Rak jajnika

13 lat temu
Zachorowałam w lipcu tamtego roku.Był to szok,do konca nie wierzyłam,ze mnie to spotkało.Zaczęło sie nagle.Całe zycie zdrowa jak ryba.Póżno,jak zwykle przy I ttym raku pózno.I tutaj zaczyna się moje forum.....Dlaczego tyle krzyczy się o raku piersi,o raku szyjki macicy,a o raku jajnika nic.Mamy profilaktyczne badania cytologiczne,mamografię,a o badaniu CA 125 nikt nam nawet nic nie mówi.Przecież o raku jajnika mówi się(dzisiaj to wiem)"cichy zabójca".Dlaczego ma tak znikomą wyleczalnośc.......Jego wykrywalnośc jest w 3,4 stadium,wiadomo co to znaczy.....Nikt nam kobietom nie mówia by profilaktycznie badac sobie krew,bo to jest jedyna szansa aby uchwycic go szybciej.I wbrew pozorom choroba ta nie dotyczy kobiet tylko po40-tce.Umierały przy mnie dziewczyny,które miału niespełna 20-cia lat.Czy na prawdę w naszym kochanym kraju nie możemy zrobic nic,aby uświadomic przynajmniej kobietom co może im grozic?Ja przeszłam cięzką operacje,dzisiaj jestem zdrowa i wierzę,że tak zostanie.Wiem,że to moja siła mnie pcha do przodu.Tej siły życzę każdemu
26193 odpowiedzi:
  • Piotr, też jestem ciekawa czy rak odezwał się po tylu latach? 

  • 2 lata temu

    kuma

    W lutym czy marcu miała wyniki robione, w tym markery i wszystko było ok. Później kilka razy incydenty z wymiotami ale nikt nie przypisywał tego nowotworowi. W sierpniu wymioty coraz częściej i po wynikach wyszło ze wznowa na wątrobie. We wtorek zaczyna chemię…

  • 2 lata temu

    kuma

    W lutym czy marcu miała wyniki robione, w tym markery i wszystko było ok. Później kilka razy incydenty z wymiotami ale nikt nie przypisywał tego nowotworowi. W sierpniu wymioty coraz częściej i po wynikach wyszło ze wznowa na wątrobie. We wtorek zaczyna chemię…

  • To cholerstwo jest zupełnie nieprzewidywalne. 

  • 2 lata temu

    mam pytanie skończyłam w maju chemie nadal mam avasin po 13 dawce odczuwam bóle zoladka czy to może być skutek uboczny avastinu?

  • Generalnie może, bo jednak Avastin wpływa na nasz organizm i właśnie na układ pokarmowy. Dobrze by jednak było żebyś zrobiła sobie gastroskopię. Nawet nie chodzi tu o nowotwór ale ja po całym leczeniu jak wzięłam np ketonal w tabletce dostałam zapalenia żołądka. Wszystko było wewnątrz zaczerwienione. Leki i byłam jak nowa. Lekarz bez problemu powinien dać Ci skierowanie na gastroskopię. 

  • 2 lata temu
    czarownica1dzieki za odp jakies 3 lata temu miałam gastrostopie bo też miałam problemy z zoladkiem i był przewlekły stan zapalny a teraz zauważyłam że ten bol jest wtedy jak zjem większe porcje i po nospie mi przechodzi napisał:

    Generalnie może, bo jednak Avastin wpływa na nasz organizm i właśnie na układ pokarmowy. Dobrze by jednak było żebyś zrobiła sobie gastroskopię. Nawet nie chodzi tu o nowotwór ale ja po całym leczeniu jak wzięłam np ketonal w tabletce dostałam zapalenia żołądka. Wszystko było wewnątrz zaczerwienione. Leki i byłam jak nowa. Lekarz bez problemu powinien dać Ci skierowanie na gastroskopię. 



  • Cześć Dziewczyny

    Od jakiegoś czasu czytam Wasze wpisy Ale nie miałam odwagi się odezwać. Na moją mamę diagnoza spadła tak nagle na początku września, 22.09 miała mieć operacje Ale tylko pobrali wycinki i nic więcej nie zrobili. Zdecydowali się podać chemie 3-4 cykle I powrócić do leczenia operacyjnego. Z badań wyszło że mama choruje na raka surowiczego niskozroznicowanego G3. Jest po pierwszej chemii miała dwa dni temu. Czy jest tu ktoś kto akurat choruje na tego typu raka, jak ten niskozroznicowany zareagował na chemie? A może któraś z Was była w takiej samej sytuacji przy tym rodzaju raka. Najpierw chemia potem operacja. Mama ma Figo 3. Z góry dziękuję ❤

  • Cześć. Niestety większość z dziewczyn ma raka surowiczego. Jest najpopularniejszy. To samo że zróżnicowaniem i stopniem zaawansowania. Zazwyczaj odpowiedź na chemię w G3 jest dobra. Mama widocznie ma narazie nieoperacyjnego guza i trzeba go zredukować, żeby potem spróbować podjąć się operacji i wyciąć jak najwięcej. Taki schemat leczenia jest dość częsty. Chemia, operacja chemia. Nie będzie łatwo, bo nigdy nie jest, ale 

  • Cześć. Niestety większość z dziewczyn ma raka surowiczego. Jest najpopularniejszy. To samo że zróżnicowaniem i stopniem zaawansowania. Zazwyczaj odpowiedź na chemię w G3 jest dobra. Mama widocznie ma narazie nieoperacyjnego guza i trzeba go zredukować, żeby potem spróbować podjąć się operacji i wyciąć jak najwięcej. Taki schemat leczenia jest dość częsty. Chemia, operacja chemia. Mama miala wodobrzusze? 



Zaloguj się lub Zarejestruj, żeby odpowiedzieć lub dodać nowy temat