Rak tarczycy

14 lat temu
Mam 36 lat. Problemy z moją tarczycą zaczęły się w wieku ok. 12 lat kiedy to, miał miejsce wybuch w Czarnobylu. Natomiast rok temu zdiagnozowano u mnie raka tarczycy. Wyszło całkiem przypadkowo. Po urodzeniu drugiego dziecka postanowiłam zrobić porządek z moją tarczycą tylko dlatego, ze moja szyja była gruba. Wyniki TSH miałam w normie, FT3 i FT4 także. Był też guz, ten złośliwy guz. Na moje szczęście miał 6 mm. Jestem po wycięciu całej tarczycy i po jodzie radioaktywnym. Nie mam komórek rakowych. Na życie patrze inaczej, dostrzegam to - czego nie widziałam wcześniej.
13054 odpowiedzi:
  • 3 lata temu

    Koniecznie! Głowa i nastawienie jest mega ważne! Ja też miewam momenty, że gdy tylko coś mnie zaboli to myślę "cholercia, już po mnie". Ale staram się myśleć pozytywnie. Jak się ogarnę z jodem to też chcę zrobić porządek z głową :-)

    Póki co kulam się z covidem A za chwilę jodzik. Damy radę! 

  • @nNormalne12

    Spróbuj zapisać mamę do jakiegoś prywatnego lrkarza

  • @Normalne12

    Spróbuj zapisać mamę do jakiegoś prywatnego lekarza który Was pokieruje dalej. My tak zrobiliśmy bo nas też odsyłali ze szpitali Warszawskich, i kazali czekać rok półtora a nawet dwa. teraz w poniedziałek jedziemy na powtórną biopsje do centrum onkologii i lekarz powiedział że się zajmie mężem. Mamy nadzieję że sprawa się rozstrzygnie w przeciągu 2 miesiący. Więcej napisze po jutrzejszej wizycie. Trzymam kciuki

  • Bardzo dziękuję za odpowiedzi <3
  • 3 lata temu

    @Normalne12 idźcie z mamą do dr Stachlewskiej lub do dr Gałczyńskiego prywatnie do Centrum Damiana w Wawie. Wprawdzie wizyta to 190zł, ale cała reszta już w ramach NFZ. Raka pęcherzykowego (złośliwy) nie da sie w biopsji odróżnić od gruczolaka pęcherzykowego (łagodny). Tylko patomorfolog już w wyciętej tarczycy może na 100% stwierdzić z czym ma do czynienia. Powodzenia!

  • 3 lata temu
    @ Mostu, czy przed jodem w Gliwicach musiałeś odstawić Euthyrox na miesiąc? Czy dostaniesz zastrzyk z Thyrogenu?
  • 3 lata temu

    Dostanę zastrzyk. W Gliwicach nas rozpieszczają :D

  • 3 lata temu
    To super! Ponoć odstawienie na miesiąc hormonu nie jest zbyt przyjemne. Jak dostanę wynik histo i się okaże że jod konieczny to też się zgłaszam do Gliwic :) Powodzenia! Trzymam kciuki! :)
  • 3 lata temu

    A kiedy będziesz mieć wyniki? W razie czego będę tu opisywał swój pobyt na jodowaniu w Gliwicach dzień po dniu, na pewno się to komuś przyda. 😂

  • @Mostu na pewno się przyda :)

    My jesteśmy po dzisiejszej biopsji i tarczycy i węzłów chłonnych w CO. Za około 3tyg poznamy termin operacji. Mam nadzieję że nie będzie bardzo odległy 🙄



Zaloguj się lub Zarejestruj, żeby odpowiedzieć lub dodać nowy temat