Rak szyjki macicy (leczenie bez operacji) a skutki ubocznymi leczenia

13 lat temu
Raj szyjki macicy (bez operacji leczenie: radiochemioterapia i brachyterapia) - po 5 mies jak radzic sobie ze skutkami ubocznymi leczenia jak np drazniace wezły chłonne, jajniki, wieczne wzdecia i gazy, wiecznie pełny pęcherz? Kto moze pomóc?
1078 odpowiedzi:
  • Feliz pani która była w tym czasie na leczeniu co ja tez miała ten płyn w miednicy to było ponad dwa lata temu tez nie kazali sie przejmować ze to moze byc po naswietlaniach ma się dobrze do tej pory ma jakieś drobne dolegliwosci ale kto ich z nas nie ma po takim leczeniu Więc głowa do góry :) ,Pozdrawiam wszystkich Weroniko witaj dziewczyny rzeczywiście pisać od czasu do czasu
  • 8 lat temu
    Aleksandra12, dziękuję za informację. Czasem myślę sobie,że może za dużo tych nadprogramowych badań robię, a swoje lata mam, więc zawsze znajdzie się jakaś anomalia. Normalnie w ogóle nie zawracałabym sobie tym głowy, ale z przeszłością onkologiczną człowiek zaczyna szaleć. Tak, czy siak czuję się zdrowo, a więc jestem zdrowa! Pozdrawiam Was wszystkie i meldujcie proszę kolejne zaliczone wizyty kontrolne. F.
  • no ja juz skierowana na rm bedą sprawdzac czy ten gruczolak w przysadce mózgowej jest jestl sie potwierdzi to leczenie prawdopodobnie lekami zobaczymy mam termin na 31 marzec oprucz tego skierowanie na gastroskopie silne bóle zołądka chyba zapalenie po tych wszystkich lekarstwach ginekologicznie czysto pęhcerz tez spokojny teraz lecze jelita które co jakis czas szaleją
  • Witam serdecznie,od wczoraj przegladam to forum i postanowilam napisac i ja.Choc tak naprawde to jestem swiezynka,bo przed pierwsza wizyta kontrolna,zakonczylam leczenie 1lutego.Moj rak to rak płaskonabłonkowy wg.FIGO IIA2,BEZOPERACYJNY.Przeszłam 6chemii,28 naswietlan,4brachyterapie.Jestem z Białogardu,a leczę się w Koszalinie.Jestem pelna podziwu dla wszystkich kobitek,jestescie jak DOBRE DUSZKI!!!!!
  • Witam i melduje się :) u mnie własnie minęły 3 lata od zakonczenia leczenia, wizyta kontrolna 11go marca i juz trzęsawka niestety. agaaga76 Witaj ,ja takze CO Kpszalin u doktora Pawła . Pozdrawiam prawie wiosennie wszystkie panie :)))
  • Witaj basia45 ja także u dr Pawła właśnie jutro mam pierwszą kontroli boję się bardzo,tym bardziej że mam jakieś tam,, rewelacje,,i nie wiem czy tak może być? ?Gratuluje ci trzech lat i powodzenia na dalsze latka
  • agaaga jak po kontroli?
  • Lekarz powiedział że jest dobrze, choć bardziej chciałam usłyszeć że guza nie ma, no cóż, kazał zjawić się za trzy miesiące i dostanę skierowanie na rezonans, teraz dostałam na marker scc, choć przed leczeniem nie miałam go określonego.takze zostało zaufać lekarzowi że dobrze to naprawdę dobrze ?
  • Witajcie... Mama odeszla... 2 lata od diagnozy,zaraz by bylo 2-od leczenia... czekala na swoje 44 urodziny ,doczekala. Dziękuję Wam za wsparcie i otuche... ;( gdy bede juz gotowa przedstawie Wam cala dokumentacje a mam tego baaaaaardzo duzo i moze pomoge rozwiać jakieś problemy. Caluje Was mocno...
  • Witam, czy ktoś z was miał do czynienia z rakiem w kikucie pochwy? Guzek, 0,4 cm... Nie mogę nigdzie znaleźć na temat takiego raka informacji i bardzo się martwię o bliską osobę.


Zaloguj się lub Zarejestruj, żeby odpowiedzieć lub dodać nowy temat