Przewlekła białaczka limfatyczna u osób "młodych"

13 lat temu
Witam! Założyłam ten temat, bo na PBL chorują prawie wyłącznie osoby starsze. Jest to nieuleczalna postać raka układu limfatycznrgo (w oststeczności stosuje się chemioterapię, która często przynosi więcej szkody, niz pożytku), U mnie zdiadnozowano PBL w wieku 47 lat, czyli ponad 3 lata temu. Niestety od pwenego czasu nastapiła szybka progresja choroby. W przyszłym tygodniu mam badania kontrolne, po których zapadnie decyzja o ewentualnym rozpoczęciu chemii. Nie muszę pisać, jak sie czuję i co przeżywam. Poszukuję osób z PBL w zbliżonym wieku, aby mieć z kim wymienić doświadczenia. Kilkuletni okres przeżycia, jaki daje ta choroba, to dla osób w podeszłym wieku stosunkowo dobra perspektywa, co innego dla tych, którzy dopiero zaczęli swoje majwiększe zyciowe osiągnięcia. Wiem, że takich osób jest bardzo niewiele, ale mimo to liczę na odzew. Trzymajmy się, razem będziemy silniejsi! Małgorzata
3282 odpowiedzi:
  • bardzo się cieszę pozdrawiam 

  • 2 lata temu

    Andrzej, mąż jest po 4 cyklu chemii R-FC. Dostał ją przy 200 tys wbc. Po kroplówkach wyniki były lepsze,  teraz znowu powoli się pogarszają. (przy delecji chemia niestety słabo działa). Podczas kolejnego pobytu w szpitalu zapadnie decyzja czy dalej chemia czy inne leczenie. Pozdrawiam 

  • wiecie jak się hans czuje, czy też wszystko u niego ok?

  • Witam wszystkich Witam wszystkich d aw no tu nie Witam ,dawno nie zaglądałem.Od ponad pół roku spadają mi płytki ,od dwóch miesięcy biorę sterydy ale to nie pomaga.Ostatnio miałem 37 tyś. czekam na miejsce w szpitalu na trepanobiopsję szpiku może coś się wyjaśni.Biorę też zastrzyki zarzio mam 7 ale dopiero wziąłem 3 jestem załamany.Ryszard
  • witam niestety i ja wylądowałem w IHIT WA WA
  • 2 lata temu
    Cichy, co się stało?
  • witajcje Rysio niestety lwyladowałw szpitalu naimunologii ciagła goraczka 38 niskie płytki lekarze przerwali mu leczenie wenetoklaxem
  • próbuja znalesc przyczyne pogorszenia sie wyników
  • ja jestem po biopsi szpiku i czekam na wyniki oh zycie
  • 2 lata temu

    ojej jaka smutna wiadomosc. Bardzo kibicuje panu Rysiowi. Mam nadzieje ze lekarze znajda wyjście z tej trudnej sytuacji. 



Zaloguj się lub Zarejestruj, żeby odpowiedzieć lub dodać nowy temat