Rak jajnika

13 lat temu
Zachorowałam w lipcu tamtego roku.Był to szok,do konca nie wierzyłam,ze mnie to spotkało.Zaczęło sie nagle.Całe zycie zdrowa jak ryba.Póżno,jak zwykle przy I ttym raku pózno.I tutaj zaczyna się moje forum.....Dlaczego tyle krzyczy się o raku piersi,o raku szyjki macicy,a o raku jajnika nic.Mamy profilaktyczne badania cytologiczne,mamografię,a o badaniu CA 125 nikt nam nawet nic nie mówi.Przecież o raku jajnika mówi się(dzisiaj to wiem)"cichy zabójca".Dlaczego ma tak znikomą wyleczalnośc.......Jego wykrywalnośc jest w 3,4 stadium,wiadomo co to znaczy.....Nikt nam kobietom nie mówia by profilaktycznie badac sobie krew,bo to jest jedyna szansa aby uchwycic go szybciej.I wbrew pozorom choroba ta nie dotyczy kobiet tylko po40-tce.Umierały przy mnie dziewczyny,które miału niespełna 20-cia lat.Czy na prawdę w naszym kochanym kraju nie możemy zrobic nic,aby uświadomic przynajmniej kobietom co może im grozic?Ja przeszłam cięzką operacje,dzisiaj jestem zdrowa i wierzę,że tak zostanie.Wiem,że to moja siła mnie pcha do przodu.Tej siły życzę każdemu
26195 odpowiedzi:
  • 5 lat temu

    Lenka69 - zostawiłem na forum prywatną wiadomość dla Pani. Prośba o odpisanie. 

    Pozdrawiam 

    Malik

  • Witaj Malik. 

    Nie jestem biegła w poruszaniu się po forum i nie wiem gdzie mogę tą wiadomość odczytać - może podam swój adres e-mailowy do kontaktu -  ewa.woz@vp.pl. Dziękuję i serdecznie pozdrawiam .

  • co do wodobrzusza... Warto mierzyć obwód brzucha codziennie, wtedy szybko da się zaobserwować ,czy płyn się gromadzi ,czy nie. Mamie wodobrzusze po operacji nawróciło. Dopiero po 2-3 chemii i lekach zniknęło.

    U nas rocznica 7 od 1 wlewu chemii i 6 od zakończenia chemioterapii.. jestem w szoku ,jak to zleciało. 

  • przy sterydach apetyt jest ogromny... 

  • Leze pod pierwsza chemia... narazie ok ale juz sie boje jutra:). Nie obciełam jeszcze wlosow, mam bardzo długie, kiedy poleca pierwsze wlosy?

  • Z włosami to różnie bywa, jednym się sypią po pierwszej innym po 2 chemii. Zaczniesz prawdopodobnie odczuwać ból skóry głowy, potem zaczną wyłazić i przestaniesz je czuć. To dziwne uczucie... . Wtedy ścinaj i nie martw się _odrosną. Grunt żebyś była zdrowa :) 

  • ussta, włosy zaczęłam tracić po dwóch tygodniach od pierwszej chemii teraz, trzy tygodnie później, już wiem, że muszę sie ich natychmiast pozybć, wyłażą całymi garściami. I też od wielu lat miałam dlugie do ramion. Najpierw zaraz po chemii ścięłam na krótko.

    Nie bój się pierwszego dnia po chemii, jest całkiem znośny.

    A ja niestety, mam przełożoną drugą chemię -zbyt niski poziom neutrofilów. A już myślałam, ze w tej chorobie nic nie może mnie zaskoczyć... Nie sądziłam, że tak szybko.

  • Póki co samopoczucie ok, trochę smak dziwnie zmianiony, ale po powrocie z chemii od razu rzuciłam się na schabowego :) No będę na dniach musiała skrócić włosy. A powiedzcie co zrobić w tym skierowaniem na peruke do nfz. Najpierw zawieźć do nfz,  czy jak się już ma wybraną i kupioną perukę. 

  • Ustaa, jeśli chodzi o perukę to możesz ją kupić bez skierowania za całość kwoty (ja musiałam zapłacić gotówką) a potem jak już będziesz miała pieczatkę z NFZ odzyskać refundację. W moim sklepie powiedziano, że mam na to miesiąc czasu. Najlepiej mieć już od razu skierowanie z pieczątką wtedy wsklepie dopłacasz tylko różnicę (jeśli się nie zmieścisz w 250 zł).

    Ja też czułam ten niefajny smak w ustach, przechodzi po kilku dniach.

  • Witam ,

    dzisiaj mija 2 tygodnie od  1 chemii  i 7 tygodni od operacji a ja jestem coraz słabsza  walcząc z narastającym bólem brzucha i kości nóg. Większość czasu spędzam w łóżku bo chodzenie i siedzenie powoduje silny ból i parcie na odbyt które to bóle mają podobnież maleć a nawet minąć po 3 -  4 miesiącach od operacji. Pojawiło się też krwawienie z dróg  rodnych więc trudno to nazwać życiem raczej wegetacją co dołuję mnie strasznie . Czy któraś z Was miała podobne objawy lub ktoś z rodziny borykał się z takimi problemami i jak sobie radziłyście.Bardzo proszę o odpowiedź .Pozdrawiam serdecznie .



Zaloguj się lub Zarejestruj, żeby odpowiedzieć lub dodać nowy temat