Rak tarczycy

13 lat temu
Mam 36 lat. Problemy z moją tarczycą zaczęły się w wieku ok. 12 lat kiedy to, miał miejsce wybuch w Czarnobylu. Natomiast rok temu zdiagnozowano u mnie raka tarczycy. Wyszło całkiem przypadkowo. Po urodzeniu drugiego dziecka postanowiłam zrobić porządek z moją tarczycą tylko dlatego, ze moja szyja była gruba. Wyniki TSH miałam w normie, FT3 i FT4 także. Był też guz, ten złośliwy guz. Na moje szczęście miał 6 mm. Jestem po wycięciu całej tarczycy i po jodzie radioaktywnym. Nie mam komórek rakowych. Na życie patrze inaczej, dostrzegam to - czego nie widziałam wcześniej.
13053 odpowiedzi:
  • Witajcie Wasze historie są niezwykle pocieszające, dające nadzieję. 

    Nasza historia dopiero się zaczyna. Mąż ma 37 lat, mamy w domu 6 latka i drugiego syna w drodze. W poniedziałek jedziemy do co w Warszawie na biopsje i usg (mimo że mamy już to z innych placówek) podobno operacja odbędzie się w ciągu około 3 mies. (akurat mam termin porodu na maj) 

    Wczorajszy dr do którego trafiliśmy z polecenia, po kilku innych w końcu potraktowal nas poważnie. 

    Inni się "śmiali" a to że usg od domoroslego specjalisty, a to że prywatnie, byliśmy odsyłani od poczatku stycznia. Nawet na jednej konsultacji idbywahacej się w czwartki w Co lekarz powiedział że z kat. IV wg. B mąż ma czekać rok, półtora. 

    Jestem pełna obaw, 

    Nasza badania w skrócie 

     Biopsja. W rozmazie z guza materiał obfity. Pośród elementów morfotycznych krwi tyerekcydy układają się w struktury drobno pęcherzykowe. Bez elementów koloidu.większość tyreocutow z cechami metaplzji oxyfilnek. Kat IV wg Bethesda

    usg tak : prawy płat wielkości 12.1x63.6x55.4 objętość 224ml cieśń grubości 3 mm, zmieniony węzeł chłonny 43x28.7

    W rtg klatki wyszło zwężone światło tchawicy, tchawice przesunięta.

    Wyniki tsh 3.04 ft3 3.84 ft4 1.07 

    Pozdrawiam

  • Cześć jestem nowa na forum.Mam 35  lat. Mam mieć operację 26.02 więc już niedługo. Leczę się w Gliwicach. W poniedziałek jadę na wizytę do internisty, anestezjologa oraz nam mieć EKG. Najgorsza jest droga którą muszę pokonywać chwila😩.Mam prawie 4 godziny jazdy. Trzymam kciuki za wszystkich którzy są w trakcie leczenia. Dzięki waszym informacjom wiem że nie taki diabeł straszny.Dzięki

  • 3 lata temu
    Judyta777 witaj! Gliwice to bardzo dobry ośrodek. Na pewno solidnie się Toba zajmą :) Operacja juz za chwilę, a potem z górki :) Masz brodawkowatego?
  • 3 lata temu
    @Spinkakarolla odezwij się to mnie na mmwojc@wp.pl. Na forum mam przyblokowane konto prywatne. Dam Ci znać co i jak w Wawie. Pozdrawiam :)
  • GosiaC tak mam brodawkowatego. Tylko mam mieć wycięta połowę tarczycy a później jak się potwierdzi to druga połowę😕przeraża mnie to że mogę mieć druga operację.Narazie jednak skupiam się na tej bo może akurat uda się bez drugiej😉

  • 3 lata temu
    Judyta777 pewnie masz biopsję V,- podejrzenie? Jeśli jest jakaś niepewność to zalecają usunąć połowę. Trzymam kciuki żeby nie było docinki :)
  • GosiaC wysłałam maila. Tak na prawdę to nikt nam. Jeszcze nie powiedział wprost co jest grane. Cała wiedzą jest z internetu ‍♀️

    Mam nadzieję że od poniedziałku się ruszy

  • Tak z biobsji wyszła V. A ty miałaś też brodawkowatego?

  • 3 lata temu
    Judyta777 Tak, u mnie też biopsja V- podejrzenie brodawkowatego. Ja niestety miałam guzy na obu platach i to duże, bo do 2.5 cm przesuwające tchawicę. Czekam teraz na histopat i się dopiero okaze, który z nich łagodny, a który zlośliwy.. Wyciętą mam całą tarczyce plus węzły chłonne srodkowe.
  • A kiedy masz mieć wyniki?ja już w sumie przyzwyczaiłam się do myśli że jestem chora tylko wkurzające jest to czekanie na wszystko. Trzymam kciuki mocno za wyniki



Zaloguj się lub Zarejestruj, żeby odpowiedzieć lub dodać nowy temat