Przewlekła białaczka limfatyczna u osób "młodych"

14 lat temu
Witam! Założyłam ten temat, bo na PBL chorują prawie wyłącznie osoby starsze. Jest to nieuleczalna postać raka układu limfatycznrgo (w oststeczności stosuje się chemioterapię, która często przynosi więcej szkody, niz pożytku), U mnie zdiadnozowano PBL w wieku 47 lat, czyli ponad 3 lata temu. Niestety od pwenego czasu nastapiła szybka progresja choroby. W przyszłym tygodniu mam badania kontrolne, po których zapadnie decyzja o ewentualnym rozpoczęciu chemii. Nie muszę pisać, jak sie czuję i co przeżywam. Poszukuję osób z PBL w zbliżonym wieku, aby mieć z kim wymienić doświadczenia. Kilkuletni okres przeżycia, jaki daje ta choroba, to dla osób w podeszłym wieku stosunkowo dobra perspektywa, co innego dla tych, którzy dopiero zaczęli swoje majwiększe zyciowe osiągnięcia. Wiem, że takich osób jest bardzo niewiele, ale mimo to liczę na odzew. Trzymajmy się, razem będziemy silniejsi! Małgorzata
3293 odpowiedzi:
  • 5 lat temu

    Max ma racje...

    Tu macie odpowiedz dlaczego tak sie dzieje:

    https://www.odkrywamyzakryte.c...

  • Drodzy Forumowicze, Droga Kaju1677, Drogi Carlo

    Mój tata nigdy nie przyjmował chemioterapii. Nie zgodził się na chemioterapię. To smutne, ale lekarzy nie interesują nasze wyniki spadających białych ciałek, jeżeli nie są one wynikiem chemioterapii. Mój tata jest na diecie dr Maxa Gersona. Z grubsza polega ona na piciu świeżo wyciśniętych soków. Są ich cztery typy: czysty marchewkowy, marchewkowy z jabłkiem, pomarańczowy(względnie grapefruitowy, jeżeli ktoś nie może pomarańczowego), oraz sok zielony z sałaty, szpinaku, jarmużu, itp. Dodatkowo tata robi dwie lewatywy z kawy ekologicznej dla pobudzenia wątroby do wydalania toksyn. Nie wiem czy wiecie, ale ponoć wątroba bez tłuszczów nie pracuje dobrze. W diecie Gersona nie przyjmuje się tłuszczów i zachodzi niebezpieczeństwo  śpiączki wątrobowej bo wypłukane przez soki toksyny wędrują do wątroby , stąd trzeba pobudzać ją lewatywami. Lewatywy ze specjalnej kawy eko (ważne!) powodują zwiększenie kilkukrotne wyrzucania przez wątrobę żółci  i pobudzenie  innych związków których nazw już nie pamiętam. Między  jelitem grubym gdzie wlewamy kawę a wątrobą ponoć jest mały krwiobieg który transportuje substancje smoliste z kawy i ponoć pobudza wątrobę nie podtruwając reszty organizmu. Normalnie pita kawa nie działa w ten sposób, a wręcz szkodzi. Dieta ta ma więcej obostrzeń żywieniowych o których nie wspomniałem, wszystko opisane jest w książce "Terapia doktora Gersona". Dlaczego białko zwierzęce jest problemem i nie spożywa się go na tej diecie? Wg książki chodzi o enzymy trzustki. Ponoć potrafią one wykrywać i rozkładać komórki nowotworowe. Ale ich podstawową funkcją jest ponoć trawienie białek zwierzęcych. Dlatego nie dostarczając białek zwierzęcych te enzymy ponoć są zużywane do niszczenia komórek nowotworowych. Najważniejsze że to daje efekty w postaci zmniejszenia WBC.

    Pozdrawiam wszystkich walczących z tą chorobą w każdy możliwy sposób.

    max

  • 5 lat temu

    A ja nie wierzę w diety antyrakowe. Znam osoby, które stosowały takie diety i nie zakończyło się to wyleczeniem. Gdyby ktoś wyznalazł skuteczną dietę lub lek na raka, byłby najbogatszym człowiekiem na świecie i nie musiałby reklamować takich diet na forum🤔

  • 5 lat temu

    Oczywiście wierzę, że zdrowe odżywianie się ma wpływ na nasze zdrowie i prawdopodobieństwo zachorowania na raka, ale nie wierzę, że dietą można nas wyleczyć. 😞

  • Witajcie biali przyjaciele. Ja zacznę diete owocowo warzywną. Może cos pomoże. Odebrałem dziś wyniki cytogenetyczne z komórek szpiku. Analiza do genu TP53 i chromosomu 17 nie wykazała delekcji tego genu, ani monosomii chromosomu 17. Analiza dla genu ATM i chromosomu 11 nie wykazała delekcji tego genu w 200 analizowanych jądrach. WBC od pół roku utrzymuje sie w granicah 20000-22000. Ale węzły chłonne rosną. W brzuchu największy mam 4-5 cm ale na szyi czuje się kwadratowy. Następną wizytę mam pod koniec czerwca. Będe miał USG I morfologię. Mój lekarz mówi mi o chemii RFC. Nie wiem co myśleć. Czy godzić się na nią ??.        Boję sie tego. Myślałem, że wakację przejdą w spokoju 

  • Joka0 a ty kiedywybieraszsie na odział mój lekarz mówi zewciągu tygodnia mozna zacząc leczenie na odziele dziennym wysleci wiadomosc na priv 

  • a jak myslicie z z czego lepiej robicgenetykez krwi czy z szpiku

  • bo niewiem czy nie zrobic badań z krwi TP 53 [17P 13/SE17]

  • MAX a czy twemu tacie węzły też zmalały czy tylko wbc

  • Dobry wieczór

    Puchnięcie organów, węzłów chłonnych ponoć polega na odkładaniu się białych krwinek w tych organach. Powiem tak. Tata kiedy był już na diecie dorobił się jęczmienia pod okiem. Bardzo szybko spuchł mu węzeł chłonny pod tym okiem, a białe krwinki przestały spadać co widzieliśmy na wynikach badań. Dostał antybiotyk w maści i po tygodniu nieprzerwanej diety WBC nadal zaczęły spadać  i węzeł chłonny wielkości jajka zmiękł, opuchlizna zanikła. Trzeba uważać na infekcje. Ale podejrzewam że gdyby nie dieta WBC podniosłyby się jeszcze wyżej, a tak stanęły tylko w miejscu albo wzrosły o 1-2 tyś. Mój tata ma taką wersję białaczki przy której organy spuchły równomiernie widocznie dopiero przy WBC 150 tyś. Ale z tego co czytałem na forum niektórym lekarze ordynują chemię przy 24-35 tyś. bo organy bardzo puchną. Chyba nie ma jednej zasady. Domniemywam że wraz ze spadkiem WBC organy wracają do poprzednich rozmiarów. I jeszcze jedno co jest ważne w naszych gorących dniach.  Tata pojechał nad morze w zeszłym roku, wrócił opalony ale zaliczył też jeden z większych wzrostów białych krwinek, tak więc uważajcie na słońce. Niestety tata nie miał robionego badania USG po znacznym spadku WBC. Wydaje się być to logiczne - spadek WBC i spadek opuchlizny organów. Cała dieta jest opisana w książce córki dr Gersona, myśmy tą książkę studiowali nim cokolwiek zrobiliśmy. Lewatywy ze specjalnej kawy są bardzo ważne ze względu na oczyszczanie wątroby i my je stosujemy cały czas. Wyniki badań wątroby(ALAT ASPAT GGTP, fosfataza alkaliczna) po 2 miesiącach lewatyw były w porządku.

    Pozdrawiam

    max

    Wpis edytowany dnia 09-06-2018 00:07 przez max2018


Zaloguj się lub Zarejestruj, żeby odpowiedzieć lub dodać nowy temat