Rak tarczycy

13 lat temu
Mam 36 lat. Problemy z moją tarczycą zaczęły się w wieku ok. 12 lat kiedy to, miał miejsce wybuch w Czarnobylu. Natomiast rok temu zdiagnozowano u mnie raka tarczycy. Wyszło całkiem przypadkowo. Po urodzeniu drugiego dziecka postanowiłam zrobić porządek z moją tarczycą tylko dlatego, ze moja szyja była gruba. Wyniki TSH miałam w normie, FT3 i FT4 także. Był też guz, ten złośliwy guz. Na moje szczęście miał 6 mm. Jestem po wycięciu całej tarczycy i po jodzie radioaktywnym. Nie mam komórek rakowych. Na życie patrze inaczej, dostrzegam to - czego nie widziałam wcześniej.
13053 odpowiedzi:
  • Dziewczyny krótkie pytanie a raczej potwierdzenie moich przypuszczeń - skierowanie do poradni chirurgicznej ważne jest przez 30dni??? Czy krócej?? 

  • 6 lat temu

    Skierowanie ważne jest rok od wystawienia. Jeżeli są zapisy to musisz udać się z tym skierowaniem by wyznaczyli termin.

  • Az rok ?? kurcze myślałam że mam 30 dni od wystawienia na zarejestrowanie sie w przychodni. Jeśli tak to super :) Dzięki 

  • 6 lat temu

    moze pomyliło się z receptą, która ważna jest 30 dni jeżeli nie jest na antybiotyk😃

  • 6 lat temu

    sama mam skierowanie do gastrologa z lipca i czekam na zapisy w przyszłym roku by pójść.

  • Chyba tak. Ale jakos tak żyłam w przekonaniu ze tylko 30 dni. Ale właśnie te kolejki i zapisy. Muszę chyba podzwonic po poradniach bo mogę sie zdziwic co do terminów. Najgorsze ze nie mam bladego pojęcia gdzie się udać. U mnie nie znam dobrego chirurga - fakt mała rzecz do usunięcia ale miejsce widoczne chce dobrze ;-) Chyba udam się do WIM w Wawie ale tam to na pewno kolejki. :-( 

  • 6 lat temu

    Często w przychodniach prywatnych mają umowy z NFZ, poszukaj przez neta może coś wcześniej znajdziesz. Poczytaj opinie i zapisuj się😆

  • 6 lat temu

    Dziewczyny, czy macie  jak macie długie doświadczenie z chorobą tzn.   zastanawiam sie ile razy musimy przyjmować jod leczniczy i diagnostyczny i ile czasu musimy być pod opieką instytutu? 

  • No i dziś mały szok. Zadzwoniłam do szpitala gdzie się leczę  i okazuje się ze usunąć znamię na uchu może tylko chirurg plastyk bo ogólni chirurdzy się tego nie podejmą. A termin do plastyka czerwiec 2019 rok ups. Szukam gdzie indziej. Kurde masakra. A dermatolog stwierdziła dwa szwy i po temacie hmmm. Ech zawsze cos pod górkę:-( 

  • Anabele

    Jestem 2,5 roku od diagnozy w tym czasie jeden jod leczniczy i dwie diagnostyki. Jak sie nic nie zmieni to kolejna diagnostyka w grudniu 2018, kolejna za 3 a kolejna za 5 lat. Ale byłam na jodzie z dziewczyna co w ciągu 5 lat.3 lecznicze i dwie diagnostyki. Wszystko zależy niestety od przypadku. 



Zaloguj się lub Zarejestruj, żeby odpowiedzieć lub dodać nowy temat