Przewlekła białaczka limfatyczna u osób "młodych"

13 lat temu
Witam! Założyłam ten temat, bo na PBL chorują prawie wyłącznie osoby starsze. Jest to nieuleczalna postać raka układu limfatycznrgo (w oststeczności stosuje się chemioterapię, która często przynosi więcej szkody, niz pożytku), U mnie zdiadnozowano PBL w wieku 47 lat, czyli ponad 3 lata temu. Niestety od pwenego czasu nastapiła szybka progresja choroby. W przyszłym tygodniu mam badania kontrolne, po których zapadnie decyzja o ewentualnym rozpoczęciu chemii. Nie muszę pisać, jak sie czuję i co przeżywam. Poszukuję osób z PBL w zbliżonym wieku, aby mieć z kim wymienić doświadczenia. Kilkuletni okres przeżycia, jaki daje ta choroba, to dla osób w podeszłym wieku stosunkowo dobra perspektywa, co innego dla tych, którzy dopiero zaczęli swoje majwiększe zyciowe osiągnięcia. Wiem, że takich osób jest bardzo niewiele, ale mimo to liczę na odzew. Trzymajmy się, razem będziemy silniejsi! Małgorzata
3284 odpowiedzi:
  • 2 lata temu
    Andrzeq112, trzymajcie się. Będzie dobrze. Ja choruję na PBL i Covid przeszłam w zeszłym roku, jeszcze nie było szczepionek. Dałam radę i tata da radę :)
  • dzięki🙂

  • 2 lata temu

    Andrzej 112 zdrowia dla całej rodziny i szczególnie dla taty… 

  • dziękuję wam wszystkim! Tata się trzyma bardzo dobrze, mówi że czuje się osłabiony, ale jest dobrze 

  • Jeszcze raz wszystkim życzę zdrowia!

  • Domikule jak mama? Wszystko dobrze?

  • 2 lata temu

    Mama czuje się dobrze, nie świetnie;) stara się powracać do ogólnej aktywności. Kolejne wlewy od 7 grudnia.

  • i dobrze, pozdrawiam 

  • Rysio wraca do zdrówka powoli jest nadzieja ze wszysko sie unormuje ja biopsje szpiku odebrałem bardzo mnie lekarze nie straszo takze zycie sie owoli toczy
  • 2 lata temu

    Dziękuje za te cudowne wieści. Ostatnio nie ma dnia żebym nie myślała o Panu Rysiu. Jego optymizm i determinacja dają mi i mamie sile ze z ta choroba da się żyć mimo przeciwności losu . Pozdrawiam wszystkich serdecznie .



Zaloguj się lub Zarejestruj, żeby odpowiedzieć lub dodać nowy temat