Do startu gotowi... HSIL- CIN 3 / CIS

12 lat temu
dzien dobry !!! z okazji dnia kobiet odebrałam wynik czerwony cytologii ''stwierdza się nieprawidłowe komórki nabłonkowe. komórki nabłonka HSIL - Zmiany śródnabłonkowe stopnia wysokiego cin 3/ cis''... i tyle...kolposkopia będzie za kilka dni, podczas tego badania pobiorą też wycinki do histopatu... 11 miesięcy temu cytologia była idealna- zero infekcji...będę miała zabieg chyba, a co pozniej - nie wiem...mam dwuletnie dziecko, 29 lat...czy histopatologia może dać taki wynik, że nie będzie nawet zabiegu ? czy jeśli cytologia ujawniła HSIL to już ''pozamiatane''? pomóżcie kobietki...
10920 odpowiedzi:
  • No to właśnie, czasami coś takiego na bieliźnie mogę zaobserwować, o czym piszesz.. jeśli chodzi o bóle krzyża to nie. Jak chodzi o miesiączki to raczej powiedziałabym, że są dość skąpe i malo bolesne. Jejku no zobaczymy.. boję się strasznie, mam jednak nadzieje, że nie będzie najgorzej. Dziękuje Ci za odpowiedz w ogóle. Ja jestem z Krakowa. W jakim wieku była u Ciebie diagnoza ?

    Bardzo się cieszę ze wszystko tak się u Ciebie skończyło. 

  • 2 lata temu

     Kiniaaaxd

    Diagnoza była w wieku 38 lat 🙂

  • asik1 napisał:

     Kiniaaaxd

    Diagnoza była w wieku 38 lat 🙂


    Niestety, wiem ze wiek nie ma tu żadnego znaczenia. Ja mam 29

    Pozostaje mi czekać na wyniki cytologii i myśle ze to czekanie byłoby znacznie łatwiejsze, nie spodziewałabym się jakiegoś fatalnego wyniku po takim czasie, gdyby nie to pytanie czy była cytologia w ciąży 🙄 wyjść mi to z głowy nie może, ze być może coś zauważyła, stad pytanie.. a jeśli już „coś” jest zauważalne, to jest źle. Sama nic nie wymyślę, a już na pewno nic pozytywnego. Pozostaje mi poczekać na wynik i postarać się nie oiwieć do końca.

  • 2 lata temu

     Kiniaaaxd

    Myślę ,że gdyby cokolwiek zauważyła niepokojącego, jestem pewna ,że tak by cię nie zostawiła.Napewno wykonałaby kolposkopie.Bedzie dobrze 😍

  • asik1 napisał:

     Kiniaaaxd

    Myślę ,że gdyby cokolwiek zauważyła niepokojącego, jestem pewna ,że tak by cię nie zostawiła.Napewno wykonałaby kolposkopie.Bedzie dobrze 😍

    Po cichu bardzo na to liczę. Dam znać


  • Kiniaaaxd napisał:

    asik1 napisał:

     Kiniaaaxd

    Diagnoza była w wieku 38 lat 🙂


    Niestety, wiem ze wiek nie ma tu żadnego znaczenia. Ja mam 29

    Pozostaje mi czekać na wyniki cytologii i myśle ze to czekanie byłoby znacznie łatwiejsze, nie spodziewałabym się jakiegoś fatalnego wyniku po takim czasie, gdyby nie to pytanie czy była cytologia w ciąży 🙄 wyjść mi to z głowy nie może, ze być może coś zauważyła, stad pytanie.. a jeśli już „coś” jest zauważalne, to jest źle. Sama nic nie wymyślę, a już na pewno nic pozytywnego. Pozostaje mi poczekać na wynik i postarać się nie oiwieć do końca.


    A ja uwazam

  • Kiniaaaxd napisał:

    asik1 napisał:

     Kiniaaaxd

    Diagnoza była w wieku 38 lat 🙂


    Niestety, wiem ze wiek nie ma tu żadnego znaczenia. Ja mam 29

    Pozostaje mi czekać na wyniki cytologii i myśle ze to czekanie byłoby znacznie łatwiejsze, nie spodziewałabym się jakiegoś fatalnego wyniku po takim czasie, gdyby nie to pytanie czy była cytologia w ciąży 🙄 wyjść mi to z głowy nie może, ze być może coś zauważyła, stad pytanie.. a jeśli już „coś” jest zauważalne, to jest źle. Sama nic nie wymyślę, a już na pewno nic pozytywnego. Pozostaje mi poczekać na wynik i postarać się nie oiwieć do końca.


    A ja uważam, ze pani doktor zapytala Cie o tą cytologie ot tak. Może chodziło jej o to, że jeśli nie miałaś w ciąży cytologii to materiał z łyżeczkowania wysłałaby do badania histo.ot tak dla pewności. Żeby było widać naocznie zmiany na szyjce to już musiałoby to być zaawansowane stadium. Ja uwazam, że Twoja cytologia wyjdzie dobra. Zobaczysz! Głowa do góry! Jeśli chcesz być spokojna tak na 100% rób zawsze cytologie LBC + RAZ NA 3 lata test cintec +, ewentualnie badanie na HPV. 

  • Właśnie liczyłam na to że może stąd to pytanie, jak piszesz-ze zapytała bo mozna przebadać materiał w razie czego. 

    Dziękuję dziewczyny za wsparcie. Wczoraj odebrałam wyniki. Obraz materialu prawidłowy, odpowiada 2 grupie Pap. Kamień spadl mi z serca. Życzę wszystkim dużo zdrówka a sama będę teraz pilnować cytologii jak oka w głowie. Nie słowa lekarza ze wynik ok, tylko wynik do ręki. Zagłębie temat tej płynnej cytologii. Dziękuję.

  • Właśnie liczyłam na to że może stąd to pytanie, jak piszesz-ze zapytała bo mozna przebadać materiał w razie czego. 

    Dziękuję dziewczyny za wsparcie. Wczoraj odebrałam wyniki. Obraz materialu prawidłowy, odpowiada 2 grupie Pap. Kamień spadl mi z serca. Życzę wszystkim dużo zdrówka a sama będę teraz pilnować cytologii jak oka w głowie. Nie słowa lekarza ze wynik ok, tylko wynik do ręki. Zagłębie temat tej płynnej cytologii. Dziękuję.

  • 2 lata temu
    Super informacja :)


Zaloguj się lub Zarejestruj, żeby odpowiedzieć lub dodać nowy temat