Przewlekła białaczka limfatyczna u osób "młodych"

13 lat temu
Witam! Założyłam ten temat, bo na PBL chorują prawie wyłącznie osoby starsze. Jest to nieuleczalna postać raka układu limfatycznrgo (w oststeczności stosuje się chemioterapię, która często przynosi więcej szkody, niz pożytku), U mnie zdiadnozowano PBL w wieku 47 lat, czyli ponad 3 lata temu. Niestety od pwenego czasu nastapiła szybka progresja choroby. W przyszłym tygodniu mam badania kontrolne, po których zapadnie decyzja o ewentualnym rozpoczęciu chemii. Nie muszę pisać, jak sie czuję i co przeżywam. Poszukuję osób z PBL w zbliżonym wieku, aby mieć z kim wymienić doświadczenia. Kilkuletni okres przeżycia, jaki daje ta choroba, to dla osób w podeszłym wieku stosunkowo dobra perspektywa, co innego dla tych, którzy dopiero zaczęli swoje majwiększe zyciowe osiągnięcia. Wiem, że takich osób jest bardzo niewiele, ale mimo to liczę na odzew. Trzymajmy się, razem będziemy silniejsi! Małgorzata
3282 odpowiedzi:
  • Dziękuję za wiadomości 🙂🙂🙂 

    Kominiar- dla Ciebie również zdrowia dużo, i wszystkiego dobrego. Dziękuję bardzo za odpowiedź, poczytam napewno. Aktualnie zagłębiamy się w różne tematy dotyczące chorby, o tym leczeniu mówił nam lekarz taty, jednak musimy się zapoznać lepiej z tym tematem. 

    Kaja1677-  Dziękuję, namawiam cały czas. Myślę że może uda mi się go przekonać, chociaż od niedawna korzysta z tego typu portali, bądź aplikacji. Więc potrzeba mu jeszcze trochę czasu. Ale to bardzo miłe z twojej strony. Masz absolutna rację, nie ma co martwić się na zapas. Trzeba być dobrej myśli i żyć normalnie. 

     Andrzeq112 - bardzo się cieszę że u was dobrze 😊😊😊 dużo zdrówka jeszcze raz i samych dobrych wiadomości! 

    Na koniec, dodam że tata przyjął 4 dawkę szczepienia covid (omicron), tak jak mu zalecił, wręcz nakazał lekarz. Bardzo źle się czuje, od wczoraj: wysoka gorączka, bóle głowy, nudności, brak apetytu, dodatkowo nie jest wstanie wstać z łóżka. To samo, co po 3 dawce... Mam nadzieję że przejdzie to szybko, i nic mu po za tym nie będzie. 

    Trzymajcie się zdrowo! 

  • życze wszyskim wesołych swiąt jak najlepszych wyników niestety do mnie choróbstwo wróciło
  • Również wszystkim życzę Zdrowych i Spokojnych Świąt oraz wszystkiego najlepszego w Nowym Roku. 

    Ps Cichy będzie dobrze. Kiedy zaczynasz leczenie i czym?

  • Również życzę wesołych Świąt, zdrowia i szczęścia by nie dać się chorobie.

    Cichy...bądź silny, musi być dobrze, jest teraz wiele metod nowoczesnego leczenia, które są bardzo skuteczne, pozdrawiam i zdrowia dla ciebie i rodziny 💪

  • niewiem jak bede leczony po nowym roku mam wizyte
  • Ogólnie zbliżają się Święta, już za dwa dni Wigilia. Chciałbym serdecznie życzyć wam szczęścia, dobrych wyników, zdrowia dla was i rodzin, a zwłaszcza wytrwałości, aby na te dni odłożyć chorobę na bok, by nie chodziła po głowie😉

  • dopadła mnie grypa przez 3 dni 39 ledwo zyłem ale powoli dochodze do siebie
  • całe szczęście, trzymaj się💪

  • 1 rok temu
    Czym się leczyłeś?
  • Hej wszystkim. Widzę, że stworzyła się tutaj bardzo miła społeczność. Chciałbym życzyć Wam wszystkim siły i wytrwałości w walce z tą chorobą. Chciałbym też Was zapytać, czy u 21 letniego chłopaka badania krwi leukocyty 13,14 tys/ul (granica do 10) Eozynofile 0,1% (granica 1-6) Neutrofile 10,28 (2-7) Limfocyty 13,9% czy takie wyniki badań mogą świadczyć o białaczce? Bardzo się boję, że zachoruje i niedługo umrę. Dodam, że mam wirusa HPV. Dziękuje z góry za odpowiedź <3


Zaloguj się lub Zarejestruj, żeby odpowiedzieć lub dodać nowy temat