Rak tarczycy

13 lat temu
Mam 36 lat. Problemy z moją tarczycą zaczęły się w wieku ok. 12 lat kiedy to, miał miejsce wybuch w Czarnobylu. Natomiast rok temu zdiagnozowano u mnie raka tarczycy. Wyszło całkiem przypadkowo. Po urodzeniu drugiego dziecka postanowiłam zrobić porządek z moją tarczycą tylko dlatego, ze moja szyja była gruba. Wyniki TSH miałam w normie, FT3 i FT4 także. Był też guz, ten złośliwy guz. Na moje szczęście miał 6 mm. Jestem po wycięciu całej tarczycy i po jodzie radioaktywnym. Nie mam komórek rakowych. Na życie patrze inaczej, dostrzegam to - czego nie widziałam wcześniej.
13053 odpowiedzi:
  • 6 lat temu

    Witam!

    Leczę się w Gliwicach. W sierpniu miałam operację (usunięto mi tarczycę oraz węzły chłonne szyi), a w ten piątek jadę na jodowanie. Ale mam tez przewlekłe zapalenie zatok, a do tego podejrzenie miastemii ponieważ opada mi powieka. W Gliwicach mają całą moją wcześniejszą dokumentację, ale pół roku czekałam na wizytę u okulisty. I w zeszłym tygodniu byłam u okulistki która wysłała mnie na konsultacje do chirurga szczękowo twarzowego ( z powodu opadającej powieki) i dzisiaj byłam na tej konsultacji i jestem przerażona bo chirurg powiedział że mam stan zapalny i z tego powodu mogę nie dostać jodu, i muszę zrobić natychmiast TK zatok. W ogóle nastraszył mnie co tam może być w tych zatokach (od polipów po nowotwór i przerzut)  i teraz się boję że jak pokażę konsultację w Gliwicach to jodu nie dostanę. Powiedzcie czy słyszałyście coś o tym że, zapalenie zatok może być przeciwskazaniem do jodowania?

  • 6 lat temu

    aga1 spokojnie. Zawsze możesz zadzwonić do Gliwic i zapytać czy to zapalenie jest przeszkodą.  My tu raczej jednoznacznie ci nie odpowiemy. Może poczytaj ulotke dla jodu 131 i sprawdz przeciwwskazania. Ja bym jednak zadzwoniła czym prędzej. Pozdrawiam 🙂

  • Czesc ;) mam problem... moje wlosy :( od miesiaca wypadaja jak szalone... zawsze mialam grube, geste i krecone! Teraz mam.ich coraz mniej.. coraz gorsze :( wypadaja garsciami! Juz nawet nie rozczesuje ich czesto bo zostane lusa nie dlugo :o dordzcie co brac. Jakich szamponow czy preparatow najlepiej uzywac? Pewnie nie ja jedna mam z tym problem. 

    Za tydzien duzu jod w Zgierzu, mam nerwa... jaloes wskazowki? Woem o kwasnych cukierkach na pobudzenie pracy slinianek ;)

  • OlaManola ja zamiast kwaśnych cukierków polecam miętowe gumy do żucia, jakąś dużą paczkę. Chociaż kilka cukierków też oczywiście zabierz, ale uwierz na słowo - szybko będziesz miała ich dość. Gumy są o wiele wiele lepsze. Mnie po pierwszej nocy w izolatce bardzo bolały śliniaki przy uszach mimo, że ssałam te cukierki i lekarz kazał mi wtedy cały czas żuć gumy. Strasznie wtedy żałowałam, że wzięłam tylko takie opakowanie 10 szt. I weź koniecznie cała zgrzewkę wody mineralnej niegazowanej - tzn te 6 sztuk co jest w opakowaniu, żeby mieć w izolatce, bo trzeba dużo pić.

    Co do włosów to hmm przypomnij mi kiedy miałaś operację? Bo kojarzy mi się, że nie dawno? Możliwe, że to wypadanie to efekt uboczny po narkozie. Pamiętam jak  koleżanka mi opowiadała, że jej po narkozie przez kilka miesięcy właśnie bardzo włosy wypadały. Jeśli chodzi o suplementy to zapytaj lekarza co możesz brać. A z takich zewnętrznych kuracji to podobno fajny jest szampon przeciw wypadaniu z firmy Dermedic (dostępne w Hebe lub aptekach), a od siebie mogę polecić szampon specjalistyczny z firmy Pharmaceris w białej butelce też przeciw wypadaniu (w aptekach). Kiedyś mi pomógł :)


    Aga1 - zadzwoń do Gliwic tak jak pisze Anabel i dopytaj :)


    Ja dziś zrobiłam sobie długi spacer po moim mieście i przechodziłam też koło CO. Zastanawiałam się, czy może któraś z Was tam akurat jest :)

  • Messie, operacje mialam pod koniec sierpnia. Kurcze... a to prawda ze to consie bierze do izolatko (ubrania, reczniki itd.) Juz tam zostaje do utylizacji?? ;o

  • 6 lat temu

    OlaManola,  tak wszystko idzie do wyrzucenia niestety. Ale cóż to w porównaniu ze zdrowiem którego przecież oczekujemy. Weź gorsze rzeczy których nie będzie Ci szkoda wyrzucać. Daj nam znać jak będziesz po. A wlosy z czasem przestaną wpadać myj szamponem przeciwko wypadaniu i tyle. To minie. 🙂

  • Hej dziewczyny :) moze ktoras z Was podpowie gdzie moglabym zatrzymac sie na jedna noc w Zgierzu? Macie jakas sprawdzona miejscowke 😉 A moze, ktoras z Was tez ma diagnostyke 7 grudnia i jedzie autem z Gdanska 😁😁😁 Zawsze lepiej dolozyc sie na paliwo niz tluc sie pociagiem :) 

  • Anusia25

    Jade z kumpela do Zgierza 4 grudnia pociagiem na duzy jaod. Jedziemy tez dzien wczesniej i zatrzymujemy sie w hotelu oddalonym kilka km od szpitala - Route One ;) jedziemy z gdyni. Moze sie spotkamy ;)

  • Joanna31 a nie chcesz jechać Polskim Busem. Byłabyś coś koło 5 rano w Łodzi. Z Łodzi do Zgierza masz miejską komunikację, tramwaj. Ja tak jeżdżę do Gliwic. To znaczy jeżdżę do Katowic, a stamtąd miejskim autobusem do Gliwic. W Busie śpię i rano jestem w CO w Gliwicach. 

  • czesc wszystkim. Jestem po usunięciu całej tarczycy i węzłów chłonnych. 8 grudnia jestem przyjęta na oddział w Gliwicach i mam dostać mały jod. Kompletnie nie wiem jak się do tego przygotować...i co najważniejsze ile dni będzie trwał pobyt? Przyjeżdżam aż z pomorza. Proszę powiedzcie mi jak długo mniej więcej trwa pobyt i jak wygląda leczenie małym jodem?



Zaloguj się lub Zarejestruj, żeby odpowiedzieć lub dodać nowy temat