Przewlekła białaczka limfatyczna u osób "młodych"

13 lat temu
Witam! Założyłam ten temat, bo na PBL chorują prawie wyłącznie osoby starsze. Jest to nieuleczalna postać raka układu limfatycznrgo (w oststeczności stosuje się chemioterapię, która często przynosi więcej szkody, niz pożytku), U mnie zdiadnozowano PBL w wieku 47 lat, czyli ponad 3 lata temu. Niestety od pwenego czasu nastapiła szybka progresja choroby. W przyszłym tygodniu mam badania kontrolne, po których zapadnie decyzja o ewentualnym rozpoczęciu chemii. Nie muszę pisać, jak sie czuję i co przeżywam. Poszukuję osób z PBL w zbliżonym wieku, aby mieć z kim wymienić doświadczenia. Kilkuletni okres przeżycia, jaki daje ta choroba, to dla osób w podeszłym wieku stosunkowo dobra perspektywa, co innego dla tych, którzy dopiero zaczęli swoje majwiększe zyciowe osiągnięcia. Wiem, że takich osób jest bardzo niewiele, ale mimo to liczę na odzew. Trzymajmy się, razem będziemy silniejsi! Małgorzata
3288 odpowiedzi:
  • Zdaje sie Agnieszka Waluszko :)

  • Sierotko - byłyśmy na spotkaniu  w Warszawie dla pacjentów chorych hematologicznie

  • Tak, chyba Agnieszka Waluszko. Ale podejście ma specyficzne - prawda Carlo. Nie da się tego tak opisać. trzeba widzieć i słuchać :):):) zwłaszcza o babci i starych lampucerach ahahahahahaha.

    Ale babka niesamowita. Psycholog chyba naście lat biegająca z bronią za bandytami :)

  • witajce kochani 0 stresu to połowa sukcesu w naszej chorobie tak powiedziała pani psycholog

  • czy jest jakiś protest przed sejmem 8 maja w sprawie nowych leków

  • u mnie wbc 22 tys tylko te nieszczesne węzły 4- 5 cm 

  • 15 maja postaram sie byc w Lublinie i do Warszawy pod sejm też bym pojechał

  • Carlo a Emila na naszym forum nie ma  a ty wybierasz się do sejmu 

  • moja doktor mówi że z tymi wezłami  trzeba powoli myślec o chemi narazie wysłała mnie na badanie szpiku

  • 6 lat temu

    Witajcie dziewczęta i chlopaki 😆

    Ja zapamietalam od agnieszki psycho.ze nie bede zygac po chemii i nie wypadna mi te resztki z głowy.😊 Ona tez taka chora jak ja i po trzeciej chemii w.ogóle baba z ktora mozna konie krasc.swietna .wesola.  pelna energi i niewybrednego dowcipu.poszlabym na te sesje co ona prowadzi.na studiach mialam psycho i uwazam ze w kazdej szkole powinny byc takie zajecia.byloby mniej depresji.



Zaloguj się lub Zarejestruj, żeby odpowiedzieć lub dodać nowy temat