Rak jajnika

13 lat temu
Zachorowałam w lipcu tamtego roku.Był to szok,do konca nie wierzyłam,ze mnie to spotkało.Zaczęło sie nagle.Całe zycie zdrowa jak ryba.Póżno,jak zwykle przy I ttym raku pózno.I tutaj zaczyna się moje forum.....Dlaczego tyle krzyczy się o raku piersi,o raku szyjki macicy,a o raku jajnika nic.Mamy profilaktyczne badania cytologiczne,mamografię,a o badaniu CA 125 nikt nam nawet nic nie mówi.Przecież o raku jajnika mówi się(dzisiaj to wiem)"cichy zabójca".Dlaczego ma tak znikomą wyleczalnośc.......Jego wykrywalnośc jest w 3,4 stadium,wiadomo co to znaczy.....Nikt nam kobietom nie mówia by profilaktycznie badac sobie krew,bo to jest jedyna szansa aby uchwycic go szybciej.I wbrew pozorom choroba ta nie dotyczy kobiet tylko po40-tce.Umierały przy mnie dziewczyny,które miału niespełna 20-cia lat.Czy na prawdę w naszym kochanym kraju nie możemy zrobic nic,aby uświadomic przynajmniej kobietom co może im grozic?Ja przeszłam cięzką operacje,dzisiaj jestem zdrowa i wierzę,że tak zostanie.Wiem,że to moja siła mnie pcha do przodu.Tej siły życzę każdemu
26193 odpowiedzi:
  • 6 lat temu

    Jestem już po biopsji, wygląda na to, że jednak mam tego chłoniaka, wynik za kilka dni.

    Na urologii uznano, że nie ma wskazań do założenia tego "ustrojstwa", które sugerowała onkolog, podobnie jak wyłonienie ureostomii, bo nie pomoże to w lepszym funkcjonowaniu nerki, ani nie wpłynie na złagodzenie bólu, a tylko utrudni mi życie. Za tydzień mam iść do onkologa, powinien być już wynik biopsji, no i mam nadzieję, że zapadnie decyzja co do kolejnej chemii.

  • Aga84,dziewczyno, ogarnij się!! Przestań sobie wkręcać najgorsze, lekarze podejrzewają potworniaka, a to już dobrze wróży, może być różnie, może być guz graniczny przy takich markerach, ale nie ma co zakładać od razu najgorszego i sobie wkręcać!! Po co Ci to!! Wiem, że jest strach to normalne, ale spróbuj się uspokoić, przejdziesz przez to i będzie dobrze. Uspokój się przede wszystkim, nie Ty pierwsza, nie jedyna, a nakręcanie się to najgorsze, co można zrobić sobie. Laparotomia- tym lepiej dla Ciebie, podejrzewam, że na usg  guz jest spory, dlatego zdecydowano o laparotomii, też przechodziłam i to lepiej dla Ciebie, bo lekarze dokładnie zbadają brzuch, do przejścia, młoda jesteś, błyskawicznie dojdziesz do siebie po tym, nie wkręcaj sobie tylko niewiadomo czego, uspokój się i myśl dobrze, pozytywnie!!! Chyba, że wolisz się umartwiać i lepiej Ci z tym to ok. Ale wykopałabym Cię po dupsku za takie podejście, jak nic!! Dziewczyno, więcej wiary!!

    Nana 3, jesteśmy tutaj wszystkie z Tobą myślami i sercem .. 3

  • 6 lat temu

    guz 6 na 3 wiec nie za duzy... Ale ca125 wysoko więc pewnie dlatego. Różne opinie znalazłam że w dermoidach ca rośnie, że w łagodnych nie rośnie i na dobrą sprawę nie wiem nic. Lekarz wzrusza ramionami i mówi "nie wiem" a oczekiwanie jest najgorsze...

    Podziwiam Was dziewczyny. Wszystkie bez wyjątku. I dopinguję żeby dziad w końcu odpuścił.

  • 6 lat temu

    Moja mama leczy się w Redłowie. Tam też była operowana.Teraz czekamy na wynika BRCA1, 28go lutego wizyta w poradni  genetycznej. 

  • 6 lat temu

    Witam. Proszę Was znowu o poradę/opinię na temat dożylnych wlewów z witaminy C jako wzmocnienie przed chemią. Co sądzicie? Miała któraś z Was takie wlewy? Ile ich trzeba brać i w jakiej dawce? Czy zna ktoś miejsce gdzie można wykonać takie wlewy w okolicach Katowic? Z góry dziękuję za wszelkie informacje!

  • 6 lat temu

    Ewka napis zpriv

  • 6 lat temu

    Uważam, że wlewy z witaminy C nic nie dają za to szkodzą nerkom. Ale każdy decyduje sam.

  • 6 lat temu

    Pierwsze też słyszę żeby wlewy z witaminy C były wzmocnieniem przed chemią. Chwytają się ich raczej ci u których wszystko inne zawiodło. Jak tonący brzytwy. "Cudowne" metody wymyślone przez cwaniaków, żeby zarobić na desperacji chorych, a propagowane przez wielbicieli tak zwanych naturalnych metod leczenia o wątpliwej skuteczności:(

  • 6 lat temu

    tatmag moja zona wlewala podczas 6 cyklu chemii, ani  jednego dnia wolnego w pracy ( menager sklepu) figo 3c przerzuty otrzewna do dziś czysta 14 miesiąć. ja wierzę.

  • 6 lat temu

    oczywiście każdy decyduje sam;) ale podałem przykład mojej żony.



Zaloguj się lub Zarejestruj, żeby odpowiedzieć lub dodać nowy temat