Rak tarczycy

13 lat temu
Mam 36 lat. Problemy z moją tarczycą zaczęły się w wieku ok. 12 lat kiedy to, miał miejsce wybuch w Czarnobylu. Natomiast rok temu zdiagnozowano u mnie raka tarczycy. Wyszło całkiem przypadkowo. Po urodzeniu drugiego dziecka postanowiłam zrobić porządek z moją tarczycą tylko dlatego, ze moja szyja była gruba. Wyniki TSH miałam w normie, FT3 i FT4 także. Był też guz, ten złośliwy guz. Na moje szczęście miał 6 mm. Jestem po wycięciu całej tarczycy i po jodzie radioaktywnym. Nie mam komórek rakowych. Na życie patrze inaczej, dostrzegam to - czego nie widziałam wcześniej.
13053 odpowiedzi:
  • 6 lat temu

    Hej dziewczyny 😊

    Odebrałam już wynik histo i pomimo ze mój guz miał tylko 6mm dał przerzut do węzła  

    3 stycznia jadę na jod do Zgierza i wiem tylko, ze będę tam tydzień. 

    W związku z tym mam pytanie ile miałyście zwolnienia razem z pobytem w szpitalu? 

    Pozdrawiam

  • Magows ja miałam zwolnienie po dużym jodzie na 3 tygodnie z czego w szpitalu byłam 6 dni :) Mój guz miał 5 mm i też zdążył zrobić przerzut do jednego węzła.

  • 6 lat temu

    3 tygodnie z pobytem w szpitalu?

  • 6 lat temu

    Massie dziękuje za odpowiedz

  • Tak. Trzy tygodnie razem z pobytem w szpitalu :)

  • 6 lat temu

    Magows ja miałam zwolnienia 3 tygodnie plus pobyt w szpitalu 4 dni na dużym jodzie. 

  • 6 lat temu

    Messie u mnie wszystko ok. Czuje się całkiem dobrze. Za dwa tygodnie minie rok od diagnozy.  Zlecialo szybko. Kolejna kontrola 24.01.2018r. Mam nadzieje ze wszystko będzie dobrze. 

    Dziewczyny jak tak czytam, że takie małe guzy po kilka mm dają przerzuty, to myślę, że u mnie to był cud, bo mój skorupiak miał 2,5 cm i nie dał przerzutów. Nawet jodu leczniczego nie miałam tylko diagnostyczny.  Mam nadzieje ze tak już zostanie i nic złego się nie wydarzy. Zobaczymy co powiedzą w styczniu po kolejnej konsultacji.  W tej  chorobie nie ma reguły i każdy przypadek jest inny.  Myślę że w moim przypadku nowenna Pompejanska, święta Rita i Juda Tadeusz przyczynili się do tego😉

  • U mnie w czerwcu minął rok od diagnozy :) Wow to jestem w szoku, że pomimo że Twój guz miał 2,5 cm nie podawali Ci jodu diagnostycznego. Myślałam, że przy guzach powyżej 1 cm podaję się radio-jod w każdym przypadku. No ale to lepiej dla Ciebie i w styczniu na pewno wszystko będzie dobrze! :)

  • 6 lat temu

    Pewnie poza wielkością guza są inne rzeczy które biorą pod uwagę przy ustalaniu terapii.

  • Interesujące.


Zaloguj się lub Zarejestruj, żeby odpowiedzieć lub dodać nowy temat