Rak jajnika

13 lat temu
Zachorowałam w lipcu tamtego roku.Był to szok,do konca nie wierzyłam,ze mnie to spotkało.Zaczęło sie nagle.Całe zycie zdrowa jak ryba.Póżno,jak zwykle przy I ttym raku pózno.I tutaj zaczyna się moje forum.....Dlaczego tyle krzyczy się o raku piersi,o raku szyjki macicy,a o raku jajnika nic.Mamy profilaktyczne badania cytologiczne,mamografię,a o badaniu CA 125 nikt nam nawet nic nie mówi.Przecież o raku jajnika mówi się(dzisiaj to wiem)"cichy zabójca".Dlaczego ma tak znikomą wyleczalnośc.......Jego wykrywalnośc jest w 3,4 stadium,wiadomo co to znaczy.....Nikt nam kobietom nie mówia by profilaktycznie badac sobie krew,bo to jest jedyna szansa aby uchwycic go szybciej.I wbrew pozorom choroba ta nie dotyczy kobiet tylko po40-tce.Umierały przy mnie dziewczyny,które miału niespełna 20-cia lat.Czy na prawdę w naszym kochanym kraju nie możemy zrobic nic,aby uświadomic przynajmniej kobietom co może im grozic?Ja przeszłam cięzką operacje,dzisiaj jestem zdrowa i wierzę,że tak zostanie.Wiem,że to moja siła mnie pcha do przodu.Tej siły życzę każdemu
26193 odpowiedzi:
  • 2 lata temu
    Dzień dobry wszystkim, Jestem tu nowa. Jestem jeszcze na etapie, że nie potrafię mówić o chorobie, nie potrafię jeszcze o niej pisać. Choroba to oczywiście rak jajnika, surowiczy o wysokiej złośliwości high grade (po operacji wg FIGO stopień III, po tomografii IV) - niestety bez mutacji BRCA. Do Anijki: Czy mogłabyś wskazać jak ci się udało dostać do badań klinicznych raka jajnika bez mutacji BRCA? Z góry serdecznie dziękuję.
  • 2 lata temu

    Witaj w naszym gronie... do badań klinicznych zakwalifikowano mnie po operacji i badaniu genetycznym guza jajnika w SCO w Kielcach. Próbki były też wysyłane do USA do przebadania i około miesiąc po operacji okazało się że się dostałam do programu. Pisałam kiedyś czy w innych miastach są dziewczyny w tych samych badaniach ale niestety nikt się nie odezwał

  • 2 lata temu
    Anijka, jeszcze raz dziekuję za informację. Ja zasięgałam informacji w różnych miejscach, także prywatnie: u lekarza KCO w Katowice, u dwóch specjalistów z Onkologii w Gliwicach. Nikt nie wspomniał o możliwości ubiegania się o zakwalifikowanie do tych badań. Ja osobiście uważam, że należy spróbować wszystkiego co daje nam chociaż cień szansy na skuteczniejsze leczenie. Czy dysponujesz może informacją, z kim mogłabym się skontaktować i porozmawiać/ umówić na wizytę w sprawie w tych badań?
  • 2 lata temu

    O badaniach poinformowano mnie ma konsylium jest to badanie kliniczne zaawansowanego raka jajnika bez mutacji Brca w pierwszym rzucie choroby. Dostaje się leki albo placebo także jakieś ryzyko jest. Tylko sponsor badań wie co dostajemy tak naprawdę. Przesyłam info

  • 2 lata temu
  • 2 lata temu

    Anijka,

    Dziękuję piękne za szybkie info😊

  • 2 lata temu

    Nie ma za co jesteśmy tu po to żeby sobie pomagać jestem troche w szoku że inne duże ośrodki nie mają wiedzy o tych badaniach przecież każda pacjentka powinna mieć możliwość wyboru leczenia 

  • Witam. Mojej żonie zdiagnozowano torbiel dermoidalna 28mm na prawym jajniku przy okazji badania USG. Lekarz zlecil badanie ROMA. CA125 17.3 HE4 51.2 Roma 7.9% norma laboratorium 7.4% . Ginekolog zalecił ponowne badanie za 2 tyg. Czy to świadczy o złośliwości tej torbieli. Jak interpretować wynik? Te dwa markery sa w normie. Zona przed menopauza. Dziekuje za odpowiedzi.

  • 2 lata temu

    Witam,

    Wędrujące bóle stawów/kości - jak sobie z tym radzić? Raz mamę bolą łokcie, raz bark, raz biodro...naprawdę ogromne bóle, czy ktoś ma sprawdzone sposoby jak uśmierzyć ból? Czy to już oznacza przerzuty do kosci...?

  • 2 lata temu

    Mecha, ja miałam straszne bóle stawów,  barku, kręgosłupa, bioder, łokci i kolan. Myślałam, że to po chemii, ale pewien znajomy miał radykalną operację, męską oczywiście, ale bez chemioterapii, i miał dokładnie te same bóle. Minęły po kilku miesiącach, ale uprzykrzyły mi życie. Nic na nie brałam. Kobietki po avastinie pisały, że bardzo długo cierpiały na różne bóle. One więcej będą mogły napisać. 



Zaloguj się lub Zarejestruj, żeby odpowiedzieć lub dodać nowy temat