Do startu gotowi... HSIL- CIN 3 / CIS

12 lat temu
dzien dobry !!! z okazji dnia kobiet odebrałam wynik czerwony cytologii ''stwierdza się nieprawidłowe komórki nabłonkowe. komórki nabłonka HSIL - Zmiany śródnabłonkowe stopnia wysokiego cin 3/ cis''... i tyle...kolposkopia będzie za kilka dni, podczas tego badania pobiorą też wycinki do histopatu... 11 miesięcy temu cytologia była idealna- zero infekcji...będę miała zabieg chyba, a co pozniej - nie wiem...mam dwuletnie dziecko, 29 lat...czy histopatologia może dać taki wynik, że nie będzie nawet zabiegu ? czy jeśli cytologia ujawniła HSIL to już ''pozamiatane''? pomóżcie kobietki...
10920 odpowiedzi:
  • 3 lata temu

    Dziewczyny,bylam dzis na kolposkopi.Zrobilam profilaktycznie,nie ma podejrzanych zmian.Ale pani doktor powiedziala ze mam kanal zrośnięty i musze robić tylko plynne cytologie.czy tez dziewczyny macie po amputacji szyjki taki problem z kanałem?Troche tego nie rozumiem,może ten kanal jest wezszy,ale zrośnięty?Bylam tak zestresowana,ze nie dopytałam,moj blad.No nic,trzeba się przezucic tylko na plynne.

  • 3 lata temu
    Pella ja miałam totalnie zrośnięty kanał po konizacji wykonanej po porodzie. Zbiegło się to z karmieniem więc nie miałam w tym czasie krwawienia. Jak odstawiłam karmienie to miałam zabieg otwarcia. Kolposkopia jest w moim przypadku utrudniona, u mnie ciężko dostać się do kanału, jedynie można zobaczyć tarczę . Wiec robię częściej cytologie z pobraniem z kanału . stresujące .
  • 3 lata temu

    Cześć... czytam forum od 4 lutego, od światowego dnia walki z nowotworem... tego dnia miałam kolposkopię, którą bardzo źle wspominam, ale nie będę tu wylewać żali związanych z chamskim zachowaniem Pani doktor... Nawet mi się nie śniło, że stanę się członkiem "takiego" forum i będę szukała wsparcia :( tydzień temu odebrałam wynik histopatologiczny po uprzednim łyżeczkowaniu z pobraniem wycinków... CIN III :( w piątek miałam chirurgiczną konizację szyjki macicy na bloku operacyjnym. Powiedzcie mi proszę, jako niestety również doświadczone w tym temacie... czy istnieje duże ryzyko, że kolejne wyniki okażą się gorsze od poprzednich? Czy po konizacji jesteście zdrowe? Czy po zabiegu pozbyłyście się wirusa hpv? Czy CIN III to już rak w fazie 0 czy jednak stan przedrakowy? Różnie jest to podawane w różnych źródłach. Dopadło mnie jakieś załamanie. Mieszkam sama i odcięłam się praktycznie od wszystkich, jakoś słabo sobie daję radę z chorobą i niepewnością :(

  • 3 lata temu

    cześć. Ja tydzień temu miałam pobrane wycinki z szyjki, bardzo boję się bo pani dr powiedziała że nie wygląda to najlepiej,duzo krwi nawet przy wkladaniu wziernika. Z cytologii wyszło hsil oraz hpv, szyjka wizualnie podobno bardzo ladna ale w kanale coś się dzieje, miejmy nadzieję że  nie jest bardzo źle słowa Pani dr. Strach mnie paraliżuje bo mam maleńkie dzieci, niespełna 4latka, 2latke i prawie 10 m-cy. Wszystkie cc, z niepokojących objawów to bóle krzyża okropne,co skladalam na cc i prace przy dzieciach. Boję się.

  • 3 lata temu
    czesc. ja równiez niedawno trafiłam tutaj po bardzo złej cytologii. Jutro jade na kolposkopie z wycinkami. Nie bede ukrywac ze tez jestem przerazona, mam dwójke małych dzieci. Trzymam za Was kciuki
  • 3 lata temu

    Z moich ostatnich wyników tez wynikało ze mam hsil, wycinki wyszły cin1 i narazie mam zrovic za 3.mce cytologie. Ze swojego doświadczenia wiem ze ciężko zachowac tu spokój, ale stres jest najgorszym doradcą i paralizatorem. 

  • 3 lata temu

    Dziewczyny trzymam za Was i za siebie kciuki. Doskonale rozumiem Wasz strach a Wy mój... :(

    BeaBuu- jak po kolposkopii? Powiesz nam coś?

    Mama3- wyniki masz mieć po miesiącu tak jak u mnie czy wcześniej? Co mówił lekarz? 

    Olkaaa- szczęście w nieszczęściu, że po wyniku hsil jest cin1. Masz rację, stres to nic dobrego ale to samo przychodzi i nie chce sobie pójść.

  • 3 lata temu

    Wyniki mam mieć po trzech tygodniach,ale spróbuje zadzwonić w Wielki Czwartek czy już są gotowe. Aczkolwiek po odbiór złych wyników dzwonią sami z poradni. W tej chwili tylko o tym marze zeby nie był to rak. Też trzymam za Was kciuki.

  • 3 lata temu

    Malami31 dobrze to znam i pewnie przy następnej cytologii znow pojawi sie strach ale z czasem teoche tez inaczej podchodzę do tego tematu:) 

  • 3 lata temu

    Kolposkopia poszla zle, lekarz nie chcial nic mowic ale to rak. Jestem zalamana. Moje biedne dzieci



Zaloguj się lub Zarejestruj, żeby odpowiedzieć lub dodać nowy temat