Rak jajnika

13 lat temu
Zachorowałam w lipcu tamtego roku.Był to szok,do konca nie wierzyłam,ze mnie to spotkało.Zaczęło sie nagle.Całe zycie zdrowa jak ryba.Póżno,jak zwykle przy I ttym raku pózno.I tutaj zaczyna się moje forum.....Dlaczego tyle krzyczy się o raku piersi,o raku szyjki macicy,a o raku jajnika nic.Mamy profilaktyczne badania cytologiczne,mamografię,a o badaniu CA 125 nikt nam nawet nic nie mówi.Przecież o raku jajnika mówi się(dzisiaj to wiem)"cichy zabójca".Dlaczego ma tak znikomą wyleczalnośc.......Jego wykrywalnośc jest w 3,4 stadium,wiadomo co to znaczy.....Nikt nam kobietom nie mówia by profilaktycznie badac sobie krew,bo to jest jedyna szansa aby uchwycic go szybciej.I wbrew pozorom choroba ta nie dotyczy kobiet tylko po40-tce.Umierały przy mnie dziewczyny,które miału niespełna 20-cia lat.Czy na prawdę w naszym kochanym kraju nie możemy zrobic nic,aby uświadomic przynajmniej kobietom co może im grozic?Ja przeszłam cięzką operacje,dzisiaj jestem zdrowa i wierzę,że tak zostanie.Wiem,że to moja siła mnie pcha do przodu.Tej siły życzę każdemu
26193 odpowiedzi:
  • No i perforacje do tego. PRZEPRASZAM ŻE MI TO TYLE MIEJSCA ZAJĘŁO ALE SKOPIOWALAM I TAK WGRAŁO SIĘ.

  • 3 lata temu

    Czarownico, a ty odczuwasz jeszcze jakieś skutki uboczne leczenia?

    Martwię się, czy to z nogami mi przejdzie. Kupiłam psa, ciągle spaceruję i chciałam wrócić do pracy a czuje się jak 90latka. 

  • Niestety jeszcze to potrwa zanim Ci  trochę odpuści. Poranki zawsze są "na pingwina" czyli drepcze jak kaczka połączona z pingwinem.Rano po schodach schodzę bokiem, trzymając się poręczy. Był czas że było jakby lepiej, neuropatia w miarę odpuściła ale stawy są kompletnie rozwalone.Czuje każda zmianę pogody. W ciągu dnia się rozkręcam i jest w miarę ok ale poranki jak 90 tka :) Trzeba się przyzwyczaić ze lepiej już było. Jeśli nie masz mocno przeciążającej fizycznie pracy to przy odrobinie determinacji się uda. Zobaczysz co powie na to Twój organizm. Grunt to się nie podłamywać i starać się chodzić i być aktywną. Neuropatia jest wredna, trzeba ją jednak przezwyciężyć. Dasz radę bo nie ma wyjścia. O! Po Avastinie piszczy mi do tej pory w uszach. Jakbym miała czajnik w głowie.... To też mi zostało.. 

  • 3 lata temu

    Dziękuję Czarownico za odpowiedź 🙂 trzeba wziąć się zatem w garść! 

  • 3 lata temu

    Mam jeszcze pytanie do wszystkich forumowiczów: stosowaliście olejki CBD?

    Jestem sceptycznie nastawiona do takich metod, ale widzę że dobrze działają u zwierząt. Chciałabym spróbować. 

  • 3 lata temu
    Lipka u mnie też pojawiły się dziwne bóle brzucha, brzuch wydęty, a nogi mi jakby zeszczuplały... marker niby w normie 14, morfologia, crp, tsh, alt, itp wszystko w normie. A ja jakoś czuję się dziwnie :) idę w pon na tk. W ogóle jak często robicie Tk? Mój lekarz mówi, że jak marker stabilny to lepiej się nie naświetlać. Ostatnio tk miałam 1 lipca więc prawie rok temu...
  • 3 lata temu

    ustaa, ja nie schudłam, cały czas jestem jak pulpet, nogi jak dwa pnie

    Co do tk. Ja ostatnie miałam w październiku przed usunięciem nerki. Onkolog mówił mi to samo co Tobie, że jak nie trzeba to profilaktycznie się nie robi. To samo usłyszałam od urologa, kontrast źle wpływa na nerki, a mi została tylko jedna więc musze uważać.

    Daj znać jak będziesz miała wynik.

  • 3 lata temu
    Zrobiłam wczoraj jeszcze raz marker, i albo zgubili moją krew albo pobili bo w wynikach mam błąd próbki - brak płynu :D Gdyby marker był taki sam jak 8.05 bo wtedy robiłam to może byłaby spokojniejsza....to laboratorium jest kawałek ode mnie, ale chyba będę musiała jechać w pon znowu, i zrobić prywatnie to może wtedy nie zgubią :D
  • Witajcie Jestem tu nowa kilka dni temu dowiedziałam się że mam raka jajnika. Okazało się to przy okazji operacji torbieli endometrialnej. Markery wyszły negatywne tzn. W normie. Guz w torbieli g1, 2 cm. Jestem po pierwszej konsultacji. Mam mieć operację w Warszawie na Karowej. Czekam jeszcze na wynik tomografii. Czy któraś z Was męczyła się w tym szpitalu? Druga konsultacje mam pojutrze z lekarzem ze szpitala Bródnowskiego. Póki co mam mętlik w głowie. Będę wdzięczna za każdą wskazówkę.

  • Hej. Masz G1 podobnie jak ja.Wiesz już jak ma wyglądać operacja? Przy okazji konsultacji pytaj co chcą wyciąć. G1 ma swoje zalety ale też niestety wady. Dlatego dla tego zróżnicowania najistotniejsza jest dobrze wykonana operacja. 



Zaloguj się lub Zarejestruj, żeby odpowiedzieć lub dodać nowy temat