Rak tarczycy

14 lat temu
Mam 36 lat. Problemy z moją tarczycą zaczęły się w wieku ok. 12 lat kiedy to, miał miejsce wybuch w Czarnobylu. Natomiast rok temu zdiagnozowano u mnie raka tarczycy. Wyszło całkiem przypadkowo. Po urodzeniu drugiego dziecka postanowiłam zrobić porządek z moją tarczycą tylko dlatego, ze moja szyja była gruba. Wyniki TSH miałam w normie, FT3 i FT4 także. Był też guz, ten złośliwy guz. Na moje szczęście miał 6 mm. Jestem po wycięciu całej tarczycy i po jodzie radioaktywnym. Nie mam komórek rakowych. Na życie patrze inaczej, dostrzegam to - czego nie widziałam wcześniej.
13053 odpowiedzi:
  • witam Was serdecznie bo dlugiej przerwie! Mialabym takie pytanie ,moze ktoras z Was bedzie mogla odpowiedziec,z gory dziekuje😊Mianowicie chcialabym dowiedziec sie czy ktoras z Was zaszla w ciaze po operacji usuniecia tarczycy?czy taka ciaza przebiega normalnie,czy duzo podnosi sie wtedy dawke leku?i nurtuje mnie tez pytanie o wage,czy przytylyscie duzo w ciazy?ja obecnie biore dawke eutirox 175 ,ale zauwazylam u siebie spowolnienie metabolizmu,to juz nie tak samo jak z tarczyca ,przynajmniej u mnie.i szczerze caly czas dbam o to aby moja waga byla w miare unormowana.z gory dziekuje i zycze wszystkiego dobrego😍

  • Irmina - polecam Gliwice

  • 6 lat temu

    Ja leczę sie w Warszawie i nie narzekam. Mi mój chirurg onkolog powiedział ze są 3 ośrodki w których leczy się raka tarczycy _ Warszawa Zgierz i Gliwice. Powiedział ze mam wybrac ten który jest najbliżej lub tam gdzie mam rodzinę by móc ewentualnie się zatrzymać. Myślę ze miał rację. 

  • 6 lat temu

    Taka    cisza na forum a ja chciałam się podzielić wieściami po wizycie w Gliwicach tg i atg w normie tsh zjechało mi do 0,06 i mam zmniejszoną dawkę.Jestem 3,5 roku po rozpoznaniu i nie miałam małego jodu dr.Puch powiedział mi że zmieniły się wytyczne i jeśli ktoś ma dobre wyniki to odstępuje się od diagnostyki  że częste scyntygrafie wcale nie są wskazane.Czy ktoś też tak miał, czy te wytyczne dotkneły tylko mnie

    Wpis edytowany dnia 16-11-2017 17:35 przez zetka
  • 6 lat temu

    Zetka gratuluję wyników.  Kiedy miałaś ostatni duży jod? Rozumiem że w ogóle nie dostałaś małego jodu. A wizyta następna kiedy?  Oprócz tego zastanawiam sie dlaczego miałaś zakazane sterydy i chyba rehabilitacje ortopedyczną? Ja miałam duży jod w lipcu a mały mam wyznaczony na maj 2018.🙂

  • 6 lat temu

    Anabel pierwszy jod miałam w pażdzierniku 2014r a drugi w maju 2015 i jeżdże teraz raz  w roku na kontrolę następna  w grudniu 2018r ,nastawiona byłam że wyznaczą mi diagnostykę a tu takie buty .Nie bardzo rozumię dlaczego bo wiem że podobnie jak ty ludzie mają wyznaczony mały jod. Jeśli chodzi o rehabilitację  to mnie bolał bark i w Gliwicach dali mi adnotację do ortopedy że nie wskazane są zabiegi w obrębie głowy i szyi  chodziło głównie o laser ultradźwięki itp,Miałam zrobioną blokade i jest lepiej

     

  • 6 lat temu

    Zetka to rzeczywiście odmiennie z tym małym jodem. Ale rzeczywiście jak wyniki są dobre to i po co nas tak stresować.   A te problemy z barkiem to zaraz po operacji miałaś?  Może chodziło o rane i proces gojenie. 

  • Zetka ja byłam w Gliwicach w październiku, duży jod miałam w marcu, diagnostykę z małym jodem mam wyznaczoną na marzec 2019 tymczasem pomiędzy czyli w czerwcu jadę do kontroli 😊 

    ciesz się dziewczyno, lekarze wiedzą dobrze co robią!

    Ależ tutaj cisza.. .. 🙂

  • 6 lat temu

    Dziewczyny ciesze się że mam dobre wyniki ale wiem że inni mają wyznaczoną diagnostykę a ja dostałam takie info i stąd te moje wątpliwości  .Tak jak piszecie pozostaje wierzyć że jestem w dobrych rękach i wiedzą co robią pozdrawiam

  • Witam.W marcu 2016 roku miałam robione usg tarczycy. Wybralysmy się z mamą.Tak po prostu sobie zrobiłam- prywatnie bo nigdy nie miałam a mama miała bardzo dawno temu.W badaniu wyszły normoechogeniczne obszary-guzki. W płacie prawym  jeden-6mm,w lewym dwa - 6 i 8 mm średnicy. A z tego co pamiętam mamie wyszło kilka guzkow,jeden mial az 13,5 cm. Czy to jest jakis powód do niepokoju? Pan który wykonywał to badanie powiedział ze nie,dlatego wyniki badania schowalam do półki.Teraz natomiast będąc u mojego ginekologa-endokrynologa dostarczyłam mu to badanie bo o to prosił i trochę się zdziwił. Powiedział ze ten guzek to taki na granicy. Dopytam go więcej na następnej wizycie.Tsh F3 F4 w normie,mam tylko problemy hormonalne. I od paru lat męczy mnie kaszel ale laryngolog i alergolog nic mi nie poradził.I tak teraz pomyślałam o tym. A co Wy o tym sądzicie???



Zaloguj się lub Zarejestruj, żeby odpowiedzieć lub dodać nowy temat