Rak jajnika

13 lat temu
Zachorowałam w lipcu tamtego roku.Był to szok,do konca nie wierzyłam,ze mnie to spotkało.Zaczęło sie nagle.Całe zycie zdrowa jak ryba.Póżno,jak zwykle przy I ttym raku pózno.I tutaj zaczyna się moje forum.....Dlaczego tyle krzyczy się o raku piersi,o raku szyjki macicy,a o raku jajnika nic.Mamy profilaktyczne badania cytologiczne,mamografię,a o badaniu CA 125 nikt nam nawet nic nie mówi.Przecież o raku jajnika mówi się(dzisiaj to wiem)"cichy zabójca".Dlaczego ma tak znikomą wyleczalnośc.......Jego wykrywalnośc jest w 3,4 stadium,wiadomo co to znaczy.....Nikt nam kobietom nie mówia by profilaktycznie badac sobie krew,bo to jest jedyna szansa aby uchwycic go szybciej.I wbrew pozorom choroba ta nie dotyczy kobiet tylko po40-tce.Umierały przy mnie dziewczyny,które miału niespełna 20-cia lat.Czy na prawdę w naszym kochanym kraju nie możemy zrobic nic,aby uświadomic przynajmniej kobietom co może im grozic?Ja przeszłam cięzką operacje,dzisiaj jestem zdrowa i wierzę,że tak zostanie.Wiem,że to moja siła mnie pcha do przodu.Tej siły życzę każdemu
26196 odpowiedzi:
  • No coś mało tego furosemidu bo mój jamnik ważący 6 kg bierze pół tabletki.... Dla mamy to chyba za mała dawka. Masaż limfatyczny tak jak pisała poprzedniczki. W nogach zbiera się limfa. Często niestety organizm sobie nie radzi. U kobiet po raku piersi puchnie ręka po stronie operowanej, u nas nie mając węzłów chłonnych limfa źle krąży a co dopiero u mamy kiedy otrzewna nie odprowadza płynów więc wszystko się zbiera w brzuchu i nogach.... 

    Przelew wzobiony. ELBE wielkie dzięki 

  • lilith.p - taaak, to niestety przykra prawda, że w tej chorobie człowiek nieraz musi podejmować samodzielne ryzykowne decyzje, bo coś wykracza poza specjalizację onkologa.. przerabiałyśmy to z mamą po mikro udarze, gdy był konflikt między lekami zlecanymi przez onkologa i neurologa - jeden mówił to, drugi tamto, i weź Ty szary człowieku zdecyduj co będzie lepsze.. no ale niestety, oni też ludzie..no i miło mi :)

    Margareta, dziękuję za odpowiedź, chociaż tyle dobrych informacji! :)

    czarownica11 - również dziekuję. Napewno w tym tyg będę rozmawiać o zwiększeniu dawki furosemidu w takim razie. To wszystko co Pani napisała o tej limfie ma dużo sensu i mnie przekonuje, tylko co do tych masaży.. Sama nie wiem.. Zapytałam o nie zaprzyjaźnioną mi Panią reumatolog, i powiedziała, że odradza w przypadku nowotworu.. Chyba zapytamy jeszcze onkologa, zobaczymy co powie, bo boję się, żeby nie narobić więcej złego niż pożytku, aczkolwiek dobrze byłoby spróbować

  • 5 lat temu

    co do zmalenia obrzęku przy punkcji - normalne. U mojej mamy też tak było.

    Furosemid to klasyka na obrzęki (tzw. lek na "odwodnienie") od wielu wielu lat. Prawie cała moja rodzina w wieku podeszłym czasem brała pół tabletki na zalecenie lekarza. Mama w ostatnich dniach dostawala nawet do 2 tabletek, ale głównie po 0,5 tabletki właśnie, bo jak mówię - dość powoli nam się zbierało wodobrzusze. 

    Port również mama miała - mama była wówczas przyjęta na oddział na 1,5 doby. Pierwszego dnia trzasnęli badanka. Następnego sama potuptała do zabiegówki, gdzie anestezjolog znieczulił miejscowo. Sam zabieg wykonuje odpowiednio przeszkolona pielęgniarka. po wszystkim zostaje plasterek i dostaje się superancką kartę, że się ma swój port. W sumie mieliśmy z niego niezłą radość :D Taki port "prywatnie" kosztuje ok. 5000 więc często śmialiśmy się, że to nowa biżuteria :D Albo, że będziemy do mamy podpinać telefon do ładowania, bo nie dość, że po TK jest napromieniowana jak żarówka to jeszcze teraz ma port USB :D Albo mama się śmiała, że port już ma, to teraz pora na jacht :D :D :D Bardzo przyjemnie to wspominam, nic jej nie bolało, a było ogromnym ułatwieiem później - przy chemii, ale także przy domowym hospicjum czy szpitalu, bo mogłam samodzielnie podpinać jej kroplówki, gdyż port ma fajne zamknięcie łatwe :) 

    Wpis edytowany dnia 07-01-2019 15:56 przez Lena24
  • 5 lat temu

    Do godziny 16,10  wpłynęły: ( podaje 5 ostatnich cyfr)

    86683  - 30

    58154  - 30

    09355 – 50

    02633 – 20

    06666  - 10

    97432 – 15

    00010 – 10

    00000 - 20

  • 5 lat temu

    Też wysłałam, dopiero teraz udało mi się wejść na forum. 

    Zawsze czekałam tu na posty Nany :( Będzie jej brakować. Z resztą, brak słów...

  • Również wysłałam [*]. 

  • Mojej też tu nie ma więc pewnie wpłyną z rana

  • Masaż limfatyczny nie powinien być absolutnie przeszkodą. Chyba że onkolog doradzi w związku z wodobrzuszem. Natomiast odradza się zwykłe masaże... Choć i tu jest zdanie podzielone.... Ja chodzę do masażysty ale facet wie jak mnie masowac

    Wpis edytowany dnia 07-01-2019 18:42 przez czarownica11
  • Na zawsze w sercu Nana.. dziękuję za wszystko.. już nie cierpisz.. opiekuj się Nami.. Spoczywaj, śpij w pokoju.. 3

    Elbe, dziękuję, że się tym zajmujesz, kup najpiękniejszy bukiet od nas...

  • ‚Jest czas ciszy,

    Jest czas bólu i smutku,

    Jest też czas wdzięcznych wspomnień...’

    Spoczywaj w pokoju NANO ❤️

    Monika 



Zaloguj się lub Zarejestruj, żeby odpowiedzieć lub dodać nowy temat