Rak jajnika

13 lat temu
Zachorowałam w lipcu tamtego roku.Był to szok,do konca nie wierzyłam,ze mnie to spotkało.Zaczęło sie nagle.Całe zycie zdrowa jak ryba.Póżno,jak zwykle przy I ttym raku pózno.I tutaj zaczyna się moje forum.....Dlaczego tyle krzyczy się o raku piersi,o raku szyjki macicy,a o raku jajnika nic.Mamy profilaktyczne badania cytologiczne,mamografię,a o badaniu CA 125 nikt nam nawet nic nie mówi.Przecież o raku jajnika mówi się(dzisiaj to wiem)"cichy zabójca".Dlaczego ma tak znikomą wyleczalnośc.......Jego wykrywalnośc jest w 3,4 stadium,wiadomo co to znaczy.....Nikt nam kobietom nie mówia by profilaktycznie badac sobie krew,bo to jest jedyna szansa aby uchwycic go szybciej.I wbrew pozorom choroba ta nie dotyczy kobiet tylko po40-tce.Umierały przy mnie dziewczyny,które miału niespełna 20-cia lat.Czy na prawdę w naszym kochanym kraju nie możemy zrobic nic,aby uświadomic przynajmniej kobietom co może im grozic?Ja przeszłam cięzką operacje,dzisiaj jestem zdrowa i wierzę,że tak zostanie.Wiem,że to moja siła mnie pcha do przodu.Tej siły życzę każdemu
26196 odpowiedzi:
  • 3 lata temu
    Kama 78 ja oczywiścia chciałam sie najpierw zapisac do ginekologa onkologa w szpitalu w którym miałam operacje ale niestety pani powiedziala ze nie ma zapisów. szok i niedowierzanie,,,,, więc poszlam do rejonu,,, Poza tym mam pytanie---- niedługo konczy mi sie zasiłek rehabilitacyjny i bede składała o przedłuzenie- podpowiedzcie jakie dokumenty trzeba złozyc. Jedni mowia ze tylko OL-9 a inni że wszystkie takie jak za pierwszym razem. Ja na uderzenia gorąca biore morwe czerwoną, czy pomaga,,,,,hmmm nie wiem. moze ciut.
  • 3 lata temu
    Hej dziewczyny, pisałam niedawno tutaj o torbieli 4cm. Czekam na wizytę u gina i robię sama markery. I tak, zrobiłam ROMA - 9,69 (HE4 - 55, Ca125 - 10); CEA - 0,71; Ca 19-9 - 11,76. Także jakby wszystko ok. Martwi mnie tylko Ca 72-4 - 11,6 (norma do 6,9). Znacie się na tym? Żeby nie było mam zamiar wyciąć, ale czekam na wizytę i skierowanie.
  • 3 lata temu

    ja mam wlasnie wszystkie markery niski ale tego 72 kurczę nie zrobiłam... bede robić w nast tyg znow wszystkie

  • 3 lata temu
    Madzior - Chociaż nie znam się na markerach, to lubię wiedzieć co i jak, i z tego co znalazłam wynika, że na szczęście zwykła torbiel też może podwyższyć wynik CA72-4. Daisy813, Lipka -USG jest chyba trudne do interpretacji nawet dla wielu lekarzy. Pierwszy ginekolog, do którego trafiłam już z podejrzeniem czegoś poważnego, badał mnie długo. Oczywiście wiedział, że dzieje się coś złego (a miałam 13 cm guza na jednym jajniku, 7 cm na drugim, a poza tym wszędzie przerzuty i wodę w brzuchu), ale tego co konkretnie we mnie siedzi dokładnie nie widział. Lipka, Nesia – dziękuję za podzielenie się Waszymi doświadczeniami z walki z menopauzą. Może nie jest taka straszna, skoro nie jesteście zdeterminowane, żeby szukać skutecznego remedium (albo macie ważniejsze sprawy na głowie). Ja jestem pół roku po operacji i miałam nadzieję, że objawy teraz nie będą większe niż np. trzy miesiące po. A wydaje mi się, ze jest trochę gorzej, więc z niepokojem myślę o lecie i wyższych temperaturach.
  • 3 lata temu

    Ania007, oczywiście, że USG nie pokazuje co dokładnie w nas siedzi. Dopiero badanie histopatologiczne i ludzkie oko na żywo jest w stanie stwierdzić z czym mamy do czynienia. Co do menopauzy, ja jestem dwa i pół roku po operacji a nadal mam od czasu do czasu napady gorąca, wypadają mi włosy i mam zmienne nastroje. Do Najnowszych Dziewczyn - nie szalejcie z tymi markerami bo nic Wam to nie da i zwariujecie ze stresu! Nawet w czasie leczenia nie robi się tak często markerów.  Poczekajcie spokojnie na wizyty u lekarzy. Na to co oni powiedzą i co zlecą.

  • 3 lata temu
    Ania007 ja mam takie uderzenia gorąca, że odechciewa mi się życ ale co mam zrobic..... ponoc nic na to nie wolno brac. tzn można tylko leki ziołowe tóre wiadomo jak działają. Też bardzo mnie to martwi bo nie wiem jak sobie z tym w pracy poradzę.
  • 3 lata temu
    Nesiu, juz kiedyś pisałam. Na bardzo uciązliwe objawy menopauzy pomagają antydepresanty. Proponowali mi ginekolodzy przed usunieciem jajników. Mnie tez dopadają uderzenia goraca, ale jakoś daję radę poki co i nic nie biorę. Ruch tez jest wskazany, ale z ty tez róznie u mnie bywa :)
  • 3 lata temu

    Witam was kobietki dawno mnie tu nie było ale potrzebuje porady , słów wsparcia ... za mną 14 cykli chemii , znosiłam je godnie , włosy zaczęły odrastać , ale od dwóch tygodni nasilił mi się ból pleców co przeniosło się na lewą nogę , ze są chwile ze zaczynam kuleć i noga mi lekko ucieka , onkolog stwierdził ze to skutki chemii a ze miałam wcześniej problemy z kręgosłupem wiec teraz to się nasila , zrobiłam prześwietlenie po czym udałam się do neurochirurga który chciał zalecić ostrzykiwanie ponieważ stwierdził ze jest zapalenie ale po obejrzeniu zdjęć z prześwietlenia prosił abym udała się do onkologa ponieważ nie podoba mu się plamka na zdjęciu gdy zapytałam co ma na myśli stwierdził ze mogłam zle ułożyć się do zdjęcia , mogą to było zlogi kałowe albo w najgorszym przypadku przerzut i chciałby aby to onkolog zbadal , wczoraj byłam u onkologa stwierdził abym nie panikowala i zapisała się na rezonans po czym usłyszałam ze najbliższy termin to czerwiec , dopiero od pani pielęgniarki która chyba widziała w jakim jesteśmy stanie dowiedziałam się żebym spróbowała się prywatnie zapisać w budynku na przeciwko szpitala , termin mam na środę . Czy to możliwe ze przy spadających markerach , robionym tomografie 3 miesiące temu zrobiłby się przerzut , tak bardzo się boję .... 

  • 3 lata temu

    Aga na zdjęciach różne rzeczy wychodzą.3 miesiące temu robiłam rezonans i powychodzily jakieś kuliste obiekty.Ja oczywiście panika .Zlecono mi powtożyc TK i wszystko jest ok.Pani doktor powiedziała że będzie dawała mi na rezonans bo głupoty wychodzą.Teraz mam problem bo rezonans jest bardzo dużo mniej szkodliwy od TK .Zapisała w karcie i teraz głupio mi z Nią dyskutować bo fajna doktor szybko zareagowała.Trzeba się spróbować przyzwyczaić że raz na jakiś czas będzie stres.Ja po 10 latach jak co 4 miesiące odbieram marker to krew spływa mi z głowy.Jak szybko odczytał że ok to nic mi więcej do szczęścia nie potrzeba.

  • 3 lata temu

    Aga na zdjęciach różne rzeczy wychodzą.3 miesiące temu robiłam rezonans i powychodzily jakieś kuliste obiekty.Ja oczywiście panika .Zlecono mi powtożyc TK i wszystko jest ok.Pani doktor powiedziała że będzie dawała mi na rezonans bo głupoty wychodzą.Teraz mam problem bo rezonans jest bardzo dużo mniej szkodliwy od TK .Zapisała w karcie i teraz głupio mi z Nią dyskutować bo fajna doktor szybko zareagowała.Trzeba się spróbować przyzwyczaić że raz na jakiś czas będzie stres.Ja po 10 latach jak co 4 miesiące odbieram marker to krew spływa mi z głowy.Jak szybko odczytał że ok to nic mi więcej do szczęścia nie potrzeba.



Zaloguj się lub Zarejestruj, żeby odpowiedzieć lub dodać nowy temat