Rak jajnika

13 lat temu
Zachorowałam w lipcu tamtego roku.Był to szok,do konca nie wierzyłam,ze mnie to spotkało.Zaczęło sie nagle.Całe zycie zdrowa jak ryba.Póżno,jak zwykle przy I ttym raku pózno.I tutaj zaczyna się moje forum.....Dlaczego tyle krzyczy się o raku piersi,o raku szyjki macicy,a o raku jajnika nic.Mamy profilaktyczne badania cytologiczne,mamografię,a o badaniu CA 125 nikt nam nawet nic nie mówi.Przecież o raku jajnika mówi się(dzisiaj to wiem)"cichy zabójca".Dlaczego ma tak znikomą wyleczalnośc.......Jego wykrywalnośc jest w 3,4 stadium,wiadomo co to znaczy.....Nikt nam kobietom nie mówia by profilaktycznie badac sobie krew,bo to jest jedyna szansa aby uchwycic go szybciej.I wbrew pozorom choroba ta nie dotyczy kobiet tylko po40-tce.Umierały przy mnie dziewczyny,które miału niespełna 20-cia lat.Czy na prawdę w naszym kochanym kraju nie możemy zrobic nic,aby uświadomic przynajmniej kobietom co może im grozic?Ja przeszłam cięzką operacje,dzisiaj jestem zdrowa i wierzę,że tak zostanie.Wiem,że to moja siła mnie pcha do przodu.Tej siły życzę każdemu
26195 odpowiedzi:
  • 3 lata temu

    kleo ja jestem z Gdańska.Leczylam się w Gdyni w szpitalu PCK w Orlowie.Tam ordynatorem jest dr.Dudziak.Prywatnie przyjmuje w Endomedzie na żabiance.Ostatnio u Niego byłam.Jest konkretny .Jak się zdecydujesz na wizytę to zrób marker i świeża badania jakie masz.Moze On coś pomoze

  • 3 lata temu
    Kuma, to my krajanki ;) No niestety w Gdyni Orłowie trzeba się naczekać. Byłam ostatnio na oddziale i dziewczyny z rakami czekalay kilka miesięcy na operację. Włos się jerzy na głowie!!!! Ale specjalistów w Gdyni mamy super i od niedawna miedzynarodowy certfikat Ovarian Unit
  • 3 lata temu

    Kuma, dzięki za radę ale to właśnie do tej pory czekam na telefon od dr. Dudziaka, który miał zadzwonić w grudniu :/ niestety zapomniał. Dodzwonić się do niego, nie ma szans. Dawno powinnam mieć operacje dlatego próbuje już przez innych lekarzy. 

  • 3 lata temu

    kleo

    To umów się do niego na prywatną wizytę.

    Przyjmuje chyba w środy w ENDOMEDZIE na Zabiance.Tam ma swój gabinet.Wizyta pierwsza około 280 zł.Jezeli zaniedbał to szybko cię wpiszę na operacje.A to jest fachowiec.Na prywatnej wizycie lekarz inaczej rozmawia.Tyle czekać to nie do wiary.Sama się denerwuje za Ciebie

  • 3 lata temu

    JEZELI  nie zadzwonił to już nie zadzwoni.On ma tyle pacjentek.ze lepiej samej się przypomnieć.Zresztą On już jest starszy to ma prawo zapomniec

  • 3 lata temu

    Ja byłam u Dr.Dudziaka po 10 latach i Mnie pamiętał.Jeszcze tylko dodam że Orłowo to fabryka.Nie wymagał od dr.ze coś Ci powie przed operacją.On nie omija w bawełnę.U Ciebie niewiadomo Co jest.Kazdy przypadek jest inny i każdy Ma inna sytuację życiową.

  • 3 lata temu

    Kuma ale ja nie wymagam od dr rzeczy nie możliwych, wydaje mi się że jeżeli coś się mówi to chociażby wypadało by zadzwonić i dać jakiekolwiek informacje. Ja nie czekam pare dni tylko już trzy miesiące a wyniki rosną w góre.Więc coś jest nie halloo.  Ja potrzebuje konkretów a nie tylko że mam czekać. 6 cm guz to mało? Przynajmniej taki był październiku. 

  • 3 lata temu

    Kuma - Jestem wpisana na liste do operacji. Mam skierowanie z wstępnym rozpoznaniem które dostałam na konsylium u dr dudziaka, bez daty. Kazał mi czekać na telefon ze szpitala :/ 

  • 3 lata temu

    To co ja mam teraz jechać do Dr na prywatna wizyte ze skierowaniem się przypomnieć? Bo on może zapomnieć? Serio? 

  • 3 lata temu
    Dziewczyny, z tego co się orientuję, to wyglada tak, ze przy kwalifikacji do zabiegu pacjentka jest wpisana w zeszyt i oczekuje na termin. Lekarze na biezaco planują operacje i decydują, kogo zoperowac w pierwszej klejnosci. Potem juz do pacjentek dzwoni osoba z sekretariatu, a nie lekarz. byłam w styczniu na zabiegu i byla ze mną operowana dziewczyna, której raka stwierdzono na koniec werzśnia. Moja sasiadka z torbielem na jajniku miała odlożoną operację o cały rok. Jedyny sposób to wydzwaniać do szpitala albo udać się na prywatną wizytę do lekarza pracującego na oddziale. Ta naprawdę jest fabryka i Ci lekarze chyba naprawdę nie nadażają...


Zaloguj się lub Zarejestruj, żeby odpowiedzieć lub dodać nowy temat