Rak jajnika

13 lat temu
Zachorowałam w lipcu tamtego roku.Był to szok,do konca nie wierzyłam,ze mnie to spotkało.Zaczęło sie nagle.Całe zycie zdrowa jak ryba.Póżno,jak zwykle przy I ttym raku pózno.I tutaj zaczyna się moje forum.....Dlaczego tyle krzyczy się o raku piersi,o raku szyjki macicy,a o raku jajnika nic.Mamy profilaktyczne badania cytologiczne,mamografię,a o badaniu CA 125 nikt nam nawet nic nie mówi.Przecież o raku jajnika mówi się(dzisiaj to wiem)"cichy zabójca".Dlaczego ma tak znikomą wyleczalnośc.......Jego wykrywalnośc jest w 3,4 stadium,wiadomo co to znaczy.....Nikt nam kobietom nie mówia by profilaktycznie badac sobie krew,bo to jest jedyna szansa aby uchwycic go szybciej.I wbrew pozorom choroba ta nie dotyczy kobiet tylko po40-tce.Umierały przy mnie dziewczyny,które miału niespełna 20-cia lat.Czy na prawdę w naszym kochanym kraju nie możemy zrobic nic,aby uświadomic przynajmniej kobietom co może im grozic?Ja przeszłam cięzką operacje,dzisiaj jestem zdrowa i wierzę,że tak zostanie.Wiem,że to moja siła mnie pcha do przodu.Tej siły życzę każdemu
26193 odpowiedzi:
  • minimalne ale po operacji zwiadowczej nie ma

  • 2 lata temu

    Kwiatuszek07, ja miałam taki schemat leczenia. Dokładnie dziś mijają 3 lata od zakończenia chemii. Ja miałam ogromne wodobrzusze. Na razie jest dobrze. Trzymam kciuki za Twoją mamę.

  • trzymam mocno za Ciebie kciuki ❤ a powiedz mi czy też miałaś tego niskozroznicowanego ? Strasznie się martwię. Mama od wczoraj spadek duży bol i klucie całego ciała i nie ma kompletnie siły  :( nie wiem co mogę jeszcze zrobić. Dostaliśmy od lekarza nimesil Ale mam wrażenie że on nie pomaga  :( 

  • Mama dostała już chemię? Często po chemii występują takie dziwne kłucia w różnych częściach ciała i można się bardzo wystraszyć. Nemesil jest słaby. Zwróć się w razie czego do lekarza albo prowadzącego albo nawet do pierwszego kontaktu  żeby podał inny środek. Nemesil nie na wszystkich działa.

  • Tak dzisiaj trzecia doba od podania chemii

  • 2 lata temu

    Kwiatuszek, to normalne bóle,  potrwają ze 3 dni i miną. Ja dawałam radę bez środków przeciwbólowych. Mnie do tego jeszcze bolały jelita, traciłam smak na kilka dni no i czucie w stopach...

  • Tak jak piszemy, te kłócia występują często po podaniu chemii. Mama z pewnością bardzo się boi, zresztą skąd ma wiedzieć że tak bywa. Stres potęguje ból. Jest jeszcze cała masa różnych rzeczy które mogą wyskoczyć. Pytaj, jak któraś z nas będzie w stanie pomóc, to napisze. 

  • 2 lata temu

    Lipka, a ile miałaś chemii przed i po operacji? 

  • 2 lata temu

    Kwiatuszek07, moja mama miała 3 chemie podane i operację, która zakończyła się niepowodzeniem. Ze względu na duży rozsiew nowotwory odstąpiono od operacji, mamę tylko 'otworzono i zaszyto'. Pani prof powiedziała mamie że kolejnej operacji jej nie zrobi i zeby mama się nie upierała przy niej bo umrze podczas niej - takie usłyszeliśmy słowa. To było rok temu i praktycznie nie dawano jej żadnej szansy. My się jednak nie poddaliśmy, i szukaliśmy i konsultowaliśmy się dalej. Mama dostała kolejne 4 chemie i przenieśliśmy ja do innego ośrodka, gdzie operacji podjął się wspaniały prof. Operacja została przeprowadzona pomyślnie, udało się usunąć wszystkie zmiany tak jak zaplanowano. W drugą dobę po operacji, mama dostała krwotoku, prof w środku nocy przyjechał żeby ją operować i zatamować krwawienie - to było w styczniu tego roku. Mama teraz ma się dobrze, nie jest idealnie , bo ma bóle podbrzusza, i inne dolegliwości, ale zyje i jest z nami. Teraz nawet jest w sanatorium w górach i odpoczywa z tata. Co prawda marker idzie jej do góry, czym się bardzo martwimy , ale ma mieć TK robione i zobaczymy co dalej. Najważniejsze że mama jest po dobra opieką i kontrola. Także nie wolno się nigdy poddawać. My gdybyśmy odpuścili, i zdali sie tylko na Poznań , mamy pewnie by już nie było z nami, a tak minal ponad rok - nie ukrywam że było ciężko, ale jesteśmy i walczymy dalej ...

  • 2 lata temu

    Dodam tylko ze mama miala 7 chemii przed operacją i 2 po. Teraz jest w trakcie podawania Avastinu.



Zaloguj się lub Zarejestruj, żeby odpowiedzieć lub dodać nowy temat