Rak tarczycy

14 lat temu
Mam 36 lat. Problemy z moją tarczycą zaczęły się w wieku ok. 12 lat kiedy to, miał miejsce wybuch w Czarnobylu. Natomiast rok temu zdiagnozowano u mnie raka tarczycy. Wyszło całkiem przypadkowo. Po urodzeniu drugiego dziecka postanowiłam zrobić porządek z moją tarczycą tylko dlatego, ze moja szyja była gruba. Wyniki TSH miałam w normie, FT3 i FT4 także. Był też guz, ten złośliwy guz. Na moje szczęście miał 6 mm. Jestem po wycięciu całej tarczycy i po jodzie radioaktywnym. Nie mam komórek rakowych. Na życie patrze inaczej, dostrzegam to - czego nie widziałam wcześniej.
13053 odpowiedzi:
  • witam wszystkich, jestem nowa i trochę podłamana tym wszystkim. Jestem po operacji usunięcia tarczycy z powodu raka brodawkowego i pęcherzykowego...mam mieć w Gliwicach jodowanie małym jodem...czy to też wymaga kwarantanny? Mam maleńkie dziecko i kompletnie nie wiem jak to ze sobą pogodzić...

  • 6 lat temu

    Kasia85 gdzie maszjod? Czy to twój pierwszy diagnostyczny czy mialas juz wczesniej badania? 

  • nie wiem czy to ma cos wspolnego, ale chcialam zapytac zy wirus Hpv ma os wspolnego z powiekszonym wezlem na szyji tak jakby pod zuchwa, mam go od 1.5 roku gdzies robilam 2 razy badania na krew i wszystko ok, lekarze ogladali go i niby jest ok, a teraz dowiedzialam sie ze mam, wirusa hpv i mam miec konizacje szyjki macicy, tylko po postu sie zastanawiam czy te hpv moze miec cos wspolnego z tymi wezlami ?

  • 6 lat temu

    jestem tutaj Nowa. przepraszam nie zakladalam nowego wątku bowiem mam jedynie małe pytanie dotyczące wizyty kontrolnej w CO Gliwicach . Jestem po wycieciu lewego plata tarczycy rak brodawkowaty odmiana p echerzykowa 8mm. Obyło się bez scyntygrafii i dalszego leczenia jodem. Może ktoś napisać jakie badania wykonują w gliwicach po pierwszym półroczu od operacji?

  • Pomyk 

    Rano stajesz do rejestracji po kartę i numerek ( na pietrze), z kartą idziesz na badanie krwi - po dwóch godzinach będzie wynik -  TSH,wapń Tg, anty Tg. W gabinecie zrobią USG szyi. Na podstawie tych badań i wywiadu zalecą dalsze postępowanie, datę kolejnej wizyty albo ewentualne inne badania.

  • 6 lat temu

    dziękuję za szybką odpowiedź ;).  Czyli od razu kierować się na piętro? Kontrole mam niebawem :D tuż po sylwestrze 02.01 

  • Tak, do Zakładu Medycyny Nuklearnej i Endokrynologii Onkologicznej na I piętro. Nie przestrasz się kolejki - tam zwykle jest mnóstwo ludzi, ale nie wszyscy do jednego gabinetu.

  • 6 lat temu

    czesc dziewczyny

    Co u was?

    Nie bylo mnie to 8mcy 😩 pewnie doszly osoby. 

    Dzis bylam na kontroli mialam usg i wynik: odrosla mi 0'38mm 😩😩 za miesiac tg i okaze sie czy znow do zgierza 😩

    Ale mam swieta  z mysla znowu  o tym swinstwie. 😩

    Odroslo juz ktorejs z was? 

  • 6 lat temu

    Hej kaska. A jednak to się zdarza. Nie martw się pewnie jrst na nią sposób. Jaki miałaś poziom tsh? Czy lekarze mówili ci w jaki sposób spowodować jej zmniejszenie? Jod? Operacja? 

  • 6 lat temu

    mam ponownie zrobic badanie tsh i tyreoglobuline i jesli bedzie wyzsza to prawdopodobnie do zgierza.

    A tsh mam 0'009 ulu/ml



Zaloguj się lub Zarejestruj, żeby odpowiedzieć lub dodać nowy temat