Przewlekła białaczka limfatyczna u osób "młodych"

13 lat temu
Witam! Założyłam ten temat, bo na PBL chorują prawie wyłącznie osoby starsze. Jest to nieuleczalna postać raka układu limfatycznrgo (w oststeczności stosuje się chemioterapię, która często przynosi więcej szkody, niz pożytku), U mnie zdiadnozowano PBL w wieku 47 lat, czyli ponad 3 lata temu. Niestety od pwenego czasu nastapiła szybka progresja choroby. W przyszłym tygodniu mam badania kontrolne, po których zapadnie decyzja o ewentualnym rozpoczęciu chemii. Nie muszę pisać, jak sie czuję i co przeżywam. Poszukuję osób z PBL w zbliżonym wieku, aby mieć z kim wymienić doświadczenia. Kilkuletni okres przeżycia, jaki daje ta choroba, to dla osób w podeszłym wieku stosunkowo dobra perspektywa, co innego dla tych, którzy dopiero zaczęli swoje majwiększe zyciowe osiągnięcia. Wiem, że takich osób jest bardzo niewiele, ale mimo to liczę na odzew. Trzymajmy się, razem będziemy silniejsi! Małgorzata
3290 odpowiedzi:
  • Max

    Nie podoba mi się co piszesz. Sama choruje 12 lat i od 12 lat dokształcam się w sprawach diety.

    Zrobienie lewatywy jest sprawą osobistą i ma być zlecanie przez lekarza.

    A co do diety z samych owoców i warzyw - głupota straszna. Jestem po świeżym szkoleniu prowadzonym przez dietetyka onkologicznego, więc jedyne co może się stać przy jedzeniu tylko owoców i warzyw to brak sił i ogólne osłabienie.

    Przede wszystkim zdrowe i zbilansowane odżywanie powinno być zalecone przez dietetyka onkologicznego. Dieta ma ogromne znaczenie w chorobach, ale zaleca je specjalista.

    Bardzo proszę nie pisać więcej takich rzeczy.

  • 5 lat temu

    Ja osobiscie co do diety jestem tego samego zdania co Jola 😍.nie wierze ze cudowanie z dieta pomoze mi wyjsc w tej choroby

    Nalu bardzo madre slowa.😗kazde dzialanie dietetyczne musi byc rozsadne i za zgoda osob wykwalifikowanych w danym temacie 

    Sciskam was wszystkich.😋

  • Dzięki Joka za podesłanie pozytywnych wieści :) 

  • Ludziki, co tam u Was? Wszyscy oglądaniem mistrzostw zajęci czy jak? hihi

    Gosiu, odezwij się do nas, czekamy. 

  • Dzień Dobry

    Kajuchna ma racje - chyba na meczach ludziska nasze haha

    Ale mam nadzieje, że piękna pogoda zachęca ludzi do spacerów

  • co tu taka cisza? Nikt się nie odzywa... co u Was? Widzę że pojawił się temat suplementów... osobiście mnie to cieszy, bo moja mama chora na pbl też zażywa takie środki jak kurkuma, zielona herbata czy mniszek ;) Dobrze wiedzieć że nie tylko ona ma takie pomysły  😁

  • 5 lat temu

    Witajcie kochani

    Ja siedze u mamy pod Wroclawiem.leje juz tydzien.az nie chce sie zyc. Próbuje gdzies mimo to wychodzic.ale po malych odleglosciach jestem fatalnie wykonczona.

    Bylam u pulmonologa i mam zaostrzenie astmy.charczalo we mnie jak w starym traktorze.😍

    Dostalam silniejsze leki i jest lepiej.

    Nie wiem czy to zasapanie przez astme.bialaczke czy....ze starosci.haha

  • 5 lat temu

    Nalusia szczerze nie chce mi sie jechac do wroclawia by cie odwiedzic.przepraszam cie ale jakos tak jestem zmeczona i nic mi sie nie chce.i jeszcze ta pogoda.

    Spotkamy sie na jakims zjeździe. 😗

  • 5 lat temu

    Jolu co z tobą? Nadal cisza?kiedy masz wizyte kontrolna?ja we wrzesniu. W lipcu szykuje sie na operacje zatok.trzeba zrobic bad.krwi.ekg i inne.



Zaloguj się lub Zarejestruj, żeby odpowiedzieć lub dodać nowy temat