSI BYC

  • 2 lata temu

    BEDZIE DOBRZE ..MUSI BYC! Daj znać jak będą wyniki .pozdrawiam

  • 2 lata temu

    Dziękuję🙂 napiszę jak poznam wyniki. Staram sie za dużo nie myśleć

  • 2 lata temu

    Wyniki to cin3Hsil😁 w poniedzialek na konizacje i mam nadzieje ze przygoda zakonczona😁

  • 2 lata temu

    Witam wszystkie Panie, jestem studentką studiów na kierunku pielęgniarstwo. Pisze pracę dyplomową na temat raka szyjki macicy.  Moja praca to będzie opis przypadku. Czy któraś z Pań udostępniłaby mi dokumentację medyczną (kartę wypisową, wynik badania cytologicznego oraz zastosowane leczenie) oczywiście bez danych osobowych.



Zaloguj się lub Zarejestruj, żeby odpowiedzieć lub dodać nowy temat