Rak tarczycy

13 lat temu
Mam 36 lat. Problemy z moją tarczycą zaczęły się w wieku ok. 12 lat kiedy to, miał miejsce wybuch w Czarnobylu. Natomiast rok temu zdiagnozowano u mnie raka tarczycy. Wyszło całkiem przypadkowo. Po urodzeniu drugiego dziecka postanowiłam zrobić porządek z moją tarczycą tylko dlatego, ze moja szyja była gruba. Wyniki TSH miałam w normie, FT3 i FT4 także. Był też guz, ten złośliwy guz. Na moje szczęście miał 6 mm. Jestem po wycięciu całej tarczycy i po jodzie radioaktywnym. Nie mam komórek rakowych. Na życie patrze inaczej, dostrzegam to - czego nie widziałam wcześniej.
13053 odpowiedzi:
  • 3 lata temu
    @Anabel, Ty leczysz się w Warszawie ( w CO) ? Czy możesz odezwać się do mnie na priv?
  • GosiaC teraz dopiero doczytałam , że masz wynik histopatologiczny po biopsji i jesteś przed operacją? Ja miałam pecha i musiałam mieć powtórną operację, po czterech latach od pierwszej. Nie mam tarczycy już osiem lat. U mnie nie ma żadnych problemów, ale pewnie to rzecz indywidualna. Często problemy z wapniem mogą mieć ludzie , u których doszło do uszkodzenia przytarczyc. Jak przy każdej operacji mogą zdarzyć się jakieś problemy, ale to chyba nie takie częste. Natomiast inne dolegliwości być może są spowodowane niewłaściwym doborem stawki hormonów, które należy brać systematycznie, na czczo, przynajmniej pół godziny przed posiłkiem. Ponadto trzeba co jakiś czas sprawdzać poziom TSH, bo niestety np. stres, zmiana wagi ciała mogą wpływać na jego poziom we krwi i wtedy trzeba zmieniać dawki leków.
  • 3 lata temu

    GosiaC chętnie odezwę się na priv tylko nie bardzo wiem gdzie ? 😉

  • 3 lata temu

    GosiaC tzn tu na tym forum jesteś zablokowana i nie mogę odezwać się przez forum ....

  • 3 lata temu

    @Anabel nie wiem dlaczego tak jest. Za kazdym razem muszę odblokowywac konto. Napisz proszę na mmwojc@wp.pl Dziękuję bardzo :-)

  • 3 lata temu
    Mam jedno pytanko odnośnie jodowania w Gliwicach. Na kontroli miesiąc po operacji dostałem termin stawienia się w szpitalu i skierowanie. Na wypisie jest napisane "chory wstępnie zakwalifikowany do leczenia radiojodem, pełna kwalifikacja 19.01.2021" czy coś w tym stylu, nie mam tego teraz przed sobą. Nie pamiętam, czy dostawałem kartkę z tym, a nie mogę jej teraz znaleźć. Myślicie, że tego 19ego będę jechał już na oddział i jodowanie i powinienem spakować ciuchy etc, czy dopiero będę miał jakieś badania przed przyjęciem?
  • 3 lata temu
    Nie pamiętam, czy dostawałem kartkę z tym, co mam zabrać na oddział*, sorki zapomniałem dopisać
  • 3 lata temu
    GosiaC napisał:

    @zaskoczona Wielkie dzięki :) będę tam 07.01. Wynik biopsji V - podejrzenie brodawkowatego, zrobiona kalcytonina dla pewności że nie rdzeniasty, szkiełka z biopsji wysłałam już w grudniu do Gliwic. Po powrocie opiszę jak to teraz wygląda, może komuś się przyda :)

    GosiaC czy możesz opisać jak to teraz wygląda w Gliwicach?


  • 3 lata temu
    Cześć, w Gliwicach na pierwszą wizytę należy stawić się między 7 a 9 rano. Ustawiasz sie w kolejke na 1 piętrze do recepcji Kliniki Medycyny Nuklearnej i Endokrynologii. Jest tłum ludzi, ale idzie dosć szybko. Już stojąc w kolejce wypełnia się formularze dotyczące Covid 19. Potem formalności w recepcji, znowu formularze i ankiety, zgody itd. Prosto z recepcji w kolejkę na pobranie krwi. Po pobraniu krwi ( badają poziom TSH) w kolejkę pod wskazany gabinet lekarza. Z lekarzem poszłam na USG tarczycy. Omówiony został wynik przesłanych wcześniej szkiełek z biopsji. Jesli potwierdzają raka to wyznaczają datę ( ok. miesiąca ) na przyjazd na badania ( RTG, usg, Ekg itd) przed operacją, wyznaczają też termin operacji ok. 1.5 -2 miesiące od pierwszej wizyty. Ten termin chyba też zależy od rodzaju raka, rozmiaru guza, podejrzenia przerzutów itd. Mnie wysłali na ponowną biopsję ( 3 nakłucia), bo chcą mieć swoje wyniki. Mam się stawić ponownie pod koniec stycznia. Będzie juz wynik biopsji i decyzja o operacji.
  • 3 lata temu
    Dodam tylko, ze przyjechałam na 7:30 a wyszłam stamtad ok 14:00. Schodzi się długo, ale warto. Wszystko wytłumaczone, dostaje sie kartę konsultacyjną z opisem co się działo podczas wizyty oraz jakie banania/zabiegi są planowane, podane konkretne daty.


Zaloguj się lub Zarejestruj, żeby odpowiedzieć lub dodać nowy temat