Przewlekła białaczka limfatyczna u osób "młodych"

13 lat temu
Witam! Założyłam ten temat, bo na PBL chorują prawie wyłącznie osoby starsze. Jest to nieuleczalna postać raka układu limfatycznrgo (w oststeczności stosuje się chemioterapię, która często przynosi więcej szkody, niz pożytku), U mnie zdiadnozowano PBL w wieku 47 lat, czyli ponad 3 lata temu. Niestety od pwenego czasu nastapiła szybka progresja choroby. W przyszłym tygodniu mam badania kontrolne, po których zapadnie decyzja o ewentualnym rozpoczęciu chemii. Nie muszę pisać, jak sie czuję i co przeżywam. Poszukuję osób z PBL w zbliżonym wieku, aby mieć z kim wymienić doświadczenia. Kilkuletni okres przeżycia, jaki daje ta choroba, to dla osób w podeszłym wieku stosunkowo dobra perspektywa, co innego dla tych, którzy dopiero zaczęli swoje majwiększe zyciowe osiągnięcia. Wiem, że takich osób jest bardzo niewiele, ale mimo to liczę na odzew. Trzymajmy się, razem będziemy silniejsi! Małgorzata
3287 odpowiedzi:
  • dziewczyny a czy codziennie nie myslicie o chorobie wynikach a jak zacznie sie chemia to rok wyrwany

  • cichy mama leczy się w brzozowie

  • tam sa bardzo dobrzy specjalisci od PBL

  • mam nadzieję 😊 a powiedz mi jak wygląda twoje życie w czasie i po chemioterapii? Pracujesz? Mama pracuje cały czas i nie wiem jak to będzie w trakcie chemii pewnie nie da rady.... Na jak długo? Jak długo czułeś się bardzo źle?

  • 26 kwiecień spotkaniepacjentów  pbl i hematologicznych w warszawie kto bedzie ja sie wybieram

  • cichy3031 napisał:

    26 kwiecień spotkanie pacjentów  pbl i hematologicznych w warszawie kto bedzie ja sie wybieram


  • Cichy ja się już nauczyłam żyć z chorobą i absolutnie o niej nie myślę. Mieszka we mnie i tyle. Nie wiem w jaki sposób nauczyłam się z nią przyjaźnić - nie wchodzimy sobie w drogę no i przyjaciela się nie krzywdzi :) Tak jest dla mnie lepiej.

  • Qwert123 - nie każdy po chemii czuje się żle. Nie zakładaj z góry że nie da rady. To nie ma sensu. Znajdź mamie dietetyka onkologicznego aby Ją wzmocnić przed i po chemii. Skoro jeszcze przed chemią Ty już wiesz, że mama nie da rady to co będzie po chemii??

    Będzie na pewno dobrze!! Na pewno mamie chemia pomoże.

    Na fb jest dietetyczna onkologiczna Renata... ma stronę Przyjemne z dietetycznym. Dziewczyna ma głowę na karku i niesamowitą wiedzę. Może udzieli rad na maila.

  • nala  ja tez sie powoli zaprzyjazniam z tm paskudztwem 

  • Cichy - zatem mamy przyjaciół w świecie zwierzątek hahahaha



Zaloguj się lub Zarejestruj, żeby odpowiedzieć lub dodać nowy temat