Rak tarczycy

13 lat temu
Mam 36 lat. Problemy z moją tarczycą zaczęły się w wieku ok. 12 lat kiedy to, miał miejsce wybuch w Czarnobylu. Natomiast rok temu zdiagnozowano u mnie raka tarczycy. Wyszło całkiem przypadkowo. Po urodzeniu drugiego dziecka postanowiłam zrobić porządek z moją tarczycą tylko dlatego, ze moja szyja była gruba. Wyniki TSH miałam w normie, FT3 i FT4 także. Był też guz, ten złośliwy guz. Na moje szczęście miał 6 mm. Jestem po wycięciu całej tarczycy i po jodzie radioaktywnym. Nie mam komórek rakowych. Na życie patrze inaczej, dostrzegam to - czego nie widziałam wcześniej.
13053 odpowiedzi:
  • 12 miesięcy temu
    Też jestem zainteresowana ile czeka się w NIO na ul. Roentgena. Czy ktoś wie ? Zamierzam zadzwonić tam i się zapytać. PM, u kogo się leczysz ?
  • 11 miesięcy temu
    U Dr Dedeciusa. W NIO nie dowiesz się niczego takiego przez telefon. Czas oczekiwania do maksymalnie 3 miesięcy ogólnie, choć to pewnie zależy jaki lekarz ma operować.
  • 11 miesięcy temu
    Ja też u tego samego lekarza.
  • 11 miesięcy temu
    Myślę, że do 2 miesięcy.
  • 8 miesięcy temu

    witam wszystkich,

    Czy mógłby mi ktos powiedzieć czego sie można spodziewać po takim zdjęciu usg ? Oczywiście zlecona biopsja z usg tirads5 wiec domyslam sie, ze za dobrze nie jest, tylko przeraża mnie myśl o tym najgorszym typie anaplastcznym :(:(:(:(

  • 8 miesięcy temu
    Nina, na podstawie zdjęcia można pewnie wyczytać to co wyczytał lekarz czyli, że jest coś co warto sprawdzić w pogłębionej diagnostyce. Biopsja pod kontrolą USG jest pewnie lepsza, bo można pobrać materiał z tego miejsca, które wygląda najbardziej podejrzanie. Wiem, że łatwo mówić nie myśl o najgorszym, ale trzeba się postarać, ten rodzaj występuje naprawdę rzadko. Ponadto to wcale nie musi być rak. Po to będzie badanie. Weź pod uwagę to jak się ogólnie czujesz?
  • 8 miesięcy temu

    Dziękuje za odpowiedź :), ogólnie czuje sie bardzo dobrze. Usg robie raz do roku ze względu na Hashimoto i jak rok temu nie było nic tak teraz taka 'niespodzianka'.

  • 8 miesięcy temu
    Bez biopsji trudno coś powiedziec.
  • 8 miesięcy temu

    Przeczytałam dużo treści na tym forum i trochę mi lepiej, wiele historii i na szczęście wszyscy z pozytywnym zakończeniem - zobaczymy co będzie u mnie🙂

  • 8 miesięcy temu
    Idź tym samym scenariuszem jak Ci o których czytałaś:)


Zaloguj się lub Zarejestruj, żeby odpowiedzieć lub dodać nowy temat