Rak jajnika

14 lat temu
Zachorowałam w lipcu tamtego roku.Był to szok,do konca nie wierzyłam,ze mnie to spotkało.Zaczęło sie nagle.Całe zycie zdrowa jak ryba.Póżno,jak zwykle przy I ttym raku pózno.I tutaj zaczyna się moje forum.....Dlaczego tyle krzyczy się o raku piersi,o raku szyjki macicy,a o raku jajnika nic.Mamy profilaktyczne badania cytologiczne,mamografię,a o badaniu CA 125 nikt nam nawet nic nie mówi.Przecież o raku jajnika mówi się(dzisiaj to wiem)"cichy zabójca".Dlaczego ma tak znikomą wyleczalnośc.......Jego wykrywalnośc jest w 3,4 stadium,wiadomo co to znaczy.....Nikt nam kobietom nie mówia by profilaktycznie badac sobie krew,bo to jest jedyna szansa aby uchwycic go szybciej.I wbrew pozorom choroba ta nie dotyczy kobiet tylko po40-tce.Umierały przy mnie dziewczyny,które miału niespełna 20-cia lat.Czy na prawdę w naszym kochanym kraju nie możemy zrobic nic,aby uświadomic przynajmniej kobietom co może im grozic?Ja przeszłam cięzką operacje,dzisiaj jestem zdrowa i wierzę,że tak zostanie.Wiem,że to moja siła mnie pcha do przodu.Tej siły życzę każdemu
26202 odpowiedzi:
  • Lenka, strasznie mi przykro ale nie mogę Ci pomóc, ciągle jestem na początku drogi i zbyt mało wiem. Czy znasz forum https://www.nowotwor.eu. ? Emgoro jest kopalnią informacji i udziela bardzo profesjonalnych porad. 

    Czy bierzesz jakieś środki przeciwbólowe? Nie pomagają?

  • 5 lat temu

    Lenka bóle nóg pojawiają się po chemii, nie wiem co z bólem brzucha,gdyż chyba już powinien malec,ta operacja jest taka rozległa,ze ból jest tu czymś normalnym .skad krwawienie??? Musisz szukać pomocy u lekarza.trzymaj się ........

  • U mnie mija 9 dni od pierwszej chemii, włosy jeszcze nie wypadają, może przez święta będe je miała :) Pierwsze dni straszne bóle kości, nóg, ale podobno to efekt tego zastrzyku Neulasta. Dziś jest w miare już ok, smak i apetyt wróciły do swoje tory. Aż za bardzo...:) Ale jak pomyślę że niedługo kolejne podanie to już mam ciarki... :(

  • Drogie, jestem po pierwszej chemii, drugą miałam przyjąć w zeszłym tygodniu, ale miałam zbyt niski poziom neutrofilów, (dostałam accofil), w ten wtorek badanie kontrolne i znowu porażka, tym razem zbyt niski poziom płytek, dostałam Encorton. Kontrola w następną środę i...nie wiem, co jeszcze może mnie zaskoczyć.

    Ussta, Ty dostałaś Neulastę po pierwszej chemii? 

    Zadaję sobie pytanie -  czy ja jestem dobrze leczona? Dwa tygodnie obsunięcia... Czy nie powinnam od razu dostać na pobudzenie wzrostu neutrofilów już zaraz po pierwszejchemii? Czy takie są standardy?

    Jakie są Wasze doświadczenia w tej kwestii?

  • , ja miałam pierwszą chemię i tak dostałam do domu do zrobienia zastrzyk Neulasta po 24 od chemii. A jak z włosami u Ciebie? Już poleciały?

  • 5 lat temu

    neulaste podali zaraz po pierwszej chemii i tak do ostatniej zapisywali do domu.przynajmniej wiadomo ,ze krwinki białe nie spadały,bo potem właśnie są kłopoty z podaniem chemii!

  • 5 lat temu

    dziewczyny !co słychać po świętach?jak zdrowie?

  • Hej Sławka, wywołałaś nas :). Święta były cudne, rodzinne, pogodne i spokojne. 

    A dziś już zaczynam sie stresować jutrzejszymi badaniami. Jeśli wyniki krwi znowu będą złe, to co? Przestaną mnie leczyć?

    A jak u Was???

  • Witajcie :)

    U mnie 2 tyg po pierwszej chemii, samopoczucie całkiem ok,  jedzenie smakuje mi jak nigdy dotąd :)  włosy wychodzą, na nogach już przestały rosnać ( tu by mogły nie odrastać). muszę się umówić na kolejną chemie za ok tydz. Nie robiłam jeszcze żadnych wyników, ale mam nadzieję, że będą ok :) Już mi źle jak pomyslę o tym samopoczuciu po chemii. U kogoś było może lepiej po drugiej? Czy jeszcze gorzej?:) Pocieszam się że zostały tylko dwie. Mam nadzieję, że włosy zaczną szybko odrastać, no i brwi, rzęsy. Wrzesień/październik chcemy kameralny ślub. I muszę wyglądać jak człowiek :)

  • Mnie kości najbardziej bolały przy 1 szej_jak przy grypie. Potem jakoś poszło całkiem dobrze... 



Zaloguj się lub Zarejestruj, żeby odpowiedzieć lub dodać nowy temat