Przewlekła białaczka limfatyczna u osób "młodych"

13 lat temu
Witam! Założyłam ten temat, bo na PBL chorują prawie wyłącznie osoby starsze. Jest to nieuleczalna postać raka układu limfatycznrgo (w oststeczności stosuje się chemioterapię, która często przynosi więcej szkody, niz pożytku), U mnie zdiadnozowano PBL w wieku 47 lat, czyli ponad 3 lata temu. Niestety od pwenego czasu nastapiła szybka progresja choroby. W przyszłym tygodniu mam badania kontrolne, po których zapadnie decyzja o ewentualnym rozpoczęciu chemii. Nie muszę pisać, jak sie czuję i co przeżywam. Poszukuję osób z PBL w zbliżonym wieku, aby mieć z kim wymienić doświadczenia. Kilkuletni okres przeżycia, jaki daje ta choroba, to dla osób w podeszłym wieku stosunkowo dobra perspektywa, co innego dla tych, którzy dopiero zaczęli swoje majwiększe zyciowe osiągnięcia. Wiem, że takich osób jest bardzo niewiele, ale mimo to liczę na odzew. Trzymajmy się, razem będziemy silniejsi! Małgorzata
3284 odpowiedzi:
  • Domikule, mam pytanie, jak mogę zapytać...twoja mam gdzie się leczy?

  • 2 lata temu

    Centrum Onkologii Bydgoszcz

  • Mój tata też w Bydgoszczy ale w innym szpitalu

  • Witam, wie ktoś jak się czuje Pan Ryszard?
  • Rysio lezy w szpitalu przeszedł zapalenie płuc moze to wszystko mu sie unormuje
  • Wszystko będzie dobrze, trzymam kciuki 

  • I mam pytanie, czy mógłby mi ktoś wyjaśnić co to znaczy placebo?
  • 2 lata temu

    Panie Ryszardzie czekamy tu na Pana!!! Proszę wracać szybko do zdrowia.

    A placebo w sensie medycznym to substancja mająca obojętne działanie dla organizmu. Tak mi się przynajmniej wydaje….

  • Dzięki za informacje bo nie rozumiałem o co w tym chodzi, a do Pana Ryszarda, widzi pan wygrał pan z zapaleniem płuc, to białaczka ma się pana bać a nie pan jej, pisał pan że wenetoklaks działa bardzo dobrze i będzie działał, zawsze! dzięki pana apelacją wielu pacjentów ma do niego dostęp, uratował pan wiele osób, mój tata też ma PBL i wiele chorób współistniejących, szczerze gdy się dowiedziałem o diagnozie taty załamałem się, jednak staram się przezwyciężać strach bo wiem że tata ma wolę życia i będzie żył, oglądałem pana reportaż z końca 2018 roku, widać jaka ma pan wolę życia i walki z tym paskudztwem, żyje pan z choroba już 21 przeżyje pan drugie tyle! 

  • Witam, cała rodzina u nas przechodzi covid, tata przechodzi najłagodniej z nas, był zaszczepiony jedna dawka Pfizera i na grypę , ale martwi się i denerwuje na razie jest dobrze, objawy bardzo łagodne



Zaloguj się lub Zarejestruj, żeby odpowiedzieć lub dodać nowy temat