Rak tarczycy

14 lat temu
Mam 36 lat. Problemy z moją tarczycą zaczęły się w wieku ok. 12 lat kiedy to, miał miejsce wybuch w Czarnobylu. Natomiast rok temu zdiagnozowano u mnie raka tarczycy. Wyszło całkiem przypadkowo. Po urodzeniu drugiego dziecka postanowiłam zrobić porządek z moją tarczycą tylko dlatego, ze moja szyja była gruba. Wyniki TSH miałam w normie, FT3 i FT4 także. Był też guz, ten złośliwy guz. Na moje szczęście miał 6 mm. Jestem po wycięciu całej tarczycy i po jodzie radioaktywnym. Nie mam komórek rakowych. Na życie patrze inaczej, dostrzegam to - czego nie widziałam wcześniej.
13053 odpowiedzi:
  • 3 lata temu
    hej dawno mnie nie było pozdrawiam wszystkich walczących, jestem 7 lat po leczeniu wszystko ok ,generalnie nie ma tematu a droga była nie łatwa ja z innym pytaniem czy są jakieś przeciwwskazania jeżeli chodzi szczepienia na covid ktoś coś wie konsultował?
  • 3 lata temu
    Nie ma żadnych. Do mnie sami dzwonili z Gliwic czy chcę się szczepić, za tydzień mam drugą dawkę :D
  • 3 lata temu

    Dziękuję za odpowiedź a  

  • 3 lata temu

    Mostu a którą szczepionkę Ci proponowali ? Czy jest jakieś wskazanie dla nas ? Tzn tych po     raku ?

  • 3 lata temu

    Wszystkim dają Pfizer. Myślę, że przy pacjentach onkologicznych nie ryzykowaliby z dawaniem Astry, bo po niej dużo częściej występują jakieś skutki uboczne. 

  • 3 lata temu

    Dziękuje Mostu za odpowiedź. Wiem ze nie wszędzie tak jest ze dają Pfaizer mimo tego ze przeszło się operacje onkologiczną. Jednak zalecenie szczepienia jest.

  • Wracam po przerwie.

    Jestem już po operacji. Usunięto mi całą tarczycę i część węzłów chłonnych. W szpitalu pierwszej nocy po operacji zaczęło się mrowienie w dłoniach i stopach. Podano mi calperos i alfadiol. Poprawiło się. Zrobiono badania i okazało się, że wapń jest trochę poniżej normy. Mięśnie dalej osłabione. Sprawdzono magnez. Jest w dolnej granicy normy. Wypisano mnie do domu. Zalecenie: letrox 100 i oczywiście wapń i vit d. Czuję się słaba i ospała. Mięśnie dalej słabe, odczuwam delikatne mrowienie czy też szczypanie w lewej dłoni i lewej stopie. Dodam, że w badaniach przed operacją wyszło, że mam tsh 0,79 czyli nawet nie miałam niedoczynności. 

    Czy Wy też tak kiepsko czuliście się po operacji?

  • 3 lata temu

    Z czasem wszystko się wyrówna. Po operacji często przez jakiś czas trzeba

  • 3 lata temu

    Z czasem wszystko się wyrówna. Po operacji często przez jakiś czas trzeba

  • 3 lata temu

    Z czasem wszystko się wyrówna. Po operacji często przez jakiś czas trzeba



Zaloguj się lub Zarejestruj, żeby odpowiedzieć lub dodać nowy temat