Rak tarczycy

13 lat temu
Mam 36 lat. Problemy z moją tarczycą zaczęły się w wieku ok. 12 lat kiedy to, miał miejsce wybuch w Czarnobylu. Natomiast rok temu zdiagnozowano u mnie raka tarczycy. Wyszło całkiem przypadkowo. Po urodzeniu drugiego dziecka postanowiłam zrobić porządek z moją tarczycą tylko dlatego, ze moja szyja była gruba. Wyniki TSH miałam w normie, FT3 i FT4 także. Był też guz, ten złośliwy guz. Na moje szczęście miał 6 mm. Jestem po wycięciu całej tarczycy i po jodzie radioaktywnym. Nie mam komórek rakowych. Na życie patrze inaczej, dostrzegam to - czego nie widziałam wcześniej.
13053 odpowiedzi:
  • 6 lat temu

    Ja na jod czekałam 7 miesięcy, tez miałam przerzuty w węzłach.

    KalmaraA a moze warto zamienić laryngologa na alergologa? Taki długotrwały kaszel może być na tle alergicznym czasem.

  • 6 lat temu

    To dobry pomysł, zrób też zdjęcie płuc

  • 6 lat temu

    Witam Was serdecznie. Też jestem po wycięciu całej tarczycy i okolicznych węzłów chłonnych. Badanie śródoperacyjne potwierdziło raka brodawkowatego. Operowana byłam w MSWiA w Gdańsku przez Dr Osękę, polecam ten szpital. U mnie bez komplikacji, w drugiej dobie zostałam wypisana do domu. Czuje się bardzo dobrze tylko gardło boli przy przełykaniu i zastanawiam się jak długo to potrwa. Jak było u Was?

    Pozdrawiam

  • 6 lat temu

    dodam, ze jestem trzecią dobę po operacji 

    Pozdrawiam

  • magows

    Gardło boli okolo 2 tygodnie ;) muszę dodać, że po operacji też czułam się bardzo dobrze ;) teraz zaczęłam odczówać brak tarczycy i walke o prawidłowy poziom hormonów... dużo śpię, szybciej dochodzi u mnie do tzw. "wyczerpania materialu", dużo leżę... jestem leniwa co tu dużo gadać, ale też szybciej się denerwuję... oczywiście nie wszyscy tak mają ;) 

    Gdańsk to moje rodzinne miasto ;) mieszkałam tam kuuupe lat ;) pozdrawiam i zdrowia. 

    Ps. Wapń kontroluj... zwracaj uwage na mrowienia dloni, stop i okolic ust jesli tylko poczujesz idz do lekarza. Mi wapn zaczal spadac dopiero w 3 dobie po operacji ale na szczescie bylam w szpitalu jeszcze ;) 

  • Kitek 

    Dam jeszcze sie wykazać obecnemu. Badania z krwi jakieś porobił i wszystko ok. Łykam jakieś prochy od alergii. Zdjęcie płuc miałam w 2015roku a już wtedy kasłałam i było czysto. Może taka moja uroda ;)

    OlaManola jeśli chodzi o denerwowanie hmmm były momenty że miałam ochotę rzucać tym co miałam pod ręką ;) Niestety pozostało mi szybkie denerwowanie :(

  • 6 lat temu

    OlaManola

    Dziękuję za odpowiedź 😊

    Jestem dziś trzecią dobę po operacji, mrowień nie było i mam nadzieję że tak już zostanie. 

    Co do hormonów to jako, że leczę się na Hashimoto, łykam letrox 100 i przy tej dawce zostane aż do wizyty u endo z wynikiem histopat. Napewno czeka mnie jod bo jeden z węzłów był duzy, pewnie przerzut

    A co proponujecie na blizny?

    Pozdrawiam

  • Mi polecono CEPAN masc o zapachu cebuli ;) troche smierdzi ale ponoc pomaga gojeniu soe ran i wlasnie na blizny ze nie sa tak widoczne.

    Ja jestem miesiac po operacji i mam 175 euthyroxu, a z tego co wiem co bardzo duzo kobiet bierze nawet wieksza dawke. 

    Przypuszczam ze do Zgierza bedziesz jechala?

  • 6 lat temu

    Tak mówił chirurg. Zobaczymy co powie moj endo. Ale słyszałam, że Polska Północna tylko Zgierz.

    Słyszałam już o tej maści 😊

    Po jakim czasie wróciłyście do pracy? Ja planuję po dwóch tygodniach od operacji.

  • 6 lat temu

    Dziewczyny po ilu dniach miałyście ściągane szwy?

    Ja mam na skierowaniu, ze po 7 dniach ale wypada w piątek i nigdzie nie ma chirurga, obdzwoniłam wszystkie przychodnie. 

    Na zciągnięcie szwów jestem umówiona na poniedziałek i się zastanawiam czy to nie za późno?



Zaloguj się lub Zarejestruj, żeby odpowiedzieć lub dodać nowy temat