Rak tarczycy

14 lat temu
Mam 36 lat. Problemy z moją tarczycą zaczęły się w wieku ok. 12 lat kiedy to, miał miejsce wybuch w Czarnobylu. Natomiast rok temu zdiagnozowano u mnie raka tarczycy. Wyszło całkiem przypadkowo. Po urodzeniu drugiego dziecka postanowiłam zrobić porządek z moją tarczycą tylko dlatego, ze moja szyja była gruba. Wyniki TSH miałam w normie, FT3 i FT4 także. Był też guz, ten złośliwy guz. Na moje szczęście miał 6 mm. Jestem po wycięciu całej tarczycy i po jodzie radioaktywnym. Nie mam komórek rakowych. Na życie patrze inaczej, dostrzegam to - czego nie widziałam wcześniej.
13053 odpowiedzi:
  • 6 lat temu

    Wesołych rodzinnych świąt oraz dużo dużo zdrówka i pomyślności  dla wszystkich

  • 6 lat temu

    Hej dziewczyny

    Za kilka dni czeka mnie pierwsza wizyta w Zgierzu i kompletnie nie wiem co zabrać. Wiem, ze wiele razy pisałyście o tym, ale ja nie mogę nic znaleźć. 

    Głównie chodzi mi o telefon. Słyszałam, ze wszystko co zabiorę do izolatki zostaje wyrzucone. A jak jest z telefonem i ładowarka? Poradzicie 

    Pozdrawiam

  • 6 lat temu

    Magows, ja była w Warszawie ale myślę że jest podobnie - tel można było mieć i  ładowarkę i to tylko można było zabrać z izolatki, cała reszta do wyrzucenia, ręczniki odzież, gumy do żucia, cytryna , woda - to musisz mieć ale jednocześnie to tracisz wiec wybierz takie, czego nie będzie Ci szkoda. Ja miałam telewizor i radio, były tam również książki zostawione przez poprzednich pacjentów. Miałam też swoje gazety, krzyżówki. Nie taki diabeł straszny...Powodzenia, pozdrawiam, wszystkiego dobrego:)

  • 6 lat temu

    Anabel dziękuje za odpowiedz

  • 6 lat temu

    Hej wszystkim. Dziwnie tu cicho. Co u was? Kaska i magows jak sytuacja?  Ja mam diagnostyke w maju ale zastanawiam się jak często musimy y bądać tsh? Czy macie w zaleceniach rtg klatki piersiowej bo ja tak, co 2 lata. 

    • Drogie Panie (i drodzy Panowie), wiem że wśród nas są szczęśliwi Rodzice, których ciąża przebiegała albo po leczeniu raka tarczycy, albo Panie w ciąży dowiedziały się, że dotknęła je choroba. Bardzo przydałby mi się dobry ginekolog, a najlepiej - ginekolog-endokrynolog (?) który miałby doświadczenie z prowadzeniem ciąży pacjentek po raku tarczycy -najlepiej w Warszawie. Będę wdzięczna za każdą pomoc, nie ukrywam że to dość pilne :)

    • Pozdrawiam i życzę Wam wszystkim dużo zdrówka i mało stresów.

    Wpis edytowany dnia 11-01-2018 22:05 przez kuleczka88
  • 6 lat temu

    hej

    Wyniki odebralam.

    Tyroglobuline mam 0'04 

    takk jak w zeszłym roku

    Mysle ze jest dobrze i Zgierz mam nadzieje ze mnie ominie ;-)

    Za to wapn mi kurcze znowu spadl :-( 

    Ja rtg klatki robie raz na rok.

  • 6 lat temu

    Hello u mnie Ok w Zgierzu byłam 5 dni, dostałam duży jod, zrobiono scyntygrafie całego ciała i wypisano do domu. W szpitalu byłam od 3.01 a zwolnienie z pracy tylko do 14.01 co mnie bardzo zdziwiło, myślałam, ze dłuższe dają. Kolejna wizyta we wrześniu. 

    Pozdrawiam 

  • 6 lat temu

    Anabel mi nic lekarz nie mówił o rtg, a tsh mam zrobić przed wizyta u endo czyli za Ok 2 miesiące. Moje tsh po odstawieniu letroxu 40, ale całkiem dobrze to zniosłam. Niestety w miesiąc przytyłam 5kg, mam nadzieje, ze uda mi się to zgubić.

    Mam pytanie odnoście siłowni i sauny. Ile muszę odczekać po jodowaniu? I jak to jest z zabiegami na twarz u kosmetyczki? Muszę zrobić porządek z moja twarzą 😉

  • 6 lat temu

    Magows jak dlugo mialas ostawiony letrox? Tsh mialam 105 przed dużym jodem a odstawialam na miesiąc. Co do sauny i solarium to nie wiem ale też nic lekarz nie zakazal. Może rozsądnie odczekaj  poprostu. 



Zaloguj się lub Zarejestruj, żeby odpowiedzieć lub dodać nowy temat