Rak tarczycy

13 lat temu
Mam 36 lat. Problemy z moją tarczycą zaczęły się w wieku ok. 12 lat kiedy to, miał miejsce wybuch w Czarnobylu. Natomiast rok temu zdiagnozowano u mnie raka tarczycy. Wyszło całkiem przypadkowo. Po urodzeniu drugiego dziecka postanowiłam zrobić porządek z moją tarczycą tylko dlatego, ze moja szyja była gruba. Wyniki TSH miałam w normie, FT3 i FT4 także. Był też guz, ten złośliwy guz. Na moje szczęście miał 6 mm. Jestem po wycięciu całej tarczycy i po jodzie radioaktywnym. Nie mam komórek rakowych. Na życie patrze inaczej, dostrzegam to - czego nie widziałam wcześniej.
13053 odpowiedzi:
  • 2 lata temu

    witam. Mam pytanie do osób, które miały już kontrolę po 5 latach. Jak to wygląda? Czy tez jest jod, pobyt w szpitalu, a później izolacja? Lecze się w Warszawie na Szaserów.

  • Witam mam pytanie dla tych co się leczą w Gliwicach jak wygląda wizyta kontrolna teraz w poradni medycyny nuklearnej i endokrynologii. Są jakieś zmiany czy wszytko wygląda jak przed pandemią?
  • Wszystko jest normalnie. Zamknięci byli chyba tylko miesiąc w 2020. Działają normalnie od maja 2020 do teraz bez przerwy. Hotel też przyjmuje gości.

  • 2 lata temu

    Mam pytanie do zyczliwych osob:)

    Czy po jodzie diagmostycznym nalezy przestrzegać kwarantanny? Jak mowily waszs osrodki? 

  • 2 lata temu
    Po diagnostycznym raczej nie.
  • 2 lata temu

    Elza - dziękuję, dostalam dawkę 2mci (74mbq)

    Czy ktos jeszcze moze się wypowie jakie mial doawiadczenia?

  • Hej. Wracam po przerwie. Jestem już prawie 4 miesiące po operacji. Fizycznie czuję się nie najgorzej, mam jeszcze problem z bólem mięśni, ale nie jest to tak dokuczliwe jak wcześniej. Biorę Letrox w dawce 100 od pon do pt, a w weekend 125. Początkowo tsh było w dolnej granicy normy czyli 0.4 przy normie rozpoczynającej się od 0.3. Obecnie tsh mi się obniżyło i jest poniżej normy tj. 0.16. Czekam na wizytę u endo. Ciekawe co powie. Gorzej z moją psychiką. Cały czas mam straszne doły. Do tego zaczęły mi garściami wyłazić włosy. Przed operacją też miałam z nimi problem przez hashimoto zapewne, ale teraz to masakra. Czy ktoś z Was tez miał taki problem? Jak sobie poradziliście? Dodatkowo mam problem z podwyższonym cukrem, mimo tego, że od dwóch miesięcy stosuję dietę dla cukrzyków ostatni wynik to 103 przy normie do 100. Z cukrem mam problem już od kilku lat. Zaczął stopniowo rosnąć i za nic nie mogę go obniżyć. Nie jem słodyczy, słodkich owoców, pieczywa i wszystkiego co napędza cukier, jestem szczupła. Czy ktos z Was tez ma taki problem?

    Pozdrawiam.

  • 2 lata temu

    Witam 

    Moja córka w listopadzie ma wizytę kontrolną (To jest ta gdzie  chyba się zostaje w szpitalu na dzień lub dwa wiecie dokładnie ile się leży?)

    Mam pytanie odnośnie szczepienia czy normalnie przyjmą na oddział z wynikiem testu negatywnym czy szczepienie to warunek przyjęcia? 

    Będę wdzięczna za odpowiedź 

    Zdrówka dla wszystkich 

  • Ja pozdrawiam z Gliwic, jestem na kontrolnym.jodzie. na USG dostałam ataku paniki bo coś tam babka naklikala, zaznaczała i drukowała więc już byłam pewna że coś znalazła i kaplica X,x Ale nie wzięli mnie na biopsję ani nic i dzisiaj przy obchodzie mówili, że USG czyste i tg niskie więc na razie kamień z serca, oczywiście jeszcze stresik jest przed scyntygrafią ale chyba będzie git. Mam fajną współlokatorkę i nawet udało nam się wymknąć do bufetu. Niby covid i nie można ale nikt nie robił hecy :)

  • @ania79 dzwonią wcześniej i pytają czy masz szczepienie a jak nie masz to chyba test potrzebny.



Zaloguj się lub Zarejestruj, żeby odpowiedzieć lub dodać nowy temat