Przewlekła białaczka limfatyczna u osób "młodych"

14 lat temu
Witam! Założyłam ten temat, bo na PBL chorują prawie wyłącznie osoby starsze. Jest to nieuleczalna postać raka układu limfatycznrgo (w oststeczności stosuje się chemioterapię, która często przynosi więcej szkody, niz pożytku), U mnie zdiadnozowano PBL w wieku 47 lat, czyli ponad 3 lata temu. Niestety od pwenego czasu nastapiła szybka progresja choroby. W przyszłym tygodniu mam badania kontrolne, po których zapadnie decyzja o ewentualnym rozpoczęciu chemii. Nie muszę pisać, jak sie czuję i co przeżywam. Poszukuję osób z PBL w zbliżonym wieku, aby mieć z kim wymienić doświadczenia. Kilkuletni okres przeżycia, jaki daje ta choroba, to dla osób w podeszłym wieku stosunkowo dobra perspektywa, co innego dla tych, którzy dopiero zaczęli swoje majwiększe zyciowe osiągnięcia. Wiem, że takich osób jest bardzo niewiele, ale mimo to liczę na odzew. Trzymajmy się, razem będziemy silniejsi! Małgorzata
3293 odpowiedzi:
  • 6 lat temu

    Tak zasmakowalam w tym spotkaniu ze bede czekac na nastepne.

    Przeczytalam ta ksiazke.prof jedrzejczaka "pozytywista do szpiku kosci" extra .pochlonelam jednym tchem moge ja przywiesc na nastepne spotkania albo komus wyslac do przeczytamnia jakby ktos z was chcial.😋

    Tak fajnie ze moglam sie z wami dziewczeta i carlo poznac osobiscie.i asie.ktora nas tylko czyta hihi.😗 i innych kakich jak ja chorych.

  • 6 lat temu

    Ja czuje sievswietnie

    Jezdze na rowerze.kozystam ze słońca. Tyle pieknych zapachów kwiatow dookoła. 

    21 maja wizyta u hematologa i strasznie nie chce tam jechac.uwazam ze skoro sie swietnia czyje moglabym co pol roku jezdzic ale jak to zaproponowalam to lekarz mnie wysmial .no i co 3-4 m-ce trzeba sie meldowac .trudno.

  • 6 lat temu

    Cichy.... mi lekarz mowil ze chemia to dopiero przy 10cm powiekszonych wezlach. Patrz co kraj to obychaj .ja mam je 3cm. I 30tys wbc A on na to ze to nic.😆 a do chemi to...hoho pare lat.

  • Monia, ja swojego lekarza uprosiłam teraz o 5 m-cy przerwy między wizytami. Akurat 4 mce trafiały na wakacje, a ja nie chciałam się denerwować w ten radosny wakacyjny czas. Zgodził się, bez problemu. 

    Mój lekarz mówi, tak jak Twój, że to tak może dłuuuugo się rozwijać...po czym dodaje - "no oczywiście może przyspieszyć". Także ten tego - przyspieszy albo nie przyspieszy 😐

    Ale Was wszystkich Pani Psycholog zaczarowała :)

  • 6 lat temu

    U mnie też do chemii  miało być...... hoho. A tu niespodzianka, na ostatniej wizycie dostałam skierowanie do szpitala na leczenie😲

  • Joka a dlaczego jdziesz do szpitala

  • Joka0 napisał:

    U mnie też do chemii  miało być...... hoho. A tu niespodzianka, na ostatniej wizycie dostałam skierowanie do szpitala na leczenie😲

    Joka0 2 miesiące temu było wszystko ok u ciebie a teraz  co się stało  gdzie idziesz do szpitala jakie bedziesz miała leczenie

  • Cichy30310 napisał:

    Joka0 napisał: U mnie też do chemii  miało być...... hoho. A tu niespodzianka, na ostatniej wizycie dostałam skierowanie do szpitala na leczenie😲 Joka0 2 miesiące temu było wszystko ok u ciebie a teraz  co się stało  gdzie idziesz do szpitala jakie bedziesz miała leczenie

    trzymam kciuki za ciebie wszystko bedzie ok


  • 6 lat temu
    kaja1677 napisał:

    Zdaje sie Agnieszka Waluszko :)

    oczywiście Agnieszka :)

  • 6 lat temu
    Cichy30310 napisał:

    czy jest jakiś protest przed sejmem 8 maja w sprawie nowych leków

    Spotkanie w senacie.

    Hans będzie Nas reprezentował.

    On wie doskonale co Nam trzeba :))



Zaloguj się lub Zarejestruj, żeby odpowiedzieć lub dodać nowy temat