Rak tarczycy

14 lat temu
Mam 36 lat. Problemy z moją tarczycą zaczęły się w wieku ok. 12 lat kiedy to, miał miejsce wybuch w Czarnobylu. Natomiast rok temu zdiagnozowano u mnie raka tarczycy. Wyszło całkiem przypadkowo. Po urodzeniu drugiego dziecka postanowiłam zrobić porządek z moją tarczycą tylko dlatego, ze moja szyja była gruba. Wyniki TSH miałam w normie, FT3 i FT4 także. Był też guz, ten złośliwy guz. Na moje szczęście miał 6 mm. Jestem po wycięciu całej tarczycy i po jodzie radioaktywnym. Nie mam komórek rakowych. Na życie patrze inaczej, dostrzegam to - czego nie widziałam wcześniej.
13054 odpowiedzi:
  • 6 lat temu

    Na solarium się nie wybieram. Chodziło mi o zabiegi na twarz u kosmetyczki.

    Letrox odstawiłam na miesiąc przed jodem. Ale były tam tez panie, które nie musiały odstawiać i dostały 2 zastrzyki.

  • 6 lat temu

    Hej. Po usunięciu tarczycy mam zalecane tsh od 0.2 do 0.4.  Dzisiaj zrobilam tsh i wyszlo mi 0.16 czyli za nisko. Czuję się również byle jak i mam kłopoty z pamięcią. Moja dawka letrox 100 a wizyta w maju. Zastanawiam sie jak zmodyfikować dawke. Moze ktos coś doradzi? 

  • Anabel samopoczucie Twoje może być związane również z czymś innym (pogoda, ciśnienie, itp). Z tego co pamiętam, masz mieć w maju jod diagnostyczny i wspominałaś o widocznych kikutach - w takiej sytuacji, do kontroli lepiej mieć niższe TSH.  Ale , jeśli rzeczywiście, Twoje samopoczucie jest bardzo złe i podejrzewasz ,że ma to związek z tymi dawkami Letroxu możesz spróbować np. raz w tygodniu brać mniejszą dawkę. Myślę,że organizm nasz sam daje nam sygnały, które z czasem uczymy się odbierać. Pamiętaj jednak, że parametry nie zmieniają się tak szybko, zaleca się ok 6 tygodni po zmianie dawki kolejne badanie krwi. Do maja nie jest tak daleko. U mnie i u wszystkich chyba z rakiem (nie mikro rakiem) zalecane są dawki 0,1- 0,4 , a ja sama miałam często np. 0,04 . TSH może nam skakać, bo na niego ma wpływ nasza waga, to czy przybieramy czy ubywa nam jej, stresy, i inne czynniki. . Kłopoty z pamięcią, z koncentracją niestety również u siebie zauważam. Trzymaj się kochana i nie stresuj tym wynikiem. Będzie ok. A pamięć i koncentrację - będziemy ćwiczyć 😁.

  • 6 lat temu

    Zaskoczona, dziękuję za odpowiedź i miłe słowa. Masz rację do maja nie daleko wiec zostawię swoją dawke 100 letroxu. Wspominasz o zaleceniach w raku tsh 0.1 do 0.4 ale nie  w mikro  raku. Tym mnie zainteresowalaś bo ja miałam mikro raka właśnie. Co miałaś na myśli? A jeśli  chodzi o pamięć i koncentrację  to padła razem z tarczyca.   zostaje nam mnie poddawac się czego Tobie i wszystkim nam życzę. 

  • Anabel pewnie źle się wyraziłam. Wydawało mi się, że ktoś kiedyś tu pisał jakie miał zalecone normy dla Tsh przy mikroraku, wydawało mi się ,że były nieco wyższe, ale jak wspominałyśmy - pamięć szwankuje i może coś pomyliłam. W CO w Gliwicach zalecają normy 0,1 - 0,4 w takich przypadkach jak mój - to nie był mikrorak. Tak czy inaczej nie ma co martwić się na zapas. Wiem że na co dzień nie jest to proste. Sama zaczynam się stresować , bo zbliża się mój termin wizyty kontrolnej. Wszystkie wiemy jak to jest, co innego teoria a co innego życie :)

  • 6 lat temu

    Dziewczyny czy wiecie cos na temat związku pomiędzy rakiem tarczycy a zmianami w piersiach- bóle, zgrubienia, wydzielina z brodawki?

  • 6 lat temu

    Hej wszystkim. Chciałabym się was dopytać czy po naszych oeracjach i rakach, których nam usunięto musimy byc na jakiejs specjalnej diecie tzn czy czegoś nam nie wolno np. cukru itp. Mnie nikt nic takiego nie zalecil ale tyle mówi się o diecie w chorobie nowotworowej... 

  • 6 lat temu

    Emma zmiany w piersiach mogą mieć związek z choroba tarczycy. Głównie są to zmiany zwyrodnieniowe tkanki gruczołowej jakieś torbiele dolegliwości bólowe. Warto kontrolować raz w roku

  • 6 lat temu

    Nie dość że mi wyszła nadczynność tarczycy to jeszcze mam zmiany w piersi o charakterze włóknisto torbielowatym. Jakby było mało problemów....

  • 6 lat temu

    Takie zmiany w piersiach to nic groźnego:) trzeba tylko regularnie kontrolować.



Zaloguj się lub Zarejestruj, żeby odpowiedzieć lub dodać nowy temat