Rak tarczycy

13 lat temu
Mam 36 lat. Problemy z moją tarczycą zaczęły się w wieku ok. 12 lat kiedy to, miał miejsce wybuch w Czarnobylu. Natomiast rok temu zdiagnozowano u mnie raka tarczycy. Wyszło całkiem przypadkowo. Po urodzeniu drugiego dziecka postanowiłam zrobić porządek z moją tarczycą tylko dlatego, ze moja szyja była gruba. Wyniki TSH miałam w normie, FT3 i FT4 także. Był też guz, ten złośliwy guz. Na moje szczęście miał 6 mm. Jestem po wycięciu całej tarczycy i po jodzie radioaktywnym. Nie mam komórek rakowych. Na życie patrze inaczej, dostrzegam to - czego nie widziałam wcześniej.
13053 odpowiedzi:
  • 3 lata temu
    Mam w sumie jeszcze jedno pytanko, jak to wygląda z wniesieniem telefonu na salę? Czytałem, że w Gliwicach można wnieść ale trzeba go trzymać w szczelnym woreczku i obiecać, że nikt inny nie będzie go używał. Czy można sobie ładować ten telefon? Nastawiałem się na to, że będę sobie te kilka dni oglądał na telefonie filmy i słuchał audiobooków, ale jeśli nie można go ładować to muszę wymyślić coś innego :D
  • W Gliwicach miałam telefon, ładowarkę (wraz z kablem), oraz laptop-wszystko zafoliowane. Chodzi o to, żeby nie dotykać klawiatury, czy telefonu goła ręka w czasie kiedy wydzielamy z organizmu najwięcej jodu. Przed wyjściem zdjęłam folie i zostawiłam do utylizacji, no i jeszcze wyrzuciłam słuchawki . Nie wiem jak jest w Poznaniu, najlepiej zadzwoń na oddział i się zapytaj , albo bierz na oddział i najwyżej zostawisz w szatni.
  • 3 lata temu

    Zafoliowane tzn? Szukam właśnie jakichś pokrowców albo folii przez które idzie w miarę obsługiwać telefon, może masz coś sprawdzonego i możesz polecić?

  • maga83 napisał:

    I czy ktoś z Was miał jodowanie w Poznaniu? Prosiłabym o jakieś rady, jak się przygotować, co zabrać? Jak jest z wodą, telewizorem? Czy przed przejściem do izolatki można gdzieś zostawić rzeczy z normalnego oddziału? Czy dają piżamę? Czy można się kąpać? I co Wam jeszcze przyjdzie na myśl. Wiem, że w Poznaniu są inne zasady niż w Gliwicach. 

    Mostu, powodzenia! Będziesz pierwszy:) Ja jadę w lutym.


    maga83 idę 15.01 na jod Poznań  . Tyle co się dowiedziałam to wszystko co masz na jodzie bierzesz  do domu . W izolatce po jodzie prawdopodobnie jest telewizor i czajnik . Kąpiesz się w ostatni dzień po jodzie . Zabrać wodę , kwaśne cukierki , gumy i cytrynę . 

  • Mostu, ja wykorzystałam do foliowania taką przezroczystą folię do żywności i zwykłą taśmę klejącą. Telefon możesz włożyć do zwykłej torebki śniadaniowej i zostawić tylko otworek na ładowarkę, albo kup w Rossmanie taką podróżną kosmetyczkę i będziesz miał wejście na ładowarkę i wyjście na słuchawki (kosztuje grosze, jest mocna).https://www.rossmann.pl/Produkt/Kosmetyczki/Intervion-kosmetyczka-transparentna-1-szt,119371,8358
  • 3 lata temu

    Kaśka Magda, powodzenia:) Już będziesz miała to za sobą. Super! Mi powiedziano, żeby zabrać bardzo dużo wody, by wypłukiwać jod. I kwaśne cukierki, cytrynę. Daj proszę znać, jak się będziesz czuła. I udziel kilka wskazówek odnośnie pobytu. Przetrzesz szlak :) Trzymam kciuki :)

  • maga83 jak wrócę to napiszę jak wygląda jod na Przybyszewskiego , ciężko się coś dowiedzieć większość osób na forum jest z Gliwic.  

  • 3 lata temu

    Wczoraj na wizycie dowiedziałam się tylko, że w Poznaniu wszystkie rzeczy z normalnego oddziału zabieramy do izolatki, nie zostawia się ich w szatni. Reszta standardowo o wodzie i kwaśnych cukierkach. Jeszcze raz powodzenia :)

  • maga83 napisał:

    Wczoraj na wizycie dowiedziałam się tylko, że w Poznaniu wszystkie rzeczy z normalnego oddziału zabieramy do izolatki, nie zostawia się ich w szatni. Reszta standardowo o wodzie i kwaśnych cukierkach. Jeszcze raz powodzenia :)



  • Witam jestem po jodzie na Przybyszewskiego . Oddział D1 bardzo mały cztery pokoje bez łazienek . Do izolatki zabiera się wszystko i tak samo można wszystko zabrać do domu . W izolatce są ubikacje . Wspólna łazienka na 2 pokoje . W pierwszym dniu badania - ja byłam w piątek . Sobota i niedziela zastrzyk . W poniedziałek jod . Miałam mała dawkę 30 jodu we wtorek wypis . W piątek jadę na scyntografię . Pozdrawiam 



Zaloguj się lub Zarejestruj, żeby odpowiedzieć lub dodać nowy temat