Rak jajnika

13 lat temu
Zachorowałam w lipcu tamtego roku.Był to szok,do konca nie wierzyłam,ze mnie to spotkało.Zaczęło sie nagle.Całe zycie zdrowa jak ryba.Póżno,jak zwykle przy I ttym raku pózno.I tutaj zaczyna się moje forum.....Dlaczego tyle krzyczy się o raku piersi,o raku szyjki macicy,a o raku jajnika nic.Mamy profilaktyczne badania cytologiczne,mamografię,a o badaniu CA 125 nikt nam nawet nic nie mówi.Przecież o raku jajnika mówi się(dzisiaj to wiem)"cichy zabójca".Dlaczego ma tak znikomą wyleczalnośc.......Jego wykrywalnośc jest w 3,4 stadium,wiadomo co to znaczy.....Nikt nam kobietom nie mówia by profilaktycznie badac sobie krew,bo to jest jedyna szansa aby uchwycic go szybciej.I wbrew pozorom choroba ta nie dotyczy kobiet tylko po40-tce.Umierały przy mnie dziewczyny,które miału niespełna 20-cia lat.Czy na prawdę w naszym kochanym kraju nie możemy zrobic nic,aby uświadomic przynajmniej kobietom co może im grozic?Ja przeszłam cięzką operacje,dzisiaj jestem zdrowa i wierzę,że tak zostanie.Wiem,że to moja siła mnie pcha do przodu.Tej siły życzę każdemu
26193 odpowiedzi:
  • 3 lata temu
    Niestety, jakoś to kuleje... Ja po operacji profilaktycznej nie mam zapewnionej opieki w poradni przyszpitalnej, tylko mam wracac do swojego ginekologa. Z braku pieniędzy na badania lekarze wyrobli sobie "teorię", ze nie ma co na siłę szukać wznowy czy przerzutów. Moze czasem lepiej naściemniać, ze cos dolega, to wtedy juz trzeba zbadać... Nie moge słuchać tego, jak mówią, ze pacjenci nie badają się, nie diagnozują. Jak się zdiagnozujesz to i yak musisz czekac miesiacami na zbieg...
  • 3 lata temu

    Lipka profilaktyka za pieniądze też niekoniecznie ja się badałam regularnie a nigdy tak często jak po porodzie - w przeciągu 16 miesięcy 4 prywatne wizyty.... zaraz po porodzie 2 kontrolne wizyty było ok, na kolejną poszłam za 9 miesięcy (wracałam do pracy) wyszła zmiana 2cm niby "od karmienia" pani doktor kazała się zgłosić za 3 miesiące i potem horror☹️

  • 3 lata temu

    Anjika, rak jajnika potrafi urosnąć w ciągu miesiąca, dwóch. Leżałam z kobietą, która w listopadzie miała czyste usg a styczniu 10-cio centymetrowego guza. Ostatnio byłam z córką na pierwszej wizycie u ginekologa i też o tym rozmawiałyśmy. Najgorsze, że niektórzy lekarze długimi miesiącami leczą nieznikające torbiele, a rak już sieje spustoszenie. Tak, że w naszej chorobie tak jest. Badań przesiewowych też jako takich nie ma.

  • 3 lata temu

    Na chemii dziewczyna mówiła że miała zmianę 2 cm która w czasie miesiąca urosła do 7cm. Tylko u mnie lekarka popełniła zasadniczy błąd nie kazała zrobić markera jak zmiana była mała!! kazała czekać nie wiem na co.. a wszystko rosło i szło dalej..   przez jedno badanie za niecałe 40 zł pozbawiła mnie szansy na wczesne wykrycie choroby☹️

  • 3 lata temu
    Witam ponownie. Jesteśmy m.in, po wizycie u prof. Bidzińskiego. Szczerze przedstawił naszą sytuacje. Wbrew tym bardzo niepokojącym informacjom, bardzo nas uspokoił. Mamy termin operacji w następnym tygodniu w centrum onkologii. Zobaczymy co dalej, póki co diagnoza o rozległym nowotworze...
  • 3 lata temu

    Anjika, nie bronię lekarza, ale oni jak nie widzą nic niepokojącego to po prostu nie dają skierowania na marker. 

    Carlos, pamiętam jak byłam już w dość ciężkim stanie i pojevhałam na usg. Myślałam, że mam problemy gastryczne. A radiolog powiedział mi, że mam szybciutko iść do ginekologa, że nie będzie mi ściemniał, że to na sto procent rak. Ale... nie mam panikować bo teraz to dobrze leczą, mam skupić się na leczeniu bo przede mną co najmniej kilka lat życia. Ja mu uwierzyłam, uspokoiłam się, zawzięłam się i jestem!

    Tak więc Nesia, Anijka, Carlos - będzie dobrze, bo musi być dobrze!

  • 3 lata temu
    Witajcie drogie wojowniczki. Tydzień temu po 3 latach walki odeszła moja najukochańsza mama :( Bardzo dziękuję za wsparcie, jakie otrzymałam na tym forum, nie poddawajcie się, walczcie, myślami jestem z Wami.
  • 3 lata temu

    Wyrazy współczucia wiem jaka to wielka strata.. moja Mama zmarła nagle 8,5 roku temu w wieku 53 lat to był straszny cios a teraz sama walczę o zdrowie dla mojej małej córeczki. Równo rok temu dostałam pierwszą chemię..

  • 3 lata temu
    Medi, bardzo mi przykro. trzymaj się!
  • Medi przyjmij  wyrazy współczucia. 



Zaloguj się lub Zarejestruj, żeby odpowiedzieć lub dodać nowy temat