Przewlekła białaczka limfatyczna u osób "młodych"

13 lat temu
Witam! Założyłam ten temat, bo na PBL chorują prawie wyłącznie osoby starsze. Jest to nieuleczalna postać raka układu limfatycznrgo (w oststeczności stosuje się chemioterapię, która często przynosi więcej szkody, niz pożytku), U mnie zdiadnozowano PBL w wieku 47 lat, czyli ponad 3 lata temu. Niestety od pwenego czasu nastapiła szybka progresja choroby. W przyszłym tygodniu mam badania kontrolne, po których zapadnie decyzja o ewentualnym rozpoczęciu chemii. Nie muszę pisać, jak sie czuję i co przeżywam. Poszukuję osób z PBL w zbliżonym wieku, aby mieć z kim wymienić doświadczenia. Kilkuletni okres przeżycia, jaki daje ta choroba, to dla osób w podeszłym wieku stosunkowo dobra perspektywa, co innego dla tych, którzy dopiero zaczęli swoje majwiększe zyciowe osiągnięcia. Wiem, że takich osób jest bardzo niewiele, ale mimo to liczę na odzew. Trzymajmy się, razem będziemy silniejsi! Małgorzata
3282 odpowiedzi:
  • Rysio ma sie lepiej wyszedł z zapalenia płuc teraz lezy na hematologii podali mu płytki i szukajo leku od białaczki ale miejmy nadzieje ze wszystko bedzie dobrze
  • witam, Pan Ryszard nie może już stosować wenetoklaksu?

  • Dzięki cichy, jest już coraz lepiej 

  • 2 lata temu

    Andrzeq112 jak tata?

  • 2 lata temu

    Andrzeq112 jak tata?

  • Bardzo dobrze, z jednego płuca stan zapalnu już znika, przyjeżdża do nas lekarz, odstawiono ibrutinib z powodu zastrzyków przeciw zakrzepą, lekarz mówi że to najprawdopodobniej końcówka choroby 

  • Temperatura atakowała wczoraj i przedwczoraj ale udało się zbić naturalnym ssposobem, tak to dobrze, jedynie psychika spada :(

  • Domikule a jak wy się czujecie?

  • 2 lata temu

    W przypadku osób z pbl nawet zwykle przeziębienia trwają długo. Ważne ze nie jest gorzej…. Wiem dokladnie co masz na myśli mówiąc ze psychika siada. Człowiek by się zamienił z chorym gdyby mógł. Mama znacznie lepiej. Dziekuje.

  • Objawów covida, oprócz zapalenia płuc nie ma jakiś widocznych, tata najparwodoobniej covida ma już od 2 tygodni



Zaloguj się lub Zarejestruj, żeby odpowiedzieć lub dodać nowy temat