Rak jajnika

14 lat temu
Zachorowałam w lipcu tamtego roku.Był to szok,do konca nie wierzyłam,ze mnie to spotkało.Zaczęło sie nagle.Całe zycie zdrowa jak ryba.Póżno,jak zwykle przy I ttym raku pózno.I tutaj zaczyna się moje forum.....Dlaczego tyle krzyczy się o raku piersi,o raku szyjki macicy,a o raku jajnika nic.Mamy profilaktyczne badania cytologiczne,mamografię,a o badaniu CA 125 nikt nam nawet nic nie mówi.Przecież o raku jajnika mówi się(dzisiaj to wiem)"cichy zabójca".Dlaczego ma tak znikomą wyleczalnośc.......Jego wykrywalnośc jest w 3,4 stadium,wiadomo co to znaczy.....Nikt nam kobietom nie mówia by profilaktycznie badac sobie krew,bo to jest jedyna szansa aby uchwycic go szybciej.I wbrew pozorom choroba ta nie dotyczy kobiet tylko po40-tce.Umierały przy mnie dziewczyny,które miału niespełna 20-cia lat.Czy na prawdę w naszym kochanym kraju nie możemy zrobic nic,aby uświadomic przynajmniej kobietom co może im grozic?Ja przeszłam cięzką operacje,dzisiaj jestem zdrowa i wierzę,że tak zostanie.Wiem,że to moja siła mnie pcha do przodu.Tej siły życzę każdemu
26198 odpowiedzi:
  • ilonka877 czy Twoja mama ma lub miala jakies skutki uboczne avastinu? Slyszalysmy o perforacji jelita i zakrzepicy, przeazajace :/
  • Arturze, moja mama robila poza testem ROMA , tomograf komputerowy na ktory dostala skierowanie juz od onkologa. Najpierw wiec musicie udac sie do onkologa po skierowanie. Mama leczy sie we Wroclawiu i to w szpitalu kazali robic badanie, powiedzieli, ze nie interesuja ich badania robione w innych miescach. Co niestety smutne, mama robila wczesniej TK, ktory praktycznie nic nie wykryl w porownaniu do tego z wlasciwego szpitala.
  • Witaj Magda. Moja mama też się leczy we Wrocławiu .  Można wiedzieć gdzie wy się leczycie? My w DCO . ;) 

    Odnośnie Avastinu.. podczas brania zabardzo zmiany się nie zmieniły.  Zostały jeszcze 4 dawki avastinu, mamusia Moja wzięła już 10 i odpukac żadnych skutków ubocznych nie miała ... bierze zastrzyki przeciwzakrzepowe przy avastinie no i stara się jeść rzeczy lekko strawne .

  • Ilonka877,rowniez w DCO :) te zastrzyki przciwzakrzepowe to dlatego, ze cos sie dzialo ? Wiem, ze przy avastinie moze wystapic zakrzepica. Ciesze sie, ze Twoja mama przechodzi to dobrze.
  • 4 lata temu
    Wielkie dzięki :)
  • Niewiem po co te zastrzyki szczerze mówiąc od samego początku były . Jutro mama jedzie na avastin ... I będą odrazu robić markery . Strasznie się boimy ;( I prosimy oczywiście o kciukasy ! Zawsze dużo pomagają... 

    A jak u Twojej Mamy kochana idzie leczenie? 

    Od kiedy mama choruje ..? Miała mamusia już operację? 

  • Tak, miala operacje ale nowotwor rozlal sie juz w otrzewnej wiec niestety wszystko udalo sie wyciac. Poki co mama idzie na trzcia chemie a TK jest zaplanowany na 22 listopada. Nie wiemy zatem jakie sa postepy :/ Markery za to spadaja wzorcowo. Czy Twoja mama miala jakies wskazania, zeby od razu otrzymywac te zastrzyki, np. juz istniejaca chorobe zakrzepowa lub historie rodziny z takimi obciazeniami ? Tak sie wypytuje bo wolalabym przciwdzialac a nie leczyc... Tym badziej, ze moja mama skarzy sie na bole nog. Trzymam kciuki za Was, bede o Was cieplo myslec jutro :)
  • Szczerze niewiem jak to było , nie pamiętam... Mama ma duże żylaki ale chyba nic po za tym . Właśnie mama dzwonila ze marker wynosi 17,2 . Tk mamy 25.11 i 3.12 ostatni Avastin .;( dzisiaj powiedzieli taką nowinę .  Wychodzi na to że zostawiają mamę bez leczenia z guzkami ..... ręce opadają...

  • Szczerze niewiem jak to było , nie pamiętam... Mama ma duże żylaki ale chyba nic po za tym . Właśnie mama dzwonila ze marker wynosi 17,2 . Tk mamy 25.11 i 3.12 ostatni Avastin .;( dzisiaj powiedzieli taką nowinę .  Wychodzi na to że zostawiają mamę bez leczenia z guzkami ..... ręce opadają...

  • 4 lata temu
    Magda, ja biorę Avastin, przyjęłam już 10 dawek i szczerze mówiąc jest trochę uciążliwy ale w porównaniu do standardowej chemii skutki uboczne są prawie nieodczuwalne. U mnie głównie bóle stawów i ten katar. Znam wiele kobiet które biorą Avastin ale wszystki sie po nim czują dobrze. natomiast jeśli chodzi o skutecznść to nie potrafię się wypowiedzieć. Lekarze też mają podzielone zdania. Ostatnio ukazało się wiele badan klinicznych, gdzie pokazano dobre rezultaty połączenia Avastinu z inhibitirami PARP (Olaparib, Niraparib (Zejula) ect.) również u pacjentek, które nie mają mutacji.


Zaloguj się lub Zarejestruj, żeby odpowiedzieć lub dodać nowy temat