Rak tarczycy

14 lat temu
Mam 36 lat. Problemy z moją tarczycą zaczęły się w wieku ok. 12 lat kiedy to, miał miejsce wybuch w Czarnobylu. Natomiast rok temu zdiagnozowano u mnie raka tarczycy. Wyszło całkiem przypadkowo. Po urodzeniu drugiego dziecka postanowiłam zrobić porządek z moją tarczycą tylko dlatego, ze moja szyja była gruba. Wyniki TSH miałam w normie, FT3 i FT4 także. Był też guz, ten złośliwy guz. Na moje szczęście miał 6 mm. Jestem po wycięciu całej tarczycy i po jodzie radioaktywnym. Nie mam komórek rakowych. Na życie patrze inaczej, dostrzegam to - czego nie widziałam wcześniej.
13053 odpowiedzi:
  • 6 lat temu

    Joanna31 

    Polecam Chirurga Tomasza Osękę z MSWiA w Gdańsku, mają tam neuromonitoring. A Dr przyjmuje prywatnie w Mała Klinika w Gdańsku na Malczewskiego.

  • Joanna , gdybym musiała dzisiaj przejść kolejną operację to zgodzilabym się na nią bez dwoch zdan . Nasze nowotwory wspaniale rokuja, ale wtedy gdy są leczone ! Nie można tego tak zostawić gdyby decyzja lekarzy była inna. Ja sama po operacji podjęłam dalsze leczenie w Gliwicach, tu też okazało się, że nie usunięto mi wszystkich węzłów chłonnych prawostronnych... a , że miałam przerzuty to Gliwice od razu nastraszyly mnie kolejna operacja i wyznaczyli termin konsultacji i ostatecznej decyzji. W efekcie zdecydowano, że nie będą mnie drugi raz operować, pozostaje to do obserwacji. Byłam załamana, że kolejna operacja itd. Wylam do poduszki przez kilka dni , ale ani przez moment nie pomyślałam, że się sprzeciwie.  Trzeba zacisnąć zęby i słuchać lekarzy , oni wiedzą lepiej co dla Nas dobre. Tak naprawdę żadna z Nas nigdy nie wie co może ja spotkać za kilka miesięcy czy lat. W Gliwicach byli ludzie z wznowami po 5 latach!! Całe leczenie rozpoczynalo się od nowa. Jedna pani jeździ tam już 15 lat. Była na 10 dużych jodach. Co wytna to za parę miesięcy wznowa. Czasem trzeba przejść trudna i kreta drogę do zdrowia , ale cieszmy się z tego, że żyjemy!!!! Każdy dzień to cud !!

    Kalmara masz rację z tymi lekarzami. Pacjent onko ma od razu poszerzona diagnostykę.  Tak czy siak jestem pewna , że u Ciebie wszystko będzie dobrze 😗 

  • Joanna31

    Ja bylam operowana w trojmiescie a dokladnie w CO w Gdyni. Maja tam calkiem nowy oddzial wlasnie dla osob z guzami nowotworowymi ale i nie tylko. Masa ludzi byla nana usuniecie tarczycy ;) polecam dr. Pikiela, Walczaka - niezwykle mily lekarz ktory.mnie z reszta operowal.

    Dzieki dziewczyny za rady, moja endo kazala mimi narazie zmniejszyc dawke ze 175 do 150 - i tak od 5 listopada nie bede brala przez miesiac bo mam duzy jod.

    No wlasnie to prawda ze w Zgierzu wszyskto co sie bierze do izolatek to sie tam zostawia?? Kurde jak tam jest? Dajcie jakies rady, co zabrac itd ;*

  • Strach Dziękuje :* Też jestem tej myśli :)

  • 6 lat temu

    Witajcie, w piątek ma wizytę w CO w Warszawie - 3 mce po dużym jodzie. I nie wiem czy powinnam być na czczo???. Mam mieć ze sobą usg oraz morfologie, tsh i wapń.  Było nas wówczas 7 osób i wszyscy mamy te wizyty na piątek. Myślałam że po dużym jodzie jest diagnostyka ( mały jod) po roku lub pół a my mamy zwyczajną wizytę. Czy wiecie jak wygląda taka wizyta po jodzie, czy robią jakieś badania ?

  • Anabel - ja też miałam wizytę kontrolną po 3 miesiącach (w sumie 4) od dużego jodu. Byłam na czczo, robili mi na pewno TSH, tg i anty tg. Jak wiesz, że masz mieć robioną morfologię to na pewno musisz być na czczo. Po badaniach miałam wizytę u lekarza, który robił mi USG, omówił te wyniki z krwi, powiedział, że wszystko będzie ok i potwierdził diagnostykę w październiku. Tyle :)

  • 6 lat temu

    Hej Messie 🙂 dziękuję za odpowiedź. Ja mam mieć ze sobą wyniki usg morfologia i tsh. Mimo to będę jednak na czczo bo pewnie tg i atg bede miała. Po dużym jodzie jest diagnostyczny chyba zawsze tylko po jakim czasie? 

  • Anabel - tak, zawsze po dużym jodzie jest diagnostyka. Ja miałam diagnostykę po 7 miesiącach od dużego jodu. Ale były ze mną Dziewczyny, które miały pierwszą diagnostykę po 2 latach od dużego jodu. Także diagnostykę jak i leczenie lekarze dobierają indywidualnie, trzeba pamiętać, że mimo iż chorujemy na tą samą chorobę, to jednak przypadki są różne :) Mnie teraz po tej diagnostyce w październiku kolejnej póki co nie wyznaczali, mam wyznaczoną tylko tą zwykłą kontrolę jednodniową na listopad 2018 i wtedy pewnie dowiem się co dalej :)

  • 6 lat temu

    Dokładnie tak, masz rację Messie.  Teoretycznie leczenia wygląda podobnie. Obysmy tylko były zdrowe.  Tego nam wszystkim życzę. 

  • 6 lat temu

    A który ośrodek w Polsce polecacie?



Zaloguj się lub Zarejestruj, żeby odpowiedzieć lub dodać nowy temat