Rak jajnika

13 lat temu
Zachorowałam w lipcu tamtego roku.Był to szok,do konca nie wierzyłam,ze mnie to spotkało.Zaczęło sie nagle.Całe zycie zdrowa jak ryba.Póżno,jak zwykle przy I ttym raku pózno.I tutaj zaczyna się moje forum.....Dlaczego tyle krzyczy się o raku piersi,o raku szyjki macicy,a o raku jajnika nic.Mamy profilaktyczne badania cytologiczne,mamografię,a o badaniu CA 125 nikt nam nawet nic nie mówi.Przecież o raku jajnika mówi się(dzisiaj to wiem)"cichy zabójca".Dlaczego ma tak znikomą wyleczalnośc.......Jego wykrywalnośc jest w 3,4 stadium,wiadomo co to znaczy.....Nikt nam kobietom nie mówia by profilaktycznie badac sobie krew,bo to jest jedyna szansa aby uchwycic go szybciej.I wbrew pozorom choroba ta nie dotyczy kobiet tylko po40-tce.Umierały przy mnie dziewczyny,które miału niespełna 20-cia lat.Czy na prawdę w naszym kochanym kraju nie możemy zrobic nic,aby uświadomic przynajmniej kobietom co może im grozic?Ja przeszłam cięzką operacje,dzisiaj jestem zdrowa i wierzę,że tak zostanie.Wiem,że to moja siła mnie pcha do przodu.Tej siły życzę każdemu
26196 odpowiedzi:
  • Powiedzieli że wszystkie narządy rodne i węzły chlon e. Czy ty jestes już po operacji?

  • Kochani, moja mama w październiku dostała niespodziewana diagnozę - rąk jajnika złośliwy, gruczolakorak, nacieki do otrzewnej bardzo rozległe, wątroba, żołądek, krezka,... Zajęta w zasadzie całą jama otrzewnej. Obecnie jest po 3 chemiach (platyna), próba operacji - bez szans, fagotti najwyższego stopnia, nie przeżyłaby prawdopodobnie, zamknięto ją więc i skierowano ponownie na chemię. Idzie za tydzień, z naszej wiedzy wynika że podadzą tą samą chemię, która była i nie przyniosła spodziewanych rezultatów. W zasadzie stoimy w miejscu i mam wrażenie że czekamy na śmierć. Czy ktoś z Was był w podobnej sytuacji, może wiecie gdzie możemy się udać, gdzie szukać pomocy, jakiej pomocy, może są jakieś metody poza tym co przewidują procedury NFZ..? Leczymy się w centrum onkologii w Lublinie ale jesteśmy skłonni udać się gdzieś na konsultacje czy jakieś inne/dodatkowe leczenie. Proszę o jakiekolwiek sygnały. Poza chemią mama korzysta przed chemią z wlewów witC.

  • Potrzebujemy pomocy Rak jajnika

    Kochani, moja mama w październiku dostała niespodziewana diagnozę - rąk jajnika złośliwy, gruczolakorak, nacieki do otrzewnej bardzo rozległe, wątroba, żołądek, krezka,... Zajęta w zasadzie całą jama otrzewnej. Obecnie jest po 3 chemiach (platyna), próba operacji - bez szans, fagotti najwyższego stopnia, nie przeżyłaby prawdopodobnie, zamknięto ją więc i skierowano ponownie na chemię. Idzie za tydzień, z naszej wiedzy wynika że podadzą tą samą chemię, która była i nie przyniosła spodziewanych rezultatów. W zasadzie stoimy w miejscu i mam wrażenie że czekamy na śmierć. Czy ktoś z Was był w podobnej sytuacji, może wiecie gdzie możemy się udać, gdzie szukać pomocy, jakiej pomocy, może są jakieś metody poza tym co przewidują procedury NFZ..? Leczymy się w centrum onkologii w Lublinie ale jesteśmy skłonni udać się gdzieś na konsultacje czy jakieś inne/dodatkowe leczenie. Proszę o jakiekolwiek sygnały. Poza chemią mama korzysta przed chemią z wlewów witC.

    Aktualizacja. Mama po 4 chemii. Fatalnie się już czuje, źle wyniki, anemia silna, neutropenia 3 st. Snuje się po domu i teraz już bardzo widać że ta chemią ją niszczy :( Co możemy jeszcze zrobić, gdzie się udać, podpowiedzcie proszę. 

  • KKasia jestem po 2 operacjach, praktycznie jednej po drugiej po po pierwszej myśleli że to guz łagodny. Wyszedł jednak graniczny a na nim ogniska raka G1. Niestety myślano też że nie będzie rozsiewu a rak poszedł sobie w zatokę Deglasa i do jednego z węzłów regionalnych. Żyje już bez wznowy 7 lat. Głównie zawdzięczam to i pisze to z pełną świadomością idealnie zrobionej operacji. Wycięto narządy, wyrostek, sieć, wszystkie węzły regionalne i okołoaortalne pobrano próbki z pod kopuł przepony, przetrząśnięto otrzewną, pobrano próbki z płynu w otrzewnej, przebadano wszystkie węzły, sieć itd... Piszę to żebyś miała świadomość jak ważna jest operacja. G1 jak pisałam wcześniej ma swoje wady. W przeciwieństwie do raków G2 i G3 potrafi słabo zareagować na chemię. W moim przypadku chemia podziałała, do tego dostałam Avastin i jakoś nadal jestem po tej stronie.... 

  • Kasiula82 trudno coś doradzać, bo stopień zaawansowania choroby jest jak piszesz bardzo wysoki. Nie wiem jak zapartywaliby się na chemię dootrzewnową ale ona niesie za sobą niestety poważne skutki uboczne z ciężkim zapaleniem otrzewnej włącznie,a nie wiem czy w takiej sytuacji mama by się kwalifikowała. Myślę że jedynie można uderzyć do Bydgoszczy na konsultację bo ten ośrodek jest znany  z odważnych decyzji w leczeniu. Mama nie reaguje na chemię? A wiesz może jaki był powód podania związków platyny w monoterapii? Czemu nie z palitaxelem? 

  • Oczywiście jeśli zdecydujecie się na jakiekolwiek konsultacje to lepiej zabrać wszystkie wyniki i jechać samemu. Jeśli podawana chemia nie przynosi rezultatów to być może anemia związana jest z toczącym się procesem rozrostowym, tu ciężko stwierdzić na oko... Marker nie spada? Robili mamie jakieś TK albo MR? 

  • 3 lata temu
    Kasiula, czy Mama ma stwierdzoną mutację BRCA1/2? Teraz przez Covid dostęp do lekarzy jest utrudniony ale ja bym na Waszym miejscu skorzystała z konsultacji online w bydgoskim centrum onkologii, zaraz podeślę linka. Najlepiej u dr Knappa. Moja znajoma się tak konsultowała i była bardzo zadowolona. Jeśli chodzi o chirurgów to polecam Jacka Sznurkowskiego w Gdyni. Może można się z nim skonsultować telefonicznie.
  • 3 lata temu
    namiary na wizyty on line w Białymstoku http://www.bialystokonline.pl/konsultacje-online-w-uniwersyteckim-centrum-onkologii,artykul,117293,9,1.html
  • 3 lata temu
    A tu jeszcze o Białymstoku -jako jednym w Polsce ośrodku o najwyższej jakości leczenia raka jajnika https://www.mp.pl/pacjent/onkologia/aktualnosci/237080,uniwersyteckie-centrum-onkologii-z-europejskim-certyfikatem-w-leczeniu-raka-jajnika
  • Rany, normalnie zapomniałam o co wirusie. Racja on line, to w tym wypadku nawet wygodniejsze. 



Zaloguj się lub Zarejestruj, żeby odpowiedzieć lub dodać nowy temat